причини пігментації особи

Пігментація.

Пігментацією називається зміна нормального кольору шкіри через надмірне скупчення меланіну в певних ділянках шкіри. Проблема пігментації зустрічається у людей різної статі і віку. В основному вона турбує жінок, тому що вони приділяють більше уваги своєму зовнішньому вигляду.

Причини появи пігментації шкіри.

У нормі пігменту в шкірі розподіляється рівномірно, але під дією деяких факторів відбувається його дифузне скупчення. Пігментація може з’являтися як із зовнішніх, так і з внутрішніх причин. Ось перелік найпоширеніших з причин пігментації шкіри:

Надмірна інсоляція (під сонячними променями або в солярії). Ультрафіолет стимулює надмірний синтез меланіну в шкірі, викликає опіки – з’являється пігментація. Зміни гормонального фону під час вагітності, при прийомі оральних контрацептивів, у підлітковому віці – пігментація на обличчі, тілі). Спадкова схильність. Пігментація шкіри може передаватися від батьків до дітей, зустрічається навіть у новонароджених. Вживання деяких медикаментів. Вони провокують підвищення чутливості шкірних покривів до впливу ультрафіолету. Дане явище називається фотосенсебилизацией (перед прийомом ліків слід ознайомитися зі списком побічних ефектів, щоб уникнути причини появи пігментації). Використання неякісної косметики. Недотримання правил постпілінгового догляду після проведених процедур. Порушений обмін речовин. Погана циркуляція крові. Брак вітамінів і мінералів. Природне старіння шкіри. Хвороби печінки і шлунково-кишкового тракту. Ниркова недостатність. Грибкові інфекції. Паразитарні інвазії. Ендокринні патології (цукровий діабет, тиреоїдити, гіпотиреоз). Травматичні пошкодження шкіри. Це можуть бути хімічні і термічні опіки, наслідки фурункульозу і акне, невдало проведені косметичні процедури, після чого з’являється пігментація на обличчі та інших ділянках шкіри. Синдром набутого імунодефіциту.

Різновиди пігментації шкіри.

Всього існує кілька видів пігментації шкіри. Розглянемо кожен з них докладніше:

Веснянки (эфелиды)

Найпоширеніший варіант пігментації шкіри-веснянки на обличчі, частіше зустрічається у людей зі світлою шкірою і світлим або рудим волоссям. Відмітна особливість ─ пігментація має невеликі розміри і золотистий відтінок темних цяток. Локалізація пігментації веснянки може бути будь-яка, але переважно це відкриті ділянки тіла ─ особа, шия, зона декольте і руки.

Вперше пігментація веснянки на шкірі з’являється у віці від чотирьох до семи років. Вона не несе ніякої загрози для здоров’я, але багато жінок вважають їх естетичним недоліком. Зазвичай веснянки проявляються навесні і влітку на обличчі, а взимку бліднуть або зовсім зникають.

При тривалому перебуванні під ультрафіолетовими променями, колір веснянок стає більш насиченим темно-рудим. У міру дорослішання і старіння людини, веснянок зазвичай стає менше. Пігментація може навіть повністю зникнути після сорока років.

Невуси (родимки)

Це найрізноманітніша група пігментації. Родимки (вроджені або придбані), можуть відрізнятися за формою, кольором (від світло-бежевого до темно-коричневого) і розміром. Місце розташування— ноги, обличчя, живіт, спина, голова, пахвові западини.

При пігментації родимок поверхню буває гладкою або шорсткою, іноді покрита волоссям. Невуси є майже у кожної людини, але вони рідко заподіюють будь-які незручності. При збільшенні родимки в розмірі або появі свербежу варто негайно звернутися до лікаря, так як подібні симптоми можуть вказувати на злоякісне переродження.

Лентиго.

Це вікова пігментація на шкірі, що з’являється в зрілому віці. Пігментні точки своїм зовнішнім виглядом нагадують веснянки. Вони можуть бути круглої або подовженої форми, поодинокі або множинні. Розрізняють два види пігментації лентіго:

Сонячний. Освіта пігментації відбувається при тривалому впливі ультрафіолетових променів. Старечий. Пігментація з’являється у осіб похилого та старечого віку через захворювання печінки.

Хлоазма.

Плями нерівної форми коричневого або бурого кольору. Вони можуть носити множинний характер, зливатися між собою. Пігментація утворюється через ендокринних порушень, гінекологічних патологій, під час вагітності і менопаузи, після тривалого перебування на сонці.

Типова локалізація пігментації —шкіра обличчя, живіт. Окремо слід виділити печінкову хлоазму, яка виникає при патологіях печінки і локалізується в області щік і шиї.

Вітиліго.

Пігментація, що характеризується появою плям білого або світло-рожевого кольору з чіткими межами на шкірі. Поява даного типу пігментації обумовлено порушеним утворенням меланіну. Імовірно, причина в пошкодженні тканин внаслідок аутоімунних процесів.

Діагностика пігментації.

Діагностує і визначає різновид пігментації лікар дерматолог. Він же повинен визначити причину виникнення пігментації. Спочатку на консультації проводиться огляд шкірних покривів, шкіра обличчя, тіла. Можуть бути призначені наступні обстеження для діагностики пігментації:

загальний аналіз крові; загальний аналіз сечі; біохімічний аналіз крові; огляд шкіри за допомогою лампи Вуда; зішкріб з шкіри (при підозрі на грибкову інфекцію); біопсія (для діагностики меланоми).

У ряді випадків при діагностиці пігментації дерматолог направляє до інших вузькокваліфікованих фахівців-ендокринолога, гінеколога, гастроентеролога.

Привід для негайного звернення до лікаря:

швидке збільшення пігментної плями в розмірах; наявність кровоточивості; зміна кольору пігментації; відсутність чітких меж; печіння і свербіж.

Лікування пігментації.

Відео — причини пігментації особи (Відео)

Методи лікування пігментації будуть залежати те того, який фактор сприяв появі проблеми. Якщо причина появи пігментних плям у внутрішньому захворюванні, то необхідно призначення медикаментів. Терапія специфічна в кожному конкретному випадку.

Якщо ж дефект косметичний, то дія препаратів має бути направлено на те, щоб освітлити плями на шкірі обличчя або тіла. Хороший ефект лікування дають кошти, що містять в своєму складі аскорбінову кислоту, вітамін A, гідрохінон, койевую кислоту, цинк, перекис водню. При лікуванні пігментації слід дотримуватися обережності, щоб не пошкодити шкіру.

Відео — причини пігментації особи (Відео)

Ендокринологи при необхідності призначають глюкокортикостероїди для зменшення активності меланоцитів і зменшення пігментації. Всі препарати виписуються виключно лікарем, самостійне їх вживання не допускається.

Відео — причини пігментації особи (Відео)

У лікуванні пігментації допоможе косметологія. Є безліч процедур, які спрямовані на знебарвлення або видалення пігментації шкіри чи тіла. Ось найефективніші з них:

Хімічні пілінги (гліколеві, ретинолові, трихлороцтові, фенолові та інші). Під час процедури відлущується верхній шар ороговілого епідермісу з обличчя або тіла, запускаються процеси регенерації, косметичні дефекти усуваються, пігментація стає менш помітною. Лазер. Відбувається спалювання меланіну, відкладеного у верхньому шарі епідермісу під дією лазерного променя. Мікродермабразія. Після видалення поверхневих шарів шкіри з допомогою такого механічного пілінгу активізуються процеси регенерації шкіри, усуваються наявні недоліки у вигляді пігментації шкіри. Фототерапія. Вплив на пігментацію інфрачервоними променями призводить до руйнування клітин з підвищеним вмістом меланіну. Кріотерапія. Вплив рідким азотом призводить до заморожування ділянки шкіри з пігментацією, з формуванням захисної скоринки й формуванням під нею нових клітин. Мезотерапія. Активна речовина з відбілюючим ефектом вводиться вглиб тканин і освітлює плями пігментації.

Після всіх перерахованих вище процедур не можна потрапляти під сонячні промені. Зазвичай курс лікування пігментації проводиться в осінньо-зимовий період, коли немає активної інсоляції.

Профілактика пігментації.

Запобігти появі пігментації шкіри обличчя і тіла простіше, ніж боротися з наслідками. Для профілактики пігментації фахівці радять дотримуватися наступних рекомендацій:

не перебувати на сонці в години його високої активності; використовувати косметичні сонцезахисні засоби під час тривалого перебування під сонячними променями; налагодити правильне харчування; періодично приймати вітамінні комплекси; мінімізувати стреси стежити за станом свого здоров’я, вчасно пролечивать виникають патології.

Пігментація—це серйозна проблема, від якої не так просто позбутися. Найчастіше потрібне тривале лікування, що передбачає комплексний підхід.

Порушення пігментації шкіри: причини появи пігментних плям на тілі.

Дисхромия шкіри – це зміна забарвлення шкірних покривів людини. Такі порушення трапляються відносно часто. Іноді вони не доставляють людині дискомфорту, але в деяких випадках навіть на фото дисхромії шкіри легко помітні. У таких випадках необхідна якісна діагностика і лікування дисхромії шкіри.

Як проявляється зміна кольору шкірних покривів?

Здоровий колір шкіри обумовлений наявністю в ній чотирьох різних пігментів. Меланін – це коричневий пігмент, який в основному знаходиться в базальному шарі епідермісу.

Каротин – жовтий пігмент, який виділяється в кератиноцитах епідермісу. Червоний пігмент – це гемоглобін , який насичений киснем і знаходиться в капілярах.

Синій пігмент – це відновлений гемоглобін, який є у венулах.

причини пігментації особи

Зміна пігментації шкіри можете мати різний генез. Пігментні плями на шкірі часто з’являються внаслідок надлишку вироблення меланіну. У більш рідкісних випадках пігментні плями на тілі пов’язані з відкладенням в шкірних покривах інших перерахованих вище пігментів.

Порушення пігментації шкіри на руках, на гомілки і на інших ділянках тіла також можуть з’являтися внаслідок впливу деяких зовнішніх факторів. Лікування таких явищ залежить, в першу чергу, від того, які причини пігментних плям будуть виявлені.

Причини пігментації шкіри на ногах, руках і на інших ділянках тіла, можуть бути пов’язані як із захворюваннями, так і з зовнішніми впливами. Приміром, пігментні плями на руках можуть з’явитися внаслідок впливу сонячних променів і ін

Щоб визначити особливості і причини такого явища, мало просто подивитися фото або провести зовнішній огляд. Фахівці в процесі діагностики визначають два види дисхромії-вроджену і придбану . Придбана дисхромія може бути первинною і вторинною .

При дисхромії може відзначатися як гіперхромія (гіперпігментація шкіри), так і гіпохромія (гіпопігментація). Також забарвлення шкірного покриву може повністю бути відсутнім ( ахромия або депігментація ).

Якщо людина страждає вродженою формою захворювання, то зміни забарвлення можуть зберігатися протягом усього його життя. Якщо у нього розвивається набута форма хвороби, то зміни через деякий час зникають або залишаються назавжди (це безпосередньо залежить від причин їх виникнення).

Чому з’являється зміна кольору шкірних покривів?

Пігмент меланін утворюється в шкірі під впливом ультрафіолету . Меланін виробляється клітинами меланоцитами . Якщо в організмі виробляється велика кількість меланіну, то на тілі можуть з’явитися веснянки , хлоазми , родимі плями , пігментні плями .

Якщо продукується недостатня кількість меланіну, то людина може страждати альбінізм , вітіліго .

Веснянки (наукова назва цього явища — эфелиды ) часто з’являються у тих людей, які мають спадкову схильність до цього явища. Якщо при засмазі тирозин розподіляється в клітинах шкіри рівномірно, то веснянки з’являються при нерівномірному розташуванні тирозину, який згодом перетворюється в меланін.

Найбільш яскраво веснянки у людини проявляються у віці 20-25 років, а після 35-річного віку вони стають блідішими. Найчастіше веснянки з’являються у людей з рудим волоссям і у блондинів. Особливо помітні веснянки, якщо у людини колір шкіри білий.

Вікові пігментні плями на обличчі з’являються у людей старшого віку. Такі утворення іноді називають «старече» лентиго. Їх поява пов’язана з впливом на шкірні покриви сонячних променів.

Це плоскі ділянки шкіри коричневого кольору, які з’являються в більшості випадків на руках, на шкірі, спині, плечах. Питання про те, чому з’являються такі плями, які причини пігментації шкіри на обличчі, найбільш актуальні для жінок після 50 років.

З роками шкіра стає більш тонкою і сприйнятливою до зовнішніх впливів. Але іноді відбілити пігментні плями жінки намагаються і в більш молодому віці. Такі плями не завдають шкоди здоров’ю, тому медикаментозне лікування не потрібно.

Однак з міркувань усунення косметичних дефектів, що провокують психологічний дискомфорт, проводиться відбілювання обличчя за допомогою різних процедур і салонних методів.

Хлоазми-це плями коричневого відтінку, які з’являються на обличчі в основному у жінок в період вагітності.

Хлоазми можуть змінити матовий колір шкіри і при розвитку деяких хвороб жіночої статевої сфери, при недугах печінки, при зараженні паразитами. Якщо такі утворення зливаються в одну пляму, його розмір може бути досить великим.

Як тільки причина, по якій з’являється пляма, пропадає, освіта зникає. Тобто після пологів обличчя жінки знову стає чистим.

Утворення родимок пов’язане зі скупченням на шкірі меланоцитів. Родимки в різній кількості є у більшості людей. Вони з’являються на тілі з перших років життя малюка. Частіше такі плями з’являються в ті періоди, коли у людини відбуваються серйозні гормональні сплески – під час статевого дозрівання, в період вагітності, клімаксу . Більш серйозну небезпеку для здоров’я представляють ті родимі плями, які з’явилися не відразу після народження, а в більш зрілому віці. Такі утворення частіше перероджуються в меланоми .

Меланома – це найнебезпечніше для людини порушення пігментації. Це злоякісне утворення, яке розвивається дуже агресивно. Меланома проростає глибоко в шкіру і поширюється далі, вражаючи інші органи. Тому дуже важливо діагностувати цей захворювання якомога раніше і почати його лікування.

Вітіліго – це поява на шкірі безбарвних ділянок внаслідок втрати пігменту. В організмі відбувається вироблення антитіл, які вражають мелоноциты.

Єдиним симптомом вітіліго є безбарвний, блідий колір шкіри на певних ділянках тіла. Це явище зустрічається порівняно рідко. Причини блідого кольору шкіри обумовлені аутоімунними ураженнями.

Хвороба пов’язана зі спадковим схильністю.

Пігментні плями можуть з’явитися на місцях опіків, укусів комах, рубців, расчесов, висипань при кропив’янці . Зміна кольору шкіри іноді пов’язано і з лікуванням деякими медикаментами (естрогени, протизаплідні засоби), з порушенням функцій імунної системи.

Після звичайної засмаги під активними сонячними променями або після відвідування солярію на тілі також можуть з’явитися темні ділянки.

Зміни кольору шкіри можуть бути пов’язані не тільки з порушеннями пігментації, але і з загальними захворюваннями. Приміром, землистий або сірий колір шкіри людини явно свідчить, що зі здоров’ям у нього не все в порядку.

Слід враховувати, що види кольору шкіри людини можуть варіюватися і в зв’язку з вродженими особливостями. Досить широка палітра відтінків шкірних покривів є вважатися нормою.

Якого кольору шкіра у людини, залежить від його генетичних особливостей.

Але якщо людина помічає, що у нього змінився відтінок шкірного покриву, можна запідозрити розвиток захворювання. Слід, перш за все, визначити, які бувають у нього природні відтінки шкіри (колір може варіюватися під впливом засмаги, недосипання та ін.). Поставити точний діагноз і дізнатися, як називається захворювання, можна тільки після звернення до лікаря.

Якщо сірий колір шкіри обличчя став дуже помітний протягом короткого часу, то це може свідчити про порушення в роботі травної системи.

Різка зміна кольору обличчя на сіруватий є приводом для візиту до гастроентеролога. Землисто-сірий відтінок може бути свідченням порушень у функціонуванні підшлункової залози.

Також сірий відтінок шкірних покривів характерний для людей, які багато курять, зловживають спиртним.

Тим, хто прагне отримати рівний оливковий колір шкіри і з цією метою регулярно приймає сонячні ванни, слід врахувати, що ультрафіолет посилює будь-яку пігментацію. Тому дуже важливо завжди використовувати якісні захисні засоби.

Як позбутися від зміни кольору шкірних покривів?

Якщо з’являється пігментація на певній ділянці тіла, то про те, як зробити рівний колір шкіри, потрібно обов’язково радитися з дерматологом. Навіть якщо у людини незначно змінилася пігментація, то просто купити крем від пігментних плям недостатньо. Спочатку потрібно пройти обстеження у косметолога, а при необхідності-відвідати також дерматолога, терапевта.

Відбілюючі креми від пігментних плям містять у своєму складі різні речовини, зокрема, вітамін С , абутин , азелиановую кислоту. Іноді крем проти пігментних плям містить і інші складові. Але слід врахувати, що їх вплив може бути токсичним, тому використовувати такі засоби потрібно дуже обережно.

Ще один ефективний крем від пігментації на обличчі-засіб, в якому міститься ртуть. Однак він також є токсичним, тому спочатку необхідно перевірити, чи не викликає крем негативної реакції, завдавши його на невелику ділянку шкіри на 24 години. Це засіб не підійде людям з важкими захворюваннями, вагітним жінкам.

Не менш важливо використовувати якісний сонцезахисний крем, перебуваючи під прямими променями сонця. Важливо захищати таким засобом шкіру обличчя, рук. Якщо має місце тільки легка пігментація, іноді для її усунення потрібно тільки застосувати відлущуючий засіб.

Часто в сучасній косметології практикується лікування пігментації лазером. Якщо неможливо позбавлення від зміни кольору в домашніх умовах, лікування гіперпігментації шкіри проводиться в умовах салону або клініки.

Про те, як позбутися від пігментних плям за допомогою лазера, більш докладно розповість фахівець, який індивідуально займається лікуванням. Лазерне видалення пігментних плям проводиться з використанням дозованого променя, який направляється на зону пігментації.

Після такої процедури плями на деякий час стають більш темними, після його вони злущуються. Широко практикується видалення пігментації лазером на обличчі, також цим методом видаляється виражена посттравматична пігментація на всіх ділянках тіла.

Лазерне лікування не можна практикувати при гострих інфекційних хворобах, вагітності, при наявності запального процесу в місці пігментації. Така процедура відносно не болюча, оброблені місця швидко гояться.

Практикуються й інші методи видалення таких плям – заморожування , фотоудаление (видалення фотоспалахом), усунення пігментації народними засобами і ін.

Однак рішення про те, як прибрати пігментні плями, не можна приймати самостійно. Найбільш ефективними завжди будуть ті процедури, які призначаються фахівцем.

В процесі проведення більшості відбілюючих процедур практикується два етапи впливу.

По-перше, це забезпечення відлущування рогового шару шкірного покриву, по-друге – уповільнення продукції меланіну. Для відлущування практикується пілінг, який сприяє висушуванню шкіри.

Як наслідок, вона більш інтенсивно старіє. Тому в обов’язковому порядку необхідно подбати про зволоження.

Родимки, як правило, видаляють тільки в тому випадку, якщо є конкретні медичні показання. Видаляти родимки доцільно, тільки якщо вони є серйозним косметичним дефектом. Однак не пошкоджені, різко збільшуються родимки потрібно звертати пильну увагу, так як існує ризик переродження їх у злоякісні утворення.

В такому випадку обстеження потрібно проводити невідкладно. Меланома – серйозне захворювання, що вимагає негайного лікування. Слід зазначити, що від пігментації, яка є симптомом певного захворювання, не можна позбутися до тих пір, поки не буде визначена причина її появи. Після цього призначається лікування основного захворювання.

Пігментні плями.

Пігментні плями – це класичний прояв на старіючої шкіри, не здатної на відновлення після впливу ультрафіолетових променів. Переважно таке явище характерні для людей, які досягли вікового рубежу в 40 років. По суті, пігментні плями не несуть шкоди організму. Пляма – це скупчення меланіну в роговому шарі шкіри і епідермісі.

Пігментні плями на обличчі і тілі для жінки часто стають причиною психологічного дискомфорту і невпевненості в собі. Але в сучасній косметології існує безліч ефективних методів лікування пігментних плям, допомагають жінці зберегти нерви і зберегти свій імідж.

Види пігментних плям.

Існує кілька різновидів пігментних плям:

Веснянки-найпоширеніші і безпечні пігментні плями, виникають через нездатність молодого організму розподіляти сонячну засмагу рівномірно по всій шкірі. У холодну пору року вони пропадають, а навесні з’являються знову. З віком зазвичай сонячний загар починає розподілятися рівномірно і веснянки зникають зовсім. Лентиго – вікові пігментні плями на обличчі, руках, спині і плечах. З’являються після 40 років, як правило, в тих місцях, де в молодості були веснянки. Вони видають справжній вік, тому жінки намагаються від них позбавлятися. Мелазми (хлоазми) – пігментація при вагітності, яка виявляється в результаті гормонального збою в організмі в результаті виношування дитини. Після відновлення гормонального балансу плями зникають самі. Родимі плями (родимки) – пігментні плями, які можуть бути вродженими або набутими з віком. Причиною їх появи є порушення функціонування шкіри і скупчення в одному місці клітин, переповнених пігментом. Родимки вважаються доброякісними пухлинами, які при несприятливих обставинах здатні переходити в злоякісні утворення. Вітіліго – рожеві або молочно-білі пігментні плями, які можуть утворюватися в будь-якому віці. Точне їх походження наукою поки не з’ясовано, вважається, що їх поява провокується збоєм ендокринної системи.

Причини виникнення пігментних плям.

Перед вибором засобів до виведення плям необхідно розібратися з їх типом і причинами появи. Пігментація шкіри можлива в будь-якому віці, найбільш поширені причини:

гормональні зміни в організмі – вагітність, тривалий прийом деяких ліків або контрацептивів, використання косметики сумнівної якості; вік за 40, внаслідок втрати клітинами здатності зупиняти вироблення пігменту, призводити до гормонального дисбалансу і погіршувати ситуацію здатна також менопауза; гінекологічні захворювання – дисфункції яєчників, запальні захворювання статевих органів; хвороби печінки і жовчовивідних шляхів; порушення функціонування щитовидної залози; нервові і хронічні захворювання; робота на шкідливих хімічних виробництвах і цехах з підвищеною температурою; дефіцит вітаміну С; попадання на шкіру агресивних речовин; використання дратівливих шкіру мазей і кремів; наслідки травм різного походження: видалення новоутворень на шкірі, видавлювання вугрів, використання прижигающих засобів тощо; в результаті тертя або тиску будь-яких предметів (на теле – поясів, підв’язок тощо); вплив сонячних променів.

У появі пігментних плям сонце грає величезну роль. Навесні найбільш помітними стають веснянки, вони розсипані по шкірі у вигляді дрібних плям овальної або округлої форми. Їх особливість – вони мають жовтувато-бурий колір і не зливаються один з одним.

Щоб уникнути негативного сонячного впливу шкіру обличчя навесні і влітку потрібно захищати і намагатися уникати попадання прямих сонячних променів. При відпочинку на півдні необхідно захисні засоби-крем, молочко та ін.-підбирати індивідуально, в залежності від особливостей шкіри. Тільки в цьому випадку можна очікувати ефекту від використання коштів.

Позбутися з’явилися пігментних плям допоможе крем типу «засмага без засмаги» і т. п.

Неправильно проведені процедури по догляду за шкірою обличчя також можуть стати причиною пігментації шкіри. Наприклад, гіперпігментацію здатна викликати неграмотно проведена чистка обличчя, з використанням скрабів і пілінг-кремів без урахування пори року.

Нанесення на відкриті ділянки шкіри парфумів та інших парфумерних засобів також здатне провокувати пігментацію шкіри. Ефірні масла, що входять до їх складу, підвищують чутливість шкіри до сонячного впливу. Результатом може стати виникнення фотодерміту з подальшою пігментацією.

При вагітності часто з’являються пігментні плями. У деяких жінок з самих ранніх термінів утворюються хлоазми – пігментні плями з різко окресленим неправильним контуром. Вони тримаються в період вагітності і деякий час після пологів, іноді можуть зберігатися протягом декількох років.

При лікуванні веснянок і хлоазм в період вагітності дозволяється використання тільки слабо діючих речовин.

Хоча тривалість лікування при цьому збільшується внаслідок зниження ефективності, але шкіра при цьому не страждає від впливу препаратів.

При виношуванні дитини протипоказано використання засобів, що містять ртуть, саліцилову кислоту, зелене мило і гідрохінон із-за можливості їх негативного впливу на організм матері і стан плода.

Пігментні плями на руках.

Якщо на обличчі пігментні плями можна приховати макіяжем, а на ногах – сховати під колготки або штани, то з руками складніше, плями на них приховати нічим. Істинний вік людини часто видають саме руки.

Сонячному впливу найбільш схильна тильна сторона рук, саме на ній раніше, ніж на інших частинах тіла, починається вікова пігментація шкіри. З віком на руках можуть з’являтися цілі зони гіперпігментації, які отримали назву «сонячне лентіго» (печінкові або старечі плями).

Таке лентиго з’являється в середньому віці як результат регулярного впливу на шкіру сонячного випромінювання. Ділянки лентіго залишаються темними, навіть якщо блідне засмага на шкірі. Це відбувається внаслідок пошкодження ультрафіолетом клітин, що відповідають за виробництво меланіну.

Знаходяться в товщі шкіри меланоцити з часом утворюють темні області, що отримали назву старечих плям. Незважаючи на безневинність з першого погляду, пігментні плями здатні доставляти безліч естетичних проблем для жінки.

Симптоми пігментних плям.

Основні симптоми пігментних плям:

утворення на шкірі плоских забарвлених зон світло-коричневого, сірого, червонуватого, чорного кольорів; плями набувають, як правило, овальну форму; плями, які знаходяться в місцях, які найбільше піддаються впливу сонячних променів (на лобі, руках, плечах, спині, передпліччях і т. д.); як правило, пігментні плями розташовуються групами; в’янення шкіри; сухість шкіри; глибокі зморшки, заломи; огрубіння шкірного покриву.

Пігментні плями слід відрізняти від, наприклад, плоских родимок, бородавок, злоякісні лентиго.

Діагностика.

Для діагностики пігментних плям необхідно виконати такі дії:

пройти огляд у лікаря — дерматолога; виконати обстеження органів, проблеми з якими могли вплинути на розвиток пігментації.

Лікування пігментних плям.

Для виведення пігментних плям на обличчі призначені:

причини пігментації особи

креми відбілюючі; Пілінг хімічний; пілінг ультразвуковий; шліфування обличчя лазером; фототерапія.

Відбілюючі креми потрібно використовувати під контролем косметолога. Відразу починати лікування шкіри з використання сильнодіючих кремів не можна, оскільки існує ризик отримати зворотний ефект – шкіра стане ще темніше. Самолікування здатне також в деяких випадках привести до дерматиту.

Креми, до складу яких входить ртуть, використовувати можна тільки після попереднього тесту. Потрібно на ліктьовий згин втерти невелику кількість крему і оглянути це місце приблизно через добу. Але навіть якщо тестування пройшло успішно, такими кремами постійно користуватися все одно не можна, тому що ртуть-токсичний елемент.

Креми з вмістом ртуті заборонено використовувати при вагітності та годуванні груддю, а також при наявності захворювань нирок, печінки і ясен. На вологу і розпалену шкіру наносити їх не можна щоб уникнути роздратування.

Косметологи радять використовувати відбілюючі мазі на основі жирних кремів, не містять води, що сприяє проникненню в організм токсичних речовин. При використанні відбілюючих мазей перші два тижні рекомендується для очищення шкіри використовувати кисле молоко і лосьйони, оскільки умивання водою здатне посилити дію мазей і спровокувати роздратування.

Лікувальна косметика є альтернативою містить ртуть кремів. До її складу входять молочна або лимонна кислота, пергідроль, перекис водню або саліциловий спирт. Недоліком такої косметики є маленький термін придатності.

Хімічний пілінг в останні роки набув високу популярність, процедура пропонується в багатьох косметичних салонах і центрах естетичної медицини. Пілінг допомагає позбавлятися від різних шкірних дефектів, включаючи темні плями на обличчі і тілі.

В процесі процедури відбувається видалення верхніх шарів шкіри за допомогою слабкого розчину кислоти (гліколевої, трихлороцтової або фруктової).

По суті, хімічний пілінг являє собою поверхневий опік шкіри, його глибина залежить від типу і концентрації використовуваної кислоти.

Найглибший пілінг проводиться за допомогою фенолу, але він використовується рідко через великий ризик появи на шкірі рубців. Для усунення пігментних плям зазвичай досить середнього або слабкого пілінгу, який підбирається індивідуально лікарем-дерматокосметологом.

Поверхневий пілінг проводиться курсами по 4-10 сеансів, між якими повинен бути інтервал 10-15 днів. Більш потужна методика – середній пілінг, який проводиться з використанням трихлороцтової кислоти за 1 сеанс або 2-3 сеанси з інтервалом між ними в 1-2 місяці.

Метод є відносно недорогим і практично безболісним, з відчуттям лише легкого печіння. Почервоніння і набряк шкіри проходить на наступний день. Після проведення процедури необхідно стежити за обличчям і оберігати його від впливу сонячних променів, під дією яких плями можуть повернутися.

Однорідний колір шкірі здатна повернути також шліфування лазером. Лазер спососбствует знебарвлення пігментних плям, оновленню шкіри і поліпшенню її тонусу.

Використовуються сучасні эрбиевые лазери, що дозволяють істотно зменшити глибину термічних пошкоджень і скоротити період післяопераційного відновлення, порівняно з углексилотными методами, майже в 4 рази. Недоліком процедури є її висока вартість.

При ультразвуковому пілінгу відбувається введення різних косметичних препаратів в попередньо очищений епідерміс за допомогою ультразвуку. Звичайний курс лікування пігментних плям на обличчі – 10 сеансів 1 раз на рік.

Фототерапія, що відображає відомий вислів «клин клином вибивається», використовує інтенсивні світлові імпульси для усунення плям, отриманих на сонці. Використовується лазерне випромінювання, довжина хвилі якого підібрана таким чином, що впливає лише на шкірний пігмент.

Під час процедури можливе відчуття легкого поколювання, невелике почервоніння зникає за 1-2 дні. Після проведення фототерапії пігментні плями зникають або значно світлішають. Проводиться 2-3 процедури з перервою 3-4 тижні.

Щоб уникнути повторної появи плям, слід берегти обличчя від сонячних променів і користуватися сонцезахисними кремами з фільтром мінімум 30.

Лікування пігментних плям н ародними засобами.

Для освітлення пігментних плям можуть використовуватися народні засоби:

Відбілююча суміш, складена з 3 крапель розмаринового масла, ½ ложки оцту, ½ ложки свіжовичавленого соку лимона і 1 чайної ложки хрону. Наноситься 1-2 рази в день на пігментовані ділянки шкіри ватним тампоном. Люди з чутливою шкірою повинні користуватися сумішшю обережно. Папайя, сік якої містить ферменти, здатні знебарвлювати пігментні плями. У деяких людей може викликати алергічні реакції. Примочки з яблучного оцту і цибулевого соку-суміш готується в пропорції 2: 1. Протирання пігментованих місць свіжим огірком, старим кефіром, перекисом водню або кислим молоком – м’які засоби, ефект від яких стає помітним через кілька тижнів.

Якщо застосування відбілюючих засобів не допомагає, це означає, що підвищена пігментація може бути спровокована хворобами внутрішніх органів. Іноді пігментні плями можуть вказувати на розвиток раку шкіри. При прояві підвищеної пігментації на тілі або зміні зовнішнього вигляду родимок, появі в їх області неприємних відчуттів необхідно звернутися до лікаря.

При своєчасному і оптимальному лікуванні пігментні плями можуть бути ліквідовані на сто відсотків. В окремих випадках вони не потребують лікування, і пацієнти ліквідують даний ефект тільки за допомогою косметики.

Будь-яку неприємність легше запобігти, ніж потім боротися з нею. Уникнути пігментації шкіри можна, організувавши правильне харчування і дотримуючись правил догляду за шкірою. Серед заходів, що перешкоджають пігментації шкіри обличчя і тіла:

забезпечення достатнього надходження в організм вітаміну С і нікотинової кислоти (вітаміну РР) з продуктами і у вигляді препаратів добова доза 1,0-1,5 м і 0,03 г відповідно; використання народних засобів для збереження білизни шкіри – молока або молочної сироватки, протирання шкіри обличчя соком лимнона і петрушки (в попорции 1:1) перед нанесенням живильного крему та ін.; сонцезахисна косметика для особи з високим фактором захисту від УФ-променів (на етикетках зазначений знак SPF з цифрою від 4 до 60, множенням цієї цифри на 15 підраховується час у хвилинах, протягом якого шкіра буде захищена); сонцезахисний крем для рук, яким потрібно користуватися після кожного миття кінцівок, а також різні відбілюючі і отшелушивающие засоби, які дозволяють розм’якшувати зів’ялу або суху шкіру рук, ретекструировать її.

Дана стаття розміщена виключно в пізнавальних цілях і не є науковим матеріалом або професійним медичним радою.

Пігментація шкіри.

Пігментація шкіри – це виникнення ділянок темніше або світліше основного кольору шкірного покриву. Фахівці говорять про те, що більш ніж у половині випадків вона виникає під впливом сонячного опромінення, приблизно чверть випадків пов’язана з гормональними розладами, близько 20% відбуваються під час вагітності.

Механізм виникнення помилок пігментації досить складний. Головну роль в ньому грає меланін, який виконує функцію захисника шкіри від впливу ультрафіолету. Утворюється він в клітинах під назвою меланоцити, розташованих в базальному шарі дерми.

В 1 см2 шкірного покриву знаходиться приблизно 1,2 тисячі таких клітин. Через канальці-десмосоми меланін піднімається до верхнього шару шкіри (фагоцитоз). Цей процес активізується на сонці: засмага-захисна реакція організму на вплив УФ-випромінювання.

Фагоцитоз регулюється меланоцитостимулюючими гормонами. Це складна хімічна реакція, яка часом дає збої. Саме тому гіперпігментація шкіри часто відбувається на тлі гормонального збою або вагітності.

Фактори-провокатори.

Основними провокуючими порушення пігментації факторами є:

вплив сонця, оскільки потемніння шкіри – природна реакція на УФ-опромінення; гормональні збої, оскільки саме ці речовини відповідають за виділення меланіну; вік, що пов’язано із змінами в будові шкірних покривів.

Якщо скласти всі фактори, можна зрозуміти, чому проблема надлишкової пігментації стосується в основному жінок в період менопаузи.

Види пігментації.

Існує кілька видів порушення забарвлення шкіри. Деякі з них не несуть косметичного дефекту і нешкідливі для здоров’я. Інші вимагають дослідження і лікування.

Веснянки.

Темні цятки на обличчі і тілі, які науково називаються ефеліди, притаманні певному генетичному типу.

З’являються вони в основному у людей з Північним корінням, рудим або світлим волоссям.

В одні періоди розвитку суспільства веснянки стають модними, в інші їх власниці прагнуть позбутися від них. На сьогоднішній день завзяті цятки на ніс навіть наносять за допомогою татуажу.

У рідкісних випадках веснянки дійсно псують зовнішність, проте найчастіше бажання від них позбутися є примхою господині. Наявність веснянок-ознака підвищеної чутливості до сонячної радіації. Їх власникам необхідно застосовувати сонцезахисні креми з фактором від 30, заборонено перебувати довго на пекучому сонці – це може призвести до сонячного удару.

Перші веснянки з’являються у віці 4-6 років, до 30 років їх стає зазвичай менше, тобто їх можна назвати ознакою молодості. Вони темніють на сонці, бліднуть за довгу зиму.

Цей тип пігментації не є захворюванням і нічим не загрожує власнику, в них немає підвищеного числа меланоцитів. Від лентиго їх відрізняє те, що вони стають більш вираженими після перебування на сонці.

Розділяють легкі і важкі ефеліди. Другі виникають на місцях сильних сонячних опіків.

Лентиго.

Це плями, схожі на веснянки або плоскі родимки, які не змінюють інтенсивність забарвлення в залежності від періоду. На відміну від веснянок, деякі види лентіго можуть переродитися в онкологію.

Найчастіше зустрічається старече лентіго (у осіб старше 60, переважно жінок). Саме цей тип пігментації вимагає спостереження у фахівця. Цей невус зазвичай з’являється в першу чергу на кистях рук, потім поширюється на особу.

Фахівці пояснюють це явище зниженням числа меланоцитів, яке спостерігається вже з 30-річного віку, і помилками в транспортуванні меланіну.

Виглядає старече лентиго як дрібні плями різної форми на обличчі, руках і шиї (крапчаста пігментація).

Також виділяють сонячне лентіго, часто виникає у світлошкірих людей. Місце його локалізації зазвичай – це кисті рук, обличчя, шия і плечі. Плями можуть поширюватися, зливатися. Початковий діаметр в середньому-0,5 см. Зв’язку з системними захворюваннями цей вид гіперпігментації не має, проте вказує на підвищену чутливість своїх власників до сонця.

Юнацьке лентіго часто локалізується на губах і голівці статевого члена, це явище не представляє небезпеки. Його плями мають чіткі краї, діаметр не перевищує 0,5 см.

Хлоазма.

Плями пігментації, що виникають зазвичай на тлі гормонального стресу організму. Хлоазма часто виникає під час вагітності («маска вагітних», коричнева смужка на животі), після пологів зазвичай зникає.

Для профілактики виникнення пігментації вагітним жінкам слід утриматися від тривалого перебування на сонці, пляжного відпочинку.

«Маска вагітних» може виникати навіть у смаглявих жінок, тому під час очікування малюка рекомендовано користуватися дитячими сонцезахисними засобами з spf 50.

Хлоазма, не пов’язана з вагітністю, локалізується на животі, обличчі (часто навколо рота, на скронях, століттях), у сосків. Вона може бути ознакою захворювань (туберкульозу, раку) або дисфункції деяких органів (яєчників, печінки). Самі по собі ці плями не небезпечні і доставляють власнику лише психологічний дискомфорт.

Родимка.

Його також називають ласкаво родимка або науково невус, виникає переповнення клітини шкіри пігментом і переродження в меланоцити. Родимки можуть бути плоскими, врівень зі шкірою, або ж опуклими.

Колірна гамма досить широка-різні відтінки коричневого, чорний, червоний і навіть фіолетовий. Два останніх види є розрослися посудиною, і до пігментних плям не відносяться.

З’явилася родимка на тілі, або набула стара – привід для звернення до дерматолога, оскільки може бути ознакою серйозного захворювання, зокрема раку шкіри.

Видаляти дрібні родимки необхідності немає. Часто вони додають вигляду індивідуальність. Середні і великі невуси варто показати фахівцеві.

Стареча кератома.

Це доброякісне лускате новоутворення сіро-коричневого забарвлення. Найчастіше локалізується на руках, шиї, спині і грудях. Може перероджуватися в ракове утворення.

Методи боротьби з пігментацією шкіри.

Якщо пігментація з’явилася несподівано, до початку її усунення необхідно з’ясувати її причину і характер. Якщо дерматолог визнав пігментацію шкіри безпечною, можна почати заходи по її освітленню.

Народні засоби.

У боротьбі з поверхневою пігментацією шкіри народні рецепти показують високу ефективність. Багато фруктові соки є натуральним освітлюючим засобом. Їх застосування також є м’яким пілінгом.

Для освітлення шкіри застосовують лимонний і грейпфрутовий сік, м’якоть ківі і абрикоса. Сік свіжої моркви використовують в якості природного бронзатора шкіри, його застосування зробить пігментні плями менш помітними.

З трав свою ефективність в боротьбі з гіперпігментацією довели засоби з петрушки, материнки, солодки, кульбаби, мучниці. У складі масок застосовують ефірні масла м’яти, пачулі, берези, сандалу.

В інтернеті можна знайти велику кількість рецептів відбілюючих масок на основі кисломолочних продуктів.

При виборі народного засобу утримайтеся від екстремальних складів, наприклад, маски з перекисом водню.

Хімічний пілінг.

Хімічні пілінги різної глибини впливу добре справляються з гіперпігментацією шкіри, попутно омолоджуючи і розгладжуючи її. При глибокому заляганні пігменту доводиться застосовувати глибокий пілінг (шліфування), який може залишати депігментований білий ділянку.

Лазер.

причини пігментації особи

Лазерні методики підійдуть для усунення окремих ділянок пігментації, наприклад, родимих плям. Плюси методики в тому, що після її застосування не залишається відмітин – шрамиків або білястих плям.

Для поверхневих пігментних плям досить 1-2 сеансів, для більш глибоких-4-5. Для веснянок спосіб погано підійде — вони розташовуються зазвичай на великій площі, а вплив лазера досить болісно, та й вартість процедури досить висока.

До того ж застосування лазера може стимулювати утворення нових веснянок при впливі сонячного світла.

Лазерне шліфування.

Це комплексна методика, яка не тільки освітлить пігментні плями, але і омолодить шкіру, покращує її стан. Ця косметологічна процедура рекомендована людям старше 35 років, в більш ранньому віці — за індивідуальними показаннями.

Криодиструкция.

Деякі види гіперпігментації шкіри можливо видалити шляхом заморожування їх рідким азотом. Таким способом можуть видаляти родимки, часто травмуються поодинокі старечі лентіго. Після видалення можливе утворення білястої плями.

Фотоомолодження.

Ця сучасна неінвазивна апаратна методика успішно бореться з веснянками, лентіго, невеликими родимими плямами. Фотоомолодження не тільки освітлить пігментні плями, але також поліпшить стан шкірних покривів. Його можна рекомендувати, як кращий спосіб позбутися від пігментації на значних ділянках шкіри. Процедура безболісна, лікування проводиться курсом.

Електрокоагуляція.

Ця апаратна методика підходить для видалення родимок. Прибрати новоутворення можна за один візит, проте на місці невуса може залишитися шрам або рубець.

Хірургія.

Якщо новоутворення має велику площу і глибину, іноді застосовують скальпель. На місці видалення залишаться сліди, можливе утворення рубця.

Незалежно від характеру гіперпігментації, є надійні способи повністю від неї позбутися або освітлити. Намагайтеся вибирати щадні способи (народні засоби, доглядова косметика) і методики (лазер або фотоомолодження). Пам’ятайте про профілактику.

Причини виникнення пігментних плям на обличчі і їх класифікація.

Гіперпігментація – це зміна кольору окремих ділянок шкіри. Розлад пігментації викликають порушення в роботі меланоцитів-клітин в складі епідермісу, які відповідають за вироблення меланіну.

Пігментована область може з’явитися не тільки на тілі, а й на обличчі, що особливо неприємно з естетичної точки зору. Причини пігментних плям на обличчі (пігментації шкіри) різноманітні.

Вони можуть мати спадкову природу, бути вродженими або виникати як наслідок будь-якого захворювання.

Правильна діагностика вкрай важлива, так як підвищує шанси ліквідувати дефект безповоротно.

Класифікація пігментних плям.

Меланогенез – один із захисних механізмів організму. Меланоцити виробляють меланін, який по клітинних відростках транспортується в кератиноцити і стає частиною епідермісу. Тут він грає роль УФ-фільтра і поглинає сонячне випромінювання, запобігаючи опіки і шкідливі наслідки опромінення.

Збої в меланогенезі призводять до підвищеного вироблення меланіну і утворення гіперпігментованих ділянок на тілі. Відштовхуючись від походження, все гіпермеланози можна розділити на первинні і вторинні.

вроджені: лентиго юнацьке, пігментні невуси (родимки); спадкові: меланизм, веснянки, лентигиноз, синдром Пейтца-Егерса-Турена; придбані; обмежені: меланодермії, хлоазма, лентиго старече, лінійна пігментація чола; дифузні: хвороба Аддісона, кахектическая меланодермія, токсична гіперпігментація; медикаментозні: сітчаста пігментна пойкілодермія обличчя і шиї, меланозу Ріля, токсична меланодермія Хофмана-Хабермана; викликані зовнішніми чинниками: мармурова пігментація Бушке-Эйхорна, актиническая меланодермія, порушення пігментації паразитарної природи.

постінфекційні: прояви туберкульозу, сифілісу; постзапальні: після вугрової хвороби, червоного плоского лишаю, екземи, нейродерміту та ін.

Серед найбільш поширених гіпермеланозів з локалізацією на обличчі можна виділити:

веснянки (ефеліди): ділянки невеликої площі овальної або круглої форми, від світло-рудого до темно-коричневого кольорів. Виникають переважно у людей зі світлою шкірою (1 і 2 фототип); лентиго: — юнацьке: невеликі плями діаметром до 5 мм за формою близькі до овалу, вражають переважно слизові оболонки;- старече: пігментні плями світло-коричневого кольору в одиничному або множині кількості. Це один з найбільш виражених вікових ознак, який вперше з’являється після 40 років; меланодермії і на обличчі: гіперпігментації бурого, жовтого, коричневого кольорів з нечіткими межами. Зазвичай виникають на обличчі у молодих жінок, часто під час вагітності. Поява хлоазми, на відміну від мелазми, спровоковано гормональними змінами; невус Беккера: ділянка шкіри з гіперпігментованим забарвленням і підвищеним оволосінням. Частіше зустрічається у чоловіків; фотодерматоз: прояв підвищеної чутливості шкіри до УФ-випромінювання. Виражається у вигляді свербежу почервоніння та висипи; плями після вугрової висипки: у разі, якщо вугрова хвороба протікала важко і супроводжувалася відкритими труднозаживающих запаленнями, то на місці разрешившегося акне залишається не проходить пігментовані плями. Поряд з рубцями і судинною сіткою, такий гіпермеланоз входить в комплекс симптомів «постакне».

Фактори, які сприяють пігментації шкіри.

Механізм виникнення збоїв у роботі меланоцитів до кінця не вивчений, тому в кожному конкретному випадку причина появи пігментних плям на лобі, шиї, очей індивідуальна. До факторів, які сприяють появі гіпермеланозів і посиленню їх стану, відносяться:

порушення гормонального фону організму внаслідок вагітності, прийому гормональних препаратів (у т. ч оральні контрацептиви), пубертатного періоду і клімаксу; вплив УФ-променів. Сюди ж можна включити і фотостаріння – в’янення шкіри як результат постійного УФ-опромінення; нестача або надлишок вітамінів і мікроелементів, що впливають на вироблення меланіну: амінокислоти тирозин і триптофан, селен, мідь, вітаміни В10, А, Е; нездоровий спосіб життя: постійний або раптовий сильний стрес, зловживання алкоголем, куріння; генетична схильність; вікова пігментація шкіри: природне зменшення вироблення меланіну веде до підвищеної вразливості шкірних покривів перед УФ-променями; порушення в роботі внутрішніх органів – жовчного міхура і печінки (пігментація часто буває проявом гепатиту А); прийом препаратів з фототоксичным ефектом, які викликають подразнення шкіри і її підвищену світлочутливість. Серед них тетрациклін, сульфаніламіди, хінін, антигістамінні та засоби від вугрів.

Захворювання, які викликають порушення пігментації шкіри.

Крім перерахованих вище факторів, появі гіперпігментованих областей на обличчі сприяють деякі захворювання:

альбінізм – вроджена патологія, яка полягає у відсутності меланіну в організмі. Вважається, що вироблення пігменту блокується через недостатню кількість ферменту тирозинази. Буває тотальною,частковим і неповним: тотальний виражається в гіпо-пігментації всього тіла, частковий – у недостатній пігментації окремих ділянок, неповний передбачає гипопигментацию волосяного покриву і райдужки очей; фенілкетонурія – спадкове порушення метаболізму феніланіну, яке веде до накопичення ферменту і його токсичних продуктів в тканинах і важким ураженням ЦНС аж до ідіотії. Внаслідок хвороби відбувається збій у виробленні тирозину, який метаболічно пов’язаний з фениланином, а це, в свою чергу, впливає на скорочення синтезу меланіну; туберозний склероз – генетичне захворювання, яке виражається в розвитку туберсов – доброякісних пухлин у всьому організмі. Полісистемні порушення проявляються в тому числі і у вигляді потовщених пігментних плям на руках і обличчі; вітіліго – найбільш невивчена хвороба, яка полягає в депігментації епідермісу. Причиною можуть послужити збої в роботі організму, нервове напруження, спадкова схильність. Виявляється у вигляді областей білої пігментації на шкірі.

Діагностика і призначення лікування.

Незважаючи на гадану сумирність і поширеність, гипермеланозы криють у собі небезпеку при певних умовах (травмуванні, надмірному впливі УФ-випромінювання) вони можуть спровокувати меланому – злоякісну пухлину, джерело розвитку якої знаходиться в меланоцитах. Тому, якщо на обличчі з’явилися пігментні плями, їх необхідно показати фахівцеві, який діагностує гіперпігментацію і призначити відповідну терапію.

До методів діагностики відносяться:

візуальний огляд і пальпація; збір анамнезу пацієнта і його родичів; дермоскопия: огляд плями за допомогою дерматоскопу – приладу, який багаторазово збільшує і деталізує досліджуваний ділянку; комп’ютерна діагностика, при якій апарат вивчає стан шкірного покриву і автоматично порівнює його з еталонним; гістологія: вивчення зрізу тканини.

Залежно від поставленого діагнозу, гіпермеланоз можна вилікувати або видалити. До методів позбавлення відносяться різні види пілінгів (хімічний, ензимний, ультразвуковий, електричний), ін’єкції (мезотерапія і біоревіталізація), лазерне шліфування та фототермолиз.

Маскування пігментних плям.

Замаскувати гіперпігментацію обличчя дуже складно — її не можна прикрити одягом, як на тілі. На допомогу прийдуть різні косметичні засоби, наприклад, відбілюючі крему і маски. При систематичному застосуванні вони дають візуальний ефект середнього ступеня.

Найпопулярніший і доступний спосіб маскування-це тональний крем і косметична пудра. Їх колір слід в цьому випадку підбирати на 1-2 тони темніше природного кольору шкіри. Більш дієвим може виявитися коректор-консилер. Він має більш щільну текстуру і приховає пігментацію якісніше.

Пігментні плями на шкірі рідко виникають без причини-найчастіше це симптом будь-якої хвороби. До того ж, і самі по собі вони можуть послужити приводом до розвитку серйозного захворювання. Виходячи з цих міркувань, кожна пігментована область підлягає ретельному обстеженню з подальшим обов’язковим лікуванням.

Порушення пігментації шкіри, причини хвороби.

Знайома багатьом жінкам проблема – порушення пігментації шкіри, може мати як внутрішні, так і зовнішні причини.

Якщо в першому випадку буде потрібно комплексна терпіння, то в другому досить буде правильно підібраних лікувальних кремів. Салонні процедури також здатні позбавити від темних і світлих плям на обличчі, тілі.

А вилікувати наслідки тривалого перебування на сонці можна і домашніми методами.

Для гарантованого результату варто проконсультуватися з дерматологом або косметологом. Самолікування може принести більше шкоди, ніж користі, особливо у випадках, коли проблема пов’язана зі збоєм в роботі різних систем організму.

Причини пігментації шкіри.

причини пігментації особи

Порушення пігментації шкіри може бути пов’язано як з підвищеним виробленням меланіну, так і його нестачею. У випадках з вітіліго, альбінізм та іншими захворювання причина зміни пігментації генетично обумовлена, не піддається лікуванню.

Відсутність достатньої кількості меланіну, що обумовлює світлі пігментні плями на шкірі пов’язано з:

Аутоімунним збоєм, клітини меланоцити знищаться імунною системою організму. Важкими вірусними інфекціями. Збоєм в роботі щитовидної залози. Порушенням синтезу гормонів гіпофізом, гіпоталамусом. Тривалим стресом, нервові розлади, неврози. Авітамінозом, зниження імунітету. Порушенням обміну речовин різного генезу.

Гіпопігментація може розвинутися як реакція на побутову хімію, мила, гелі для душу. У людей з високою чутливістю шкіри при тривалих контактах з синтетичними тканинами можуть з’явитися білі плями на тілі.

Травми шкіри-уколи, опіки та інше можуть викликати зміну пігментації. До неї призводить і регулярний контакт з токсичними речовинами, робота на шкідливо виробництві, гальванічному цеху.

Чому виникає порушення пігментації шкіри, пов’язане з появою темних плям, до його причин відносять:

Тривале перебування під прямими сонячними променями без захисних засобів. Зловживання солярієм. Порушення вироблення статевих гормонів (в підлітковому віці, при клімаксі, під час вагітності, при прийомі оральних контрацептивів). Тривалі курси антибіотиків, протизапальних препаратів, діуретиків і ряду інших медикаментів. Захворювання шлунково-кишкового тракту, печінки, нирок, вірусні інфекції. Нервові розлади, тривале перебування в стресовій ситуації. Збої обмінних процесів в організмі.

Підвищити чутливість шкіри до сонячного світла можуть компоненти доглядає і декоративної косметики. Наприклад, ретиноєва кислота, яка часто входить до складу anti-age продуктів. Масло лайма або бергамота, що зустрічаються в складі тоніків, гелів для вмивання виробництва organic брендів.

Гіперпігментацію шкіри може викликати погана екологія – загазоване повітря в мегаполісах, наявність шкідливих виробництв у місті. Авітаміноз, знижений імунітет, в тому числі, пов’язаний з ВІЛ, призводять до порушень вироблення меланіну. Також подібний стан викликає підвищений рівень заліза в організмі.

Пігментація шкіри може бути порушена через використання спиртовмісної парфумерії під час тривалого перебування під прямими сонячними променями або при відвідуванні солярію. Травми шкіри, різні дерматологічні захворювання і їх терапія також можуть призводити до порушення пігментації. Про причини порушення пігментації шкіри і способи вирішення проблеми йдеться у відео:

Найголовніші види порушення пігментації шкіри.

Порушення пігментації в залежності від виду плям ділиться на групи:

меланодермія; лейкодерма; сіро-блакитна диспигментация.

Меланодермія.

Це загальна назва для групи захворювань, пов’язаних з підвищеним виробленням меланіну. Для всіх проявів характерні плями від світло-коричневого до темно-коричневого кольору.

Захворювання внутрішніх органів викликають порушення пігментації. Як правило, це патології печінки, нирок, ендокринної системи або наслідки важкої форми туберкульозу.

Також виділяють наступні види меланодермії:

Токсичний. Найчастіше її викликає тривалий, регулярний контакт з машинним маслом, смолами, нафтою, мастильними матеріалами, іншими промисловими рідинами. Виявляється почервоніннями, сітчастими ділянками пігментації переважно червоного кольору, лущенням. Кавова пляма. Воно володіє чіткими кордонами, темно-коричневого кольору. З’являється при народженні, не викликає неприємних відчуттів. Веснянки. Невеликі пігментні плями довільної форми, розташовуються симетрично. Найчастіше до їх появи схильні світлошкірі люди. Хлоазми. Така гіперпігментація частіше спостерігається у жінок, пов’язана вона з дисбалансом статевих гормонів. Плями можуть з’являтися у вагітних, під час клімаксу. Для них характерний світлий жовто-коричневий колір. Вони можуть повністю зникати восени або взимку. Лентиго. Дрібні плоскі ділянки гіперпігментації, що виникають під дію ультрафіолету. Також характерні для літніх людей, виникають через порушення в роботі печінки.

Лейкодерма.

Для цієї групи захворювань характерно втрата пігментації – білі плями на шкірі. Залежно від природи виникнення виділяють:

Послевоспалительная. Розвивається після перенесених захворювань шкіри, наприклад, псоріазу, вовчака. Ділянки з більш світлої шкіри можуть з’явитися після опіків, інших травм. Лікарський. Пов’язано з тривалим прийомом медикаментів, наприклад, протизапальних засобів стероїдної групи. Професійний. Виникає у людей, яким тривалий час доводиться контактувати з токсичними речовинами.

В окрему велику групу виділяють інфекційну лейкодерму. Вона може розвиватися на тлі сифілісу. Білі, мереживні плями розташовуються на шиї, ніяк не турбують пацієнта.

Бактерії lepromatosis викликають інфекційне захворювання лепра. Одним із симптомів якого є білі плями з чіткими кордонами. На ділянках з диспигментацией шкіра стає нечутливою.

Різні види позбавляючи також супроводжуються білими плямами. Це Різнокольоровий, білий, червоний плоский лишай.

До вродженої лейкодерме відносять такі захворювання:

Вітиліго. Білі або світло-рожеві плями з’являються на обличчі, руках, області колін. Вони не доставляють дискомфортних відчуттів. З плином часу вони можуть зливатися. Альбінізм. Генетично закладене значно менше, ніж у звичайних людей число меланоцитів призводить до гіпопігментації шкіри, волосся, очей. Для захворювання характерна підвищена чутливість очей до світла, а шкіри до ультрафіолету. Halo-невус. Він характерний для дитячого віку, не вимагає спеціального лікування, проходить самостійно. Локалізується на руках або тілі. Являє собою світло-коричневий або рожевий невус, оточений білою облямівкою, яка, як правило, більше самого гиперпигментированного ділянки в кілька разів.

Сіро-блакитна диспигментация.

Як називається хвороба, при якій з’являються темно-сині, фіолетово-коричневі пігментні плями на шкірі – невус Ота. Він пов’язаний з підвищеним числом меланоцитів в шкірі.

Така диспигментация викликається охронозом, спадковим захворюванням, пов’язаним з порушенням метаболізму.

До появи пігментних плям темно-синього кольору також відносять теплову еритему. Її викликає занадто часте використання грілок, матраців з підігрівом.

Прийом деяких медикаментів може спричинити утворення сіро-блакитних пігментних плям. Професійна диспигментація викликається накопиченням в шкірі, волоссі важких металів.

Профілактика появи.

Попередити захворювання, пов’язане зміною пігментації шкіри, допоможе дієта багата вітамінами-С, А, Е, нікотиновою кислотою. Включивши в раціон достатню кількість печінки, моркви, свіжої зелені, риби жирних сортів можна усунути дефіцит вітаміну А.

Аскорбінова кислота міститься в білокачанній капусті, зелених яблуках, чорній смородині, цитрусових, цибулі, сушеному шипшині.

Вітаміном Е багаті вівсяні пластівці, пшеничні, житні висівки, масла – лляне, соєве. Нікотинова кислота міститься в кисломолочних продуктах, сирах, яйцях, печінці.

Людям, схильним до змін пігментації шкіри необхідно обмежити споживання солоного, копченого, солодкого. У весняно-літній період для профілактики пігментації шкіри варто відмовитися від спиртовмісної парфуму, замінивши його олійними духами. Для профілактики раз на тиждень можна робити відбілюючі маски, протирати обличчя огірковим настоєм або відваром сушеної петрушки.

Основні види лікування пігментації шкіри.

Веснянки або пігментні плями, викликані тривалим перебуванням на сонці можна освітлити домашніми рецептами на основі огірка, петрушки, кисломолочних продуктів.

Дерматологи після комплексної діагностики призначають креми, мазі проти порушення пігментації шкіри містять:

Допоможуть позбутися від пігментації курси вітамінних комплексів, що містять вітамін С у великій кількості. Після консультації з ендокринологом можуть бути призначені кортикостероїдні препарати.

У ситуаціях, коли проблеми з шкірою не пов’язані з роботою внутрішніх органів косметичні процедури можуть використовуватися як основна терапія. Вони можуть доповнити лікування в разі втрати пігментації. Ефективний метод фототерапії. Вона стимулює вироблення меланіну, підвищує імунітет шкіри.

Хімічні пілінги здатні позбавити від темних плям. Глибокий пілінг більш ефективний, він дозволяє позбутися навіть від старих плям.

Фахівці називають дієвим при підвищеній пігментації шкіри застосування лазера. Його випромінювання руйнує скупчення меланіну, не пошкоджує здоровіше тканини. Зазвичай потрібно кілька сеансів для видалення великих вогнищ з гіперпігментацією.

Ще один метод позбавлення від пігментних вогнищ – мезотерапія. Процедура дозволяє знизити вироблення колірного пігменту шкіри. Але вона ефективна при світлих, недавно з’явилися плямах.

У деяких випадках ефективні механічні (алмазний, кораловий) пілінги. Вони сприяють оновленню шкіри, «знімають» вогнища пігментації.

Рекомендації фахівців.

Щоб не провокувати порушення пігментації шкіри причини, якого вплив ультрафіолету, необхідно використовувати якісні сонцезахисні засоби, які містять UV, SPF фільтри.

Відмовитися від відвідування солярію. Влітку і навесні уникати перебування на відкритому сонці з 11 до 16 годин. У період високої активності Сонця призупинити прийом препаратів, що провокують появу плям. Для профілактики хвороб, пов’язаних з пігментацією шкіри, вагітним, які приймають оральні контрацептиви жінкам необхідно обмежувати час перебування під яскравим сонцем. Лікування темних плям необхідно проводити восени, взимку, ранньою весною, коли сонячна активність невисока. Як в домашніх умовах виводити пігментні плями, дивіться у відео:

Причини появи пігментних плям різноманітні. Для грамотного лікування необхідні консультації дерматолога, ендокринолога, в деяких випадках гінеколог або хірурга. Комплекс лікування може включати застосування мазей або косметичних процедур.

Причини виникнення пігментних плям на обличчі і їх класифікація.

Гіперпігментація – це зміна кольору окремих ділянок шкіри. Розлад пігментації викликають порушення в роботі меланоцитів-клітин в складі епідермісу, які відповідають за вироблення меланіну.

Пігментована область може з’явитися не тільки на тілі, а й на обличчі, що особливо неприємно з естетичної точки зору. Причини пігментних плям на обличчі (пігментації шкіри) різноманітні. Вони можуть мати спадкову природу, бути вродженими або виникати як наслідок будь-якого захворювання. Правильна діагностика вкрай важлива, так як підвищує шанси ліквідувати дефект безповоротно.

Класифікація пігментних плям.

Меланогенез – один із захисних механізмів організму. Меланоцити виробляють меланін, який по клітинних відростках транспортується в кератиноцити і стає частиною епідермісу. Тут він грає роль УФ-фільтра і поглинає сонячне випромінювання, запобігаючи опіки і шкідливі наслідки опромінення.

Збої в меланогенезі призводять до підвищеного вироблення меланіну і утворення гіперпігментованих ділянок на тілі. Відштовхуючись від походження, все гіпермеланози можна розділити на первинні і вторинні.

вроджені: лентиго юнацьке, пігментні невуси (родимки); спадкові: меланизм, веснянки, лентигиноз, синдром Пейтца-Егерса-Турена; придбані; обмежені: меланодермії, хлоазма, лентиго старече, лінійна пігментація чола; дифузні: хвороба Аддісона, кахектическая меланодермія, токсична гіперпігментація; медикаментозні: сітчаста пігментна пойкілодермія обличчя і шиї, меланозу Ріля, токсична меланодермія Хофмана-Хабермана; викликані зовнішніми чинниками: мармурова пігментація Бушке-Эйхорна, актиническая меланодермія, порушення пігментації паразитарної природи.

постінфекційні: прояви туберкульозу, сифілісу; постзапальні: після вугрової хвороби, червоного плоского лишаю, екземи, нейродерміту та ін.

Серед найбільш поширених гіпермеланозів з локалізацією на обличчі можна виділити:

веснянки (ефеліди): ділянки невеликої площі овальної або круглої форми, від світло-рудого до темно-коричневого кольорів. Виникають переважно у людей зі світлою шкірою (1 і 2 фототип); лентиго: — юнацьке: невеликі плями діаметром до 5 мм за формою близькі до овалу, вражають переважно слизові оболонки; — старече: пігментні плями світло-коричневого кольору в одиничному або множині кількості. Це один з найбільш виражених вікових ознак, який вперше з’являється після 40 років; меланодермії і на обличчі: гіперпігментації бурого, жовтого, коричневого кольорів з нечіткими межами. Зазвичай виникають на обличчі у молодих жінок, часто під час вагітності. Поява хлоазми, на відміну від мелазми, спровоковано гормональними змінами; невус Беккера: ділянка шкіри з гіперпігментованим забарвленням і підвищеним оволосінням. Частіше зустрічається у чоловіків; фотодерматоз: прояв підвищеної чутливості шкіри до УФ-випромінювання. Виражається у вигляді свербежу почервоніння та висипи; плями після вугрової висипки: у разі, якщо вугрова хвороба протікала важко і супроводжувалася відкритими труднозаживающих запаленнями, то на місці разрешившегося акне залишається не проходить пігментовані плями. Поряд з рубцями і судинною сіткою, такий гіпермеланоз входить в комплекс симптомів «постакне».

Фактори, які сприяють пігментації шкіри.

Механізм виникнення збоїв у роботі меланоцитів до кінця не вивчений, тому в кожному конкретному випадку причина появи пігментних плям на лобі, шиї, очей індивідуальна. До факторів, які сприяють появі гіпермеланозів і посиленню їх стану, відносяться:

порушення гормонального фону організму внаслідок вагітності, прийому гормональних препаратів (у т. ч оральні контрацептиви), пубертатного періоду і клімаксу; вплив УФ-променів. Сюди ж можна включити і фотостаріння – в’янення шкіри як результат постійного УФ-опромінення; нестача або надлишок вітамінів і мікроелементів, що впливають на вироблення меланіну: амінокислоти тирозин і триптофан, селен, мідь, вітаміни В10, А, Е; нездоровий спосіб життя: постійний або раптовий сильний стрес, зловживання алкоголем, куріння; генетична схильність; вікова пігментація шкіри: природне зменшення вироблення меланіну веде до підвищеної вразливості шкірних покривів перед УФ-променями; порушення в роботі внутрішніх органів – жовчного міхура і печінки (пігментація часто буває проявом гепатиту А); прийом препаратів з фототоксичным ефектом, які викликають подразнення шкіри і її підвищену світлочутливість. Серед них тетрациклін, сульфаніламіди, хінін, антигістамінні та засоби від вугрів.

Види пігментних плям або пігментація шкіри обличчя.

Захворювання, які викликають порушення пігментації шкіри.

Крім перерахованих вище факторів, появі гіперпігментованих областей на обличчі сприяють деякі захворювання:

альбінізм – вроджена патологія, яка полягає у відсутності меланіну в організмі. Вважається, що вироблення пігменту блокується через недостатню кількість ферменту тирозинази. Буває тотальною,частковим і неповним: тотальний виражається в гіпо-пігментації всього тіла, частковий – у недостатній пігментації окремих ділянок, неповний передбачає гипопигментацию волосяного покриву і райдужки очей; фенілкетонурія – спадкове порушення метаболізму феніланіну, яке веде до накопичення ферменту і його токсичних продуктів в тканинах і важким ураженням ЦНС аж до ідіотії. Внаслідок хвороби відбувається збій у виробленні тирозину, який метаболічно пов’язаний з фениланином, а це, в свою чергу, впливає на скорочення синтезу меланіну; туберозний склероз – генетичне захворювання, яке виражається в розвитку туберсов – доброякісних пухлин у всьому організмі. Полісистемні порушення проявляються в тому числі і у вигляді потовщених пігментних плям на руках і обличчі; вітіліго – найбільш невивчена хвороба, яка полягає в депігментації епідермісу. Причиною можуть послужити збої в роботі організму, нервове напруження, спадкова схильність. Виявляється у вигляді областей білої пігментації на шкірі.

Вітіліго або білі пігментні плями на шкірі.

Діагностика і призначення лікування.

Незважаючи на гадану сумирність і поширеність, гипермеланозы криють у собі небезпеку при певних умовах (травмуванні, надмірному впливі УФ-випромінювання) вони можуть спровокувати меланому – злоякісну пухлину, джерело розвитку якої знаходиться в меланоцитах. Тому, якщо на обличчі з’явилися пігментні плями, їх необхідно показати фахівцеві, який діагностує гіперпігментацію і призначити відповідну терапію.

До методів діагностики відносяться:

візуальний огляд і пальпація; збір анамнезу пацієнта і його родичів; дермоскопия: огляд плями за допомогою дерматоскопу – приладу, який багаторазово збільшує і деталізує досліджуваний ділянку; комп’ютерна діагностика, при якій апарат вивчає стан шкірного покриву і автоматично порівнює його з еталонним; гістологія: вивчення зрізу тканини.

Залежно від поставленого діагнозу, гіпермеланоз можна вилікувати або видалити. До методів позбавлення відносяться різні види пілінгів (хімічний, ензимний, ультразвуковий, електричний), ін’єкції (мезотерапія і біоревіталізація), лазерне шліфування та фототермолиз.

Відео: «Пігментація і причини її виникнення»

Маскування пігментних плям.

Замаскувати гіперпігментацію обличчя дуже складно — її не можна прикрити одягом, як на тілі. На допомогу прийдуть різні косметичні засоби, наприклад, відбілюючі крему і маски. При систематичному застосуванні вони дають візуальний ефект середнього ступеня.

Найпопулярніший і доступний спосіб маскування-це тональний крем і косметична пудра. Їх колір слід в цьому випадку підбирати на 1-2 тони темніше природного кольору шкіри. Більш дієвим може виявитися коректор-консилер. Він має більш щільну текстуру і приховає пігментацію якісніше.

Пігментні плями на шкірі рідко виникають без причини-найчастіше це симптом будь-якої хвороби. До того ж, і самі по собі вони можуть послужити приводом до розвитку серйозного захворювання. Виходячи з цих міркувань, кожна пігментована область підлягає ретельному обстеженню з подальшим обов’язковим лікуванням.

Пігментація шкіри і лікування пігментних плям на обличчі-причини появи пігментації, способи і види її лікування, народні засоби і секрети по маскуванню пігментних плям.

Різна пігментація на обличчі і тілі може як прикрашати і надавати зовнішності якусь родзинку, так і перешкоджати в досягненні красивого тону шкіри. Такий дефект може бути сильно вираженим і груповим, так і поодиноким. Пігментні плями на обличчі приносять чималий дискомфорт кожній жінці, адже вони видно навіть під тональним засобом. Іноді, навіть найстійкіші і якісні коректори не можуть приховати такі недоліки. В такому випадку, на допомогу прийде якісний догляд з натуральною косметикою, народні засоби і професійні процедури.

Важливо пам’ятати, що пігментацію найлегше подолати саме на початковому етапі, так як пігментація з часом може прогресувати і посилюватися, темніти і збільшувати свої масштаби.

Потрібно пам’ятати, що з пігментними плямами можна і потрібно боротися. Важливо підібрати відповідний догляд на натуральній основі з кислотними речовинами, регулярно застосовувати різні народні засоби, щоб якісно висвітлити епідерміс, і користуватися натуральними захисними засобами в денний час — з SPF. Такий комплексний догляд допоможе не тільки прибрати такі неприємні дефекти, але і відмінно захистити шкіру від їх повторної появи. Засоби з SPF допомагають якісно захистити шкіру від дії ультрафіолету, який безпосередньо пов’язані з появою пігментованих ділянок.

Поява різних видів пігментації є серйозною проблемою, з якою потрібно боротися швидко і комплексно. Дотримуючись деякі принципи догляду, враховуючи всі нюанси і вид пігментації, можна не тільки ефективно від неї позбутися, але і провести якісну профілактику пігментних плям. Важливо, вдаватися до натурального лікування і догляду, щоб прибрати пігментацію безпечно і без шкоди для шкірного покриву. Саме натуральні засоби допоможуть відбілити уражені ділянки якісно і без негативних наслідків.

Що таке пігментація.

Різні пігментні плями є скупченням звичайного пігменту меланіну, який синтезується в глибинних шарах шкірного покриву. Цей колірний пігмент може набувати різні відтінки, що залежить від генетичних особливостей. Плями можуть купувати різні відтінки-коричневий, синюшний, червонуватий і жовтий. Різниця в забарвленні пігментних плям залежить від першопричини поява того чи іншого плямочки. Вугрові зміни залишать сині сліди, глибокі прищики залишать червонувату пігментацію, жовтого забарвлення плям може бути викликаний хронічними захворюваннями і гормональним збоєм, а коричневе забарвлення пігментації чітко вкаже на негативний вплив сонця.

Якщо скупчення меланіну утворилося в більш глибокому шарі шкіри-Колір пігментного плями буде яскравіше. Близька до епідермісу пігментація матиме світлий і слабовираженний відтінок. Подолати таку пігментацію набагато легше і, найчастіше, це можна зробити за допомогою правильного догляду на основі кислот і відбілюючих компонентів. Глибинні скупчення меланіну часто називають гіперпігментацією і такий дефект можна прибрати тільки за допомогою спеціальних процедур.

Причини появи пігментації.

Існує безліч факторів, які є сильними провокаторами пігментних плям на всьому тілі. Такі фактори можуть бути як внутрішніми, так і зовнішніми. З останніми потрібно боротися за допомогою косметичних засобів, а також якісного догляду за шкірою, а внутрішні причини потрібно усувати як зовні, так і всередині організму, усуваючи першопричину пігментації комплексним методом.

Зовнішні причини пігментації:

Глибоке акне і прищі. Поява акне і глибоких гнійних прищів є досить частою причиною пігментації і застійних плям. Такі залишкові явища у вигляді плям і синюшним рубців можуть залишитися дуже надовго без належного догляду. Посилює появу постакне і неправильно підібрані засоби для макіяжу. Прибрати такі плями допоможуть кислоти в базовому догляді за шкірою. Алергічні прояви. Пігментація може бути викликана різними алергенами, які провокують появу різноманітних висипів. Такі запальні процеси часто залишають стійкі пігментні плями і з ними можна справиться за допомогою кислотного догляду. Сонячне випромінювання. Для людей, схильним генетично до пігментації, прямі сонячні промені відносяться до яскравих провокаторів пігментованих ділянок епідермісу. Це можуть бути не тільки нешкідливі веснянки, але і пігментація набагато більших масштабів. Сонце провокує вироблення меланіну в дермі, який затримується в шарах шкіри і проявляється у вигляді різних видів пігментних плям. Таким чином, шкіра може зреагувати не тільки на сонці, але і на відвідування солярію. Такі пігментні плями, особливо помітні у весняний період, так як взимку шкіра втрачає меланін і весняне сонце провокує негайна поява пігментації.

Якщо ви володієте схильністю до пігментації на сонці, не варто перебувати довго на сонці і приховувати від прямих променів руки, обличчя і плечі.

Вікові зміни. Саме після 40 років можливий прояв вікових плям. Вони можуть проявиться у вигляді великих коричневих цяток на обличчі, кистях рук і спині. Прояв такої пігментації можна суттєво зменшити за допомогою натуральної косметики, вікового уходового комплексу і косметичних процедур. Неправильний догляд. Неправильно підібрані засоби, хімічні засоби по догляду і неякісний догляд може викликати серйозну пігментацію особи. Така косметика руйнує захисний бар’єр і абсолютно не захищає шкірний покрив від ультрафіолетових променів. Щоб уникнути такої помилки, варто уникати промислових засобів з парабенами, агресивними паввами і руйнують засобами. Зокрема, негативно впливає спирт в косметичних засобах на стан епідермісу, а також деякі види ефірних масел.

Потрібно пам’ятати, що всі види пігментації, викликані зовнішніми джерелами, можна прибрати за допомогою хорошої натуральної косметики і правильного догляду. Але є і така пігментація, яка викликана внутрішніми факторами, а саме:

Погана циркуляція крові. Застій крові призводить до того, що організм не повною мірою виводить токсичні речовини, продукти розпаду багатьох речовин і шлаки. Такі залишкові явища надовго залишаються в організмі і виходять назовні у вигляді пігментації на тілі і в області обличчя. Захворювання серця. Такі хвороби у віці від 40 років можуть провокувати ранню вікову пігментацію.

До провокаторів вікової пігментації відносяться і хвороби нервової системи. Зокрема, погіршується обмін речовин і передача нервових імпульсів. Негативно впливають на такий прояв стреси і психічні розлади. Такі пігментні плями можуть володіти найрізноманітнішою формою, забарвленням і видом.

Дефіцит вітамінів. Зокрема, серйозна нестача В12 може спровокувати виражену пігментацію і потемніння всієї шкіри. Саме В12 регулює синтез такого пігменту, як меланін, і може викликати серйозні порушення. Щоб нейтралізувати такий негативний фактор, варто ввести в раціон продукти з вітамінами А і Е, які дезактивують темний пігмент і знижують чутливість шкіри. Зашлакованість. Сильна зашлакованість кишечника може привести до порушень обміну речовин і викликати істотне потемніння шкірного покриву. Гормональний дисбаланс. Дуже часто, період вагітності і родовий процес можуть викликати серйозний дисбаланс в організмі жінки і викликати сильну пігментацію шкіри. Також, причиною можуть бути проблеми з щитовидною залозою, а також — захворювання статевих залоз і гінекологічні хвороби. Дисфункція жовчного міхура. Такий серйозний дефект позбавляє печінку найважливіших ферментів, без яких вона не може правильно і злагоджено працювати. В результаті утворюється холестерин, який викликає вагомі порушення обміну ліпідів і засмічує судини. Такі зміни легко можуть призвести до пігментації, переважно жовтуватого забарвлення. Прийом препаратів. Деякі препарати можуть викликати пігментацію. У такому випадку варто обов’язково проконсультуватися з фахівцем і підібрати препарат, не впливає на синтез меланіну. Хвороби нирок. Серйозні проблеми з нирками, можуть викликати досить яскраві пігментні плями, переважно темно-жовтого і коричневого забарвлення.

У разі внутрішніх факторів пігментації, варто провести консультацію в суміжних з дерматологом фахівцями і здати всі необхідні аналізи. Тільки з’ясувавши першопричину пігментних плям, можна їх якісно усунути, без можливості рецидиву.

Лікування пігментації в разі внутрішніх причин її виникнення повинна проводиться тільки після консультації з фахівцем.

Лікування пігментних плям.

Для початку, потрібно визначити причину, по якій виникла пігментація. Якщо причини зовнішні, лікування повинно включати косметичний догляд з натуральною і безпечною косметикою і ефективні народні або аптечні засоби, які допоможуть посилити ефект від натуральної лінійки догляду. При внутрішніх причинах варто підключити до такого комплексу і лікування організму, яке позбавить від провокуючого фактора. Методи лікування бувають різні, але вони обов’язково допоможуть якісно усунути такий невеликий дефект.

Відбілюючі засоби.

В якості таких засобів використовуються аптечні і дуже доступні засоби, до яких можна віднести:

перекис водню; крем з ртуттю; цинкову пасту.

Такі засоби допоможуть позбутися від поверхневої пігментації і відновити природний рівний тон. Вони не тільки дуже доступні, але і вкрай ефективні. Наносити такий засіб варто чітко на пігментні плями.

Перед застосуванням таких засобів, варто обов’язково проконсультуватися з дерматологом, так як вони мають свої протипоказання. Зокрема, ртутна мазь неприпустима до використання вагітним і годуючим матерям.

Косметичні засоби.

Щоденний догляд повинен включати натуральні м’які засоби з кислотами, рослинними компонентами і надійним захистом від сонця. Такі засоби допоможуть позбутися навіть від гіперпігментації. Косметичні засоби можуть бути підібрані і з аптечного арсеналу. Також, до косметичного догляду з натуральних засобів часто підключаються і косметичні процедури — фонофорез і мезотерапія. Такі процедури допоможуть знизити вироблення меланіну і в комплексі з базовим доглядом відмінно відбілять пігментацію.

Уходовые косметичні процедури.

причини пігментації особи

Для позбавлення від глибокого типу пігментації варто вдатися і до салонним процедурам. Зокрема, до таких процедур можна віднести:

хімічний пілінг; фототерапія; лазерний пілінг; мікродермобразія.

Всі ці процедури допомагають боротися з різними видами плям. Вони задіють безліч кислот, які допомагають якісно відбілити пігментацію. Лазерний пілінг не може усунути глибоку пігментацію, але відмінно впорається з поверхневою. Більш ефективною для цих цілей стане процедура фототерапії.

Варто врахувати, що після таких процедур ні в якому разі не можна перебувати на сонці. Тому, варто призначити візит до фахівця в холодну пору року, коли активність сонця знижена.

При яскраво вираженій проблемі може бути задіяна процедура з трихлороцтової кислотою або лазерне шліфування.

Натуральні засоби від пігментації.

Такий метод допоможе не тільки позбутися від пігментації, але і посилити ефект натуральної та аптечної косметики. Народні рецепти краси допоможуть відбілити обличчя і закріпити отриманий результат. Відомі методи краси включають:

Лимонний сік + крохмаль — поєднання таких компонентів у вигляді маски допоможе усунути пігментовані ділянки в короткі терміни. Сік петрушки — якісно відбілює і освіжає обличчя, а також вирівнює тон шкіри. Сік огірка і лимона — відмінно освіжає обличчя, руйнує колірний пігмент за рахунок кислот в складі, дбайливо відбілює і усуває постакне. Біла глина — змішавши такий засіб з лимонним соком або перекисом можна отримати відмінну відбілюючий засіб для рівного і красивого тону шкірного покриву. Таке поєднання допоможуть прибрати висипання і відмінно впорається з пігментацією. Яєчний білок, глина і сіль — така маса допоможе відбілити не тільки пігментацію, але і усунути чорні точки. Перцева маска додасть особі ніжності і красивого рівного тону. Компоненти такої маски, як перець солодкий і мед, відмінно відбілять проблемні ділянки і додадуть особі відпочив вигляд. Хрін + лимон-таке поєднання відмінно бореться з пігментацією в найкоротші терміни. Наносити таку суміш варто тільки на 10 хвилин і тільки на проблемні ділянки. Такий засіб подарує шкірі м’якість, відбілить пігментні плями і допоможе позбутися гіперпігментації. Дріжджі-маска з дріжджами і свіжим молоком зробить шкіру ніжною, подарує епідермісу рівний тон і природне сяйво. Кисломолочні продукти-за рахунок кислоти в складі допомагають прибрати пігмент і освітлити шкіру.

Профілактика.

Існують правила дбайливої профілактики пігментації, які неодмінно варто дотримуватися, щоб не піддатися неприємним пігментним цяткам. Рекомендувавши:

використовувати засоби з SPF-фільтрами; відмовитися від засмаги і користуватися головним набором на піку сонячної активності; протирати обличчя льодом з соком петрушки або огірка; відмовитися від відвідування солярію; підібрати правильний кислотний догляд; віддати перевагу натуральним засобам.

Як приховати пігментацію.

Якщо пігментація не приносить вираженого дискомфорту, можна просто її приховати за допомогою спеціальних коректорів. Для цього, варто враховувати можливість одних пігментів нейтралізувати інші колірні пігменти. Зокрема:

Синюваті плями можна усунути за допомогою коректора персикового тону; Жовтий дефект легко сховається під пурпуровим коректором; Біла пігментація буде усунена за допомогою коричневого відтінку; Червоний дефект можна приховати зеленим коректором; Коричневу пігментацію приховає білий тон; Блакитний дефект легко приховає шар оранжевого коректора.

Пігментація є досить частою проблемою, з якою можна і потрібно боротися за допомогою комплексного догляду. Включаючи натуральну косметику, аптечні засоби, косметичні салонні процедури і народні методи, можна швидко і якісно позбутися такого дефекту, як пігментні плями.

Пігментація шкіри обличчя причини.

Пігментні плями зустрічаються у кожної людини. Різні за розміром, забарвленням, вони утворюються в будь-якій частині тіла. Найпоширеніший вид пігментних плям – це веснянки. Але подобаються вони не всім і багато, особливо жінки намагаються приховати дефект за допомогою косметичних засобів. Дефект буває як нешкідливим проявом нестачі елементів в організмі, так і сигналом серйозного захворювання. Потрібно розуміти, які плями небезпечні, а які не становлять загрози.

Причини пігментних плям на обличчі і тілі.

Колір шкіри задається шляхом наявності декількох видів пігментних речовин. Головним вважається меланін. Він задає тон, захищає зовнішній шар епідермісу від негативного впливу ультрафіолету. Поки кількість кожного пігменту відповідає нормі шкіра потрібного відтінку, при цьому колір рівний без вад. Коли відбувається порушення і вміст фарбувальних речовин змінюється, виникає патологія, звана дисхромия. Хвороба зачіпає невеликі ділянки шкіри, проявляється дрібними дефектами, але здатна поширитися на все тіло. Це великі плями коричневого відтінку від темного до світлого або безбарвні.

Причини пігментації шкіри обличчя , тіла різні, відповідно і методи боротьби носять різний характер.

Ультрафіолет.

Не секрет, що з кожним роком літо стає все спекотніше і вплив на шкіру сонячних променів відбувається все інтенсивніше. Коли ультрафіолет потрапляє на поверхню тіла, то надає подразнюючу дію на особливі клітини – меланоцити. Завдяки впливу виробляється меланін, що захищає шкіру і допомагає появі засмаги. Але якщо перебувати на відкритому сонці довго, то в меланоцитах відбувається збій і вироблення меланіну не припиняється навіть після припинення впливу. Пігмент проводиться і вдень і вночі у величезних кількостях.

Травмування шкірного покриву.

Чому з’являється засмага-це реакція організму в спробі захиститися від впливу прямих сонячних променів. Вироблений меланін створює бар’єр між ультрафіолетом і епідермісом. Кожна клітина покривається темним шаром, що не пропускає шкідливі UVB-промені.

Коли на тілі присутні ділянки шкіри з ушкодженнями, то організм сприймає це як сигнал до захисту і меланоцити починають працювати з подвоєною силою. В результаті місце, де присутній порушення, темніє швидше, ніж інша поверхня. При цьому організму не важливо, в результаті чого шкірний покрив втратив цілісність: шляхом інтенсивного розчісування або довгого перебування на вулиці.

Гормональний збій.

Правильна робота клітин в не меншій мірі залежить від вироблення гормонів. Порушення вироблення гормональних сполук призводить до порушення метаболізму в тканинах. Недуга – це результат прийому гормональних медикаментозних засобів, наприклад, протизаплідних, при вагітності , патології ендокринної системи. В результаті утворюються плями, що мають різний розмір і колір.

Старіння шкіри.

Після досягнення певного віку процеси в організмі розгортаються назад, запускається старіння. Це стосується і шкірних покривів. Верхній шар епідермісу стає тонше, меланоцити на деяких ділянках переміщаються ближче до поверхні. У молодій шкірі виробляється меланін ховався під щільним шаром, був непомітний. Під дією віку меланін виробляється практично на поверхні, з’являються вікові пігментні плями.

Медикаменты.

Використання медикаментозних препаратів для лікування онкологічних захворювань, прийом антибіотиків, ретиноїдів призводить до появи на шкірі ділянок іншого кольору.

Дисфункція внутрішніх органів.

Утворення на поверхні тіла темних плям різних розмірів є сигналом про неполадки в роботі внутрішніх систем. Так проявляється дисфункція печінки, нирок, жовчного міхура. Порушення функціонування шлунково-кишкового тракту відбивається на стані шкірного покриву.

Косметика.

Користування неякісними засобами провокує неправильну роботу клітин. Також вміст інгредієнтів в косметиці робить шкіру більш чутливою до впливу ультрафіолету. Бергамот, ефірне масло лайма, ретиноєва кислота стають провокуючими факторами виникнення неправильної пігментації шкіри на обличчі та інших частинах тіла.

Різновид плям.

причини пігментації особи

Поява патології відбувається з різних причин, а значить і проявляється по-різному. Класифікація пігментних плям починається з першоджерела їх появи.

Вроджений дефект. Його Освіта відбувається ще при внутрішньоутробному розвитку. Серед них можна виділити:

Эфелиды, більш відомі як веснянки. Вважається, що це спадкове захворювання, пов’язане з особливостями людини, закладеними при народженні. Зовнішні ознаки захворювання проявляються у вигляді невеликих цяток в діаметрі не більше 2 міліметрів. Колір переважно світло-коричневий. Інтенсивність фарбування знаходиться в прямій залежності від сонця і інтенсивності його впливу. Як правило, в зимовий період прояви бліднуть і стають менш помітними. Пігментація з’являється, коли людина маленька і залишаються до кінця життя.

Невуси або родимі плями. Ознаки хвороби формуються в дитячому віці, приймають самі різні форми. Колірна гамма плям різноманітна. Вони можуть бути рожевими або темними, майже чорними – забарвлення залежить від кількості міститься пігменту. Якщо пігментація має червоний колір, злегка підноситься над поверхнею шкіри, то це ангіома. Причини її появи не в збільшеній кількості меланоцитів в цьому місця, в результаті скупчення і розростання кровоносних судин.

Лентиго, називають юнацьким. Захворювання, що виявляється відразу після народження або поступово в перші роки життя. Воно може зайняти будь-яку ділянку на тілі. При цьому пляма не реагує на вплив ультрафіолету, не змінюється в розмірах і не змінює забарвлення. Але в медичній практиці зустрічаються випадки, коли лентиго зникає самостійно на час, а потім повертається.

Група придбаних дефектів шкіри включає в себе наступні види плям:

Старече лентиго. З віком шкіра стає тоншою. Основна локалізація відбувається на ділянках частіше перебувають під впливом сонячних променів: плечі, обличчя, кисті рук, зона декольте, верхня частина спини. Пігментації мають чіткі межі, розмір не перевищує 1 сантиметра. Хлоазма. Захворювання більше схильні вагітні жінки, ті, хто страждає гінекологічними недугами, гепатитом або є захворювання печінки. Як правило, колір плям варіюється від темно-жовтого до бурого, з чітко визначеними межами. Пігментації піддається шкіра обличчя, живіт, стегна. Вітиліго. Захворювання, пов’язане з виникненням безбарвних плям на поверхні тіла. Рідкісна хвороба. Патологія приймає різні форми і розміри. Основні місця розташування: пахви, лікті, коліна. Білі плями нерідко вражають стопи і кисті рук і обличчя. Самостійне зникнення вітіліго неможливо.

Саме існування пігментних плям не завдає болю і не створює дискомфортного стану, крім естетичного вигляду. Але вони потребують уваги, оскільки клітини з неправильним вмістом меланіну частіше за інших схильні до негативних зовнішніх впливів.

У чому полягає небезпека пігментних плям.

Поява ділянок шкіри, що відрізняються за кольором, діагностується у 70% жителів Землі. Хтось консультується з лікарем і з’ясовує причину появи плям. Хтось продовжує жити і не звертає уваги на патологію.

Незважаючи на те, що пігментація шкіри не провокує больового синдрому, вона несе в собі певну небезпеку. У медичній практиці часто зустрічаються випадки переродження родимки в дуже серйозне захворювання-меланома. Відзначається, що якщо на тілі розташовано більше 30 плям, то ризик виникнення раку шкіри збільшується.

Для ранньої діагностики онкологічного захворювання потрібно регулярно оглядати стан плям і фіксувати такі зміни:

Спостерігається помітне збільшення родимки. Відбувається зміна кольору, поруч утворюються додаткові плями. Видно невеликі тріщинки, шкіра лущиться. З утворень проступає кров, місце запалюється. Чесати. Біль при натисканні. Утворення червоної плями навколо родимки.

Усунення пігментації інструментальними методиками.

Освіта затемнених ділянок шкіри або знебарвленого плям є показником наявності патологій внутрішніх органів. Тому перш ніж приступити до терапії , слід пройти консультації у лікарів різних напрямків: гінеколог, ендокринолог, терапевт.

Нерідко крім ліків і обладнання потрібно змінити харчування – дієта , що насичує організм потрібними вітамінами, мікроелементами.

Як позбутися від неприємних дефектів шкірних покривів? Використовується лікування різними методиками. Відзначають позитивний вплив наступних методів із застосуванням медичного та косметологічного обладнання:

Лазерний метод. Відбувається випалювання клітин, розташованих в місцях новоутворень. Кріотерапія. Застосовується рідкий азот. Сильний струмінь речовини направляється на родимку і відбувається заморожування ділянки. Фотодинамічна терапія. Наноситься спеціальний крем, потім на цю ділянку впливають променями ультрафіолету. Операція. Іноді виникає необхідність хірургічним способом видалити родимку, яка виступає над поверхнею шкіри. Електрокоагуляція. Апарат видає високочастотний струм. Хімічний пілінг. Метод використовується, щоб відбілити пігментовані ділянки шляхом впливу на них кислот: фруктової, трихлороцтової. Додатковий ефект від використання фруктових кислот – прискорена регенерація тканин.

Лікувальна косметика.

Для ефективної боротьби з пігментними плямами рекомендують регулярно використовувати крем проти пігментації . Косметика підбирається індивідуально. Виділяють наступні крему, що допомагають прибрати пігментні дефекти:

Неотон. Використовується в денний час. У препараті присутні компоненти, що створюють захисний шар від сонячних променів, а також різні кислоти. Крем Віші. Виконує одночасно дві дії: захист від ультрафіолету і руйнування меланіну. Допомагає прискореному росту здорових клітин. Ахромин. Містить екстракт кореня солодки. Відбілює шкірні покриви. Скінорен. Випускається у формі крему і гелю. Основний компонент – азелаїнова кислота. Усуває сильну пігментацію, прибирає омертвілі частинки епітелію, бореться із запаленням, виробляє освітлення шкіри. Біокон. Використовується для відбілювання шкірного покриву. До складу входять природні інгредієнти: мучниця, біла лілія, солодка. Також присутні кислоти: молочна, койевая, аскорбінова. Проникаючи всередину епідермісу, зупиняють процес вироблення меланіну, створюють захист від ультрафіолету.

Клотримазол мазь . Активні речовини, що містяться в засобі, ефективно відбілюють уражені місця, знижують інтенсивність вироблення меланіну.

Для тих, хто вірить в існування магії, крем можна наситити чарівними словами, прочитавши над ним заклинання і ефект вразить навіть найсміливіші очікування. Рекомендується змова робити на новий місяць або в процесі її зростання до настання повного місяця.

Як прибрати пігментні плями в домашніх умовах.

Не тільки поліклініки і косметичні салони здатні справлятися з пігментацією на тілі. Існують народні засоби відбілювання і усунення дефектів в домашніх умовах:

Маска з картоплі. Благотворно впливає на шкірні покриви: вони стають гладкими і пружними. Маска використовується від 2 до 3 разів щотижня. Для приготування знадобиться картопля, оливкова олія, тепле молоко, мигдальні висівки. Маска, приготовлена з плодів чорної смородини, містить масу вітамінів, необхідних мікроелементів, органічних кислот. Використання засобу допомагає відбілити шкіру, наситити вологою. Після процедури обличчя виглядає сяючим і здоровим. Застосовувати не менше 2 разів щотижня. Зміст: мед и ягоды черной смородины. Відбілююча маска з меду. Використовується при будь-яких типах шкіри. Справляється з віковими плямами, зволожує поверхню, доставляє в тканини корисні речовини. Для створення ліків знадобиться мед і риб’ячий жир. Тримати маску не менше півгодини, маніпуляції виконувати 3 рази щотижня. Відбілюючий огірковий лосьйон. При використанні шкіра зволожується, колір обличчя стає краще, пігментація стає непомітною.

Пігментація на обличчі: причини появи плям і їх усунення.

З’явилися на шкірі обличчя пігментні плями псують її зовнішній вигляд і доставляють безліч неприємностей жінкам. Прийнято вважати, що причиною проблеми є зовнішні негативні впливи. Тому в цілях боротьби з пігментацією використовуються тільки зовнішні косметичні засоби.

Це призводить лише до того, що плями бліднуть, але повністю не зникають. Якщо неправильно або занадто активно намагатися видалити пігментацію з особи за допомогою пілінгів, відбілюючих препаратів і інших косметичних засобів, то можна навіть збільшити число плям. Адже причини їх появи можуть ховатися глибше, і боротися з ними потрібно іншими засобами.

Пігментація найчастіше проявляється у віці старше 35 років, але бувають і винятки. Плями виникають на місці локального скупчення меланіну під шкірою. Цей пігмент є в організмі кожної людини і відповідає за колір шкіри. Але при його скупченні в одному місці виникають родимі плями, веснянки і родимки. Колір цих утворень варіюється від блідо-жовтого до темно-коричневого. Такі висипання на шкірі проблем жінкам, як правило, не доставляють.

Якщо відкладення меланіну відбуваються в більш глибоких шарах епідермісу, то на шкірі будуть утворюватися плями більш темного кольору і з нерівними краями. Вони доставляють не тільки косметичний дискомфорт, але і фізичний, якщо виступають над шкірою.

В цілому лікарі виділяють кілька різновидів пігментації:

веснянки; хлоазми; лентиго; родимі плями і родимки.

Причинами розвитку пігментації можуть стати такі фактори:

1. Спадковість-в цьому випадку пігмент і його колір повністю залежить від насиченості меланіну. Така пігментація стає помітна вже у новонародженої дитини. Позбутися від цього різновиду недуги дуже складно. 2. Зміни на гормональному рівні. При утворенні плям неправильної форми і насиченого кольору лікарі говорять про гормональні порушення. Вони можуть проявитися внаслідок вагітності та пологів, під час менструації або менопаузи. Лікарі називають подібні висипання хлоазмами і не рекомендують робити будь-які спроби щодо їх усунення. Адже в цьому випадку важливо усунути саму причину, що призвела до утворення пігментації, тоді проблема поступово зникне сама. 3. Травмування шкіри. Пігментації виникають в цьому випадку після сильного опіку, розвитку фурункулів, при невдало виконаному пілінгу. Їх колір і інтенсивність будуть повністю залежати від того, наскільки сильно травмована шкіра і як глибоко. Часто буває так, що місцеві кошти від пігментації в цьому випадку виявляються безсилими, доводиться застосовувати комплексне лікування. 4. Тривалий вплив ультрафіолетових променів на шкіру. Під дією сонячного світла або ж ламп в солярії на шкірі утворюються пігментні плями. І найчастіше вони локалізуються в області обличчя, тому що шкіра тут більш тонка і ніжна. Поява пігментації — результат виконання природних функцій захисту шкіри від обгорання на сонці, але якщо зловживати ультрафіолетом, то пігмент лягає неоднорідне. Особливо агресивно на шкірні покриви діє весняне сонце, тому що після зими шкіра депігментована. 5. Хвороби печінки і нирок. В цьому випадку потрібна зміна раціону харчування і правильне лікування внутрішніх органів. Плями проходять самостійно після одужання. 6. Нервові розлади і стреси. 7. Брак вітамінів і мінеральних речовин. У цій ситуації меланін поширюється під шкірою нерівномірно, і утворюються плями неправильної форми. Пов’язано це з нестачею вітаміну С і міді. При заповненні вітамінів і мінералів пігментація проходить. 8. Старіння. З віком на шкірі з’являються темні плями, які пов’язані з нерівномірним розподілом пігменту і підвищеним виробленням меланіну.

Розвиток пігментації саме по собі не небезпечно, але воно може сигналізувати про наявність змін в організмі і розвитку патологій.

Головний принцип лікування пігментації — усунення причини, що викликала її. Для її визначення потрібна консультація у вузьких фахівців-гінеколога, дерматолога, венеролога, ендокринолога. Коли діагноз буде поставлений, лікар підбере правильне лікування основного захворювання, так і після повного одужання плями або пройдуть самостійно, або блідніють настільки, що позбутися від них буде набагато простіше.

Жінки намагаються якомога швидше позбутися від такого неприємного дефекту, як пігментація. Для цього використовується безліч косметичних процедур і всіляких кремів. Але в цілому всі методи знищення пігментації зводяться до наступного:

відбілювання в домашніх умовах; салонні косметичні процедури; використання кремів і масок; застосування засобів народної медицини.

Для цього прийнято використовувати перекис водню в малій концентрації. Але розчин перекису дозволяється наносити тільки на жовту пляму, намагаючись не потрапити на здорову шкіру. В іншому випадку може виникнути опік.

Позбутися від потемнінь на шкірі допомагає і спеціальний крем з ртуттю. Але застосовувати його дозволяється тільки короткочасно, в іншому випадку виникає сильне подразнення шкіри. Використання такого засобу не дозволяється під час вагітності та годування груддю.

Справитися з пігментацією і сухістю шкіри допоможе цинкова паста. Вона ніжно відбілює шкіру і живить її.

Ці процедури дозволяється проводити тільки фахівцеві в області косметології і дерматології. Кожна з них підбирається строго виходячи зі стану шкіри пацієнтки, глибини і величини пігментації. На вибір процедури буде впливати ряд показань і протипоказань.

З салонних процедур для відбілювання шкіри підходять:

1. Хімічний або ультразвуковий пілінг. Яка саме різновид підходить для кожного конкретного пацієнта, визначає лікар. Для хімічного пілінгу застосовуються фруктові, гліколеві та інші види кислот. Вони сприяють отшелушиванию верхніх шарів шкіри, тим самим висвітлюючи її і видаляючи пігментацію. При ультразвуковому пілінгу використовуються спеціальні пристосування, за допомогою яких у верхні шари епідермісу вводяться різні препарати. Вони допомагають шкірі злущуватися і оновлюватися. 2. Лазерна терапія. Променем лазера видаляються верхні омертвілі шари епідермісу, що допомагає прискорити регенерацію клітин. Ця методика відноситься до найбільш сучасним. Але подібна терапія досить болюча і травматична для шкіри, тому виконувати процедуру відбілювання шкіри лазером слід в зимовий період часу, щоб сонячні промені не пошкодили ніжні тканини після косметичної терапії. 3. Фототерапія. Ця процедура спрямована на освітлення тільки самої плями. П ри цьому навколишні його ділянки шкіри не піддаються впливу приладу.

Часто для видалення пігментних плям використовуються спеціальні відбілюючі креми. Але слід пам’ятати про те, що застосування подібних засобів повинно проводитися під контролем лікаря. У іншому випадку замість позитивного ефекту і видалення пігментації плям на шкірі стане ще більше.

Лікар підбере саме той крем, який підійде в кожному певному випадку і виключить можливі протипоказання. Так, деякі креми не можна використовувати при хворобах печінки і нирок, в період вагітності і лактації.

Найчастіше для відбілювання шкіри використовують такі засоби:

1. Ахромін Ален Мак дбайливо видаляє плями і захищає обличчя від ультрафіолетових променів. 2. Ретин-А зменшує вміст меланіну в шкірі. 3. Розчин VC—IP справляється з гіперпігментацією шкіри.

Науково доведений факт, що з пігментацією особи впоратися набагато простіше, якщо використовувати не тільки відбілюючі засоби, а поєднувати їх із захисними кремами, що містять УФ-фільтри.