як вивести пігментні плями з особи

Пігментні плями на обличчі: як позбутися.

Багато представниць прекрасної статі стикаються з проблемою гіперпігментації шкіри. Причини виникнення подібних плям на обличчі можуть бути різними, починаючи від неправильно підібраної косметики і закінчуючи злоякісними новоутвореннями. Лікування даних дефектів шкіри може здійснюватися як в спеціалізованих установах, так і в домашніх умовах.

Причини пігментації на обличчі.

Причини виникнення пігментних плям на обличчі можуть бути різними. Велике значення при визначенні етіології має той факт, якого кольору, розміру і форми дефект. До найбільш поширених причин виникнення пігментації можна віднести наступні:

Спадкова схильність робить значний вплив на виникнення пігментації шкіри. На її появу впливають спадкові захворювання і розлади. В цьому випадку, є одна перевага-знаючи про свою генетичну схильність до гіперпігментації шкіри можна відстрочити цей процес, проявляючи належну турботу про своє здоров’я.

збої в роботі ендокринної системи.

В даний час часті випадки збою в роботі ендокринної системи. Недолік або надлишок гормонів служить джерелом появи пігментації на обличчі. По локалізації плям можна визначити, в якій залозі стався збій. Наприклад, їх поява на переніссі говорить про збої в роботі кишечника, над губами – неправильно функціонування щитовидної залози, на вилицях – проблеми з печінкою і жовчним міхуром. Також особливу увагу потрібно приділяти їх кольору, розміру і формі.

Пігментація виникає в період вагітності і лактації у жінок. Вона викликана гормональними змінами в організмі жінки і спеціального лікування не потребує. Після завершення цього прекрасного періоду в житті жінки плями зникають.

Шкіра обличчя є дуже тонкою і чутливою, різні запальні процеси, косметичні процедури і травми залишають на ній свій слід. Дерма має різну структуру і товщину в залежності від локалізації. Так, найбільш тонка вона в області очниць і скул, саме там, в першу чергу, починають з’являтися дефекти. Шкіра в носогубному трикутнику найбільш чутлива до прояву різних алергічних реакцій. Ці моменти необхідно враховувати при проведенні косметологічних процедур і використань спеціалізованих засобів, оскільки в підсумку можна отримати абсолютно протилежний результат.

Це одна з найбільш поширених причин появи пігменту. Особливо сильно це властивість епідермісу на обличчі проявляється навесні, коли шкіра сильно депігментована після зимового сезону. Негативний ефект дає занадто часте відвідування солярію. Бажаючи отримати рівний золотистий загар, жінки домагаються прямо протилежного ефекту. Це виникає з тієї причини, що шкіра на різних ділянках обличчя має різну структуру і сприйнятливість, особливо це характерно для комбінованого епідермісу.

захворювання внутрішніх органів.

Найчастіше, так проявляються захворювання органів травлення і видільної системи. Організм намагається повідомити нам, що існує збій, і необхідна консультація фахівця і відповідне лікування. Такі плями не вимагають спеціального зовнішнього лікування, і швидко проходять після усунення джерела розлади. У цьому випадку, хороша дієта і правильний режим дня послужать прекрасним лікарським засобом.

розлад нервової системи.

Часто вони проявляються у вигляді білястих плям на шкірі і відображають сильний стресовий вплив на організм. Не вимагають спеціалізованого зовнішнього лікування, і проходять після курсу прийому заспокійливих засобів і відварів. Профілактикою їх повторного виникнення можуть послужити зміцнення нервової системи, і зменшення сильного психологічного тиску на організм в період стресу.

Пігментні плями на епідермісі також можуть виникати через брак в організмі необхідних поживних речовин. Зазвичай, це трапляється у весняний період, коли організм ослаблений і має деякий недолік у вітамінах і мікроелементах. Їх недолік можна заповнити прийомом відповідних підтримуючих комплексів.

вплив лікарських препаратів.

У період лікування різних захворювань, при прийомі лікарських засобів, в якості побічного впливу на організм хімічних препаратів може виникати підвищена пігментація на обличчі. У відновлювальний період, коли лікування закінчено зазвичай дані плями зникають.

З віком шкіра стає більш сухою і менш пружною. Вона сильно схильна до впливу ультрафіолету, оскільки на її поверхні меланін виробляється нерівномірно. Цей процес стартує в період клімаксу, коли починається поступове старіння організму.

Це відноситься до прийому оральних контрацептивів. Вони чинять негативний, переважна вплив на ендокринну систему організму, що провокує виникнення пігментації шкіри на обличчі та інших частинах тіла.

запальні процеси в епідермісі.

Прищі, вугри, фурункули та інші локальні запальні процеси шкіри залишають там рубці і нерівності, порушуючи цілісність шкіри і її структуру. В результаті цього, вона стає більш сприйнятливою до впливу ультрафіолету, різних косметичних засобів і навколишнього середовища.

Це одне з найнебезпечніших захворювань шкіри. Особливу увагу потрібно звертати на появу темно-коричневих пігментних плям підносяться над поверхнею шкіри і папілом. Вони можуть легко спровокувати виникнення злоякісних новоутворень і привести до тривалого лікування. Так може проявлятися не тільки рак шкіри, але і різних внутрішніх органів.

У більшості випадків, виникнення пігментації на обличчі не небезпечно, проте, це є сигналом про те, що необхідно зайнятися власним здоров’ям і пройти обстеження на наявність можливих захворювань.

Види пігментації.

Пігментація шкіри може виглядати по – різному. Виходячи з цих особливостей, можна по ній визначити вид захворювання. Так, наприклад, білясті плями можуть послужити сигналом захворювань нервової системи, червонуваті говорять про порушення функціонування кишечника, коричневі і жовтуваті сигналізують про збої в роботі печінки і нирок.

До найбільш поширених видів пігментації можна віднести наступні:

Найчастіше проявляються у людей, які мають світлу шкіру і слабку вироблення меланіну для захисту від ультрафіолету. Особливо це явище можна спостерігати після поїздки на південні курорти, коли під впливом яскравого південного сонця, світла шкіра покривається пігментними плямами.

старечі пігментні плями (лентиго)

Пов’язані з гормональними змінами в організмі. Плями на епідермісі в цьому випадку проявляються в тих областях на обличчі, які найменше захищені від ультрафіолету.

Вони можуть проявлятися в будь-якому віці, і пов’язані з гормональними порушеннями в організмі. Лікуванню не підлягають.

Звичайно, є на тілі людини з народження, можуть проявлятися або зникати з часом. Можуть мати злоякісний характер.

Певні пігментовані ділянки шкіри, поява яких має тимчасовий характер. Зазвичай виникають в період гормонального лікування, вагітності, лактації і т. п.

повна відсутність меланіну в шкірі (альбінізм)

Це генетичне відхилення, яке зустрічається досить рідко. Воно характеризується повною відсутністю пігменту меланіну у верхніх шарах епідермісу, а також у волосяному покриві тіла.

Це найбільш поширені види даного шкірного дефекту. Однак, при виявленні у себе будь-яких з вищевказаних видів плям, необхідно проконсультуватися з фахівцем. Оскільки, займаючись самолікуванням, можна завдати непоправної шкоди організму.

Як позбутися від пігментних плям на обличчі.

Поява пігментних плям на обличчі псує зовнішній вигляд і знижує жіночу самооцінку. Тому багато представниць прекрасної статі прагнуть від них позбутися. Визначити причину виникнення плям і допомогти з лікуванням може допомогти лікар-косметолог. До найбільш поширених способів видалення даного дефекту є:

Використання лікарських препаратів.

Даний спосіб усунення плям з верхніх шарів епідермісу обумовлений усуненням причини захворювання. Коли зникає джерело – хвороба, зникають і наслідки – пігментні плями. Тому при появі на обличчі подібного роду дефектів, необхідно в першу чергу проконсультуватися з фахівцем. Якщо почати лікування не «зсередини», а «зовні», то можна значно погіршити ситуацію. Плями можуть збільшитися в розмірах, змінити колір на більш темний і т.п. найкраще проблему вирішувати комплексно. Впливаючи на шкіру, як зсередини, так і зовні.

Використання спеціалізованих косметичних засобів.

як вивести пігментні плями з особи

Лікування такими препаратами необхідно здійснювати під контролем лікаря – дерматолога, оскільки неправильне їх застосування може тільки погіршити становище. Для застосування таких препаратів є ряд протипоказань, до яких можна віднести вагітність, період лактації, онкологічні захворювання, алергічні реакції і т. п. Серед препаратів, які часто використовуються для таких цілей можна виділити наступні:

Володіє захисними функціями від впливу ультрафіолетових променів і знебарвлює пігментні плями.

Зменшує кількість меланіну в шкірі. Перешкоджає появі пігментних плям.

розчин на основі аскорбінової кислоти.

Він знебарвлює мають пігментні плями і запобігає появі нових.

На практиці велику ефективність лікування пігментних плям показала комплексна терапія, яка являє собою поєднання спеціальної мазі, застосування лікарських засобів і захист від сонячних променів.

Лікування в косметологічній клініці.

При необхідності можна здійснити лікування пігментних плям в спеціалізованій клініці. Основні процедури, які можуть запропонувати це:

фотолікування.

Для видалення дефектів шкіри використовується лазер, випускає спеціальні світлові хвилі, які сприяють поступовому зменшенню розмірів плям і його знебарвлення.

Цей спосіб відноситься до хімічного пілінгу. Для здійснення процедури використовують органічні кислоти. Їх наносять на верхні шари епідермісу, домагаючись поступового зникнення пігментації. Сюди також можна віднести ультразвуковий пілінг, коли в шкіру вводять невелику кількість препарату, який сприяє оновленню і відбілювання шкіри.

Очисна процедура, в результаті якої відбувається очищення глибоких шарів шкіри. Для цього використовуються спеціальні засоби на основі органічних кислот.

Досить травматичний спосіб видалення пігментних плям, в результаті якого знімається верхній шар шкіри з дефектами. Часто цю процедуру здійснювати не можна, оскільки великий ризик виникнення рубців і нерівностей на шкірі обличчя.

Інша її назва-кріотерапія. Цей спосіб видалення пігментних плям використовується лише в тому випадку, коли їх небагато, інакше, на поверхні шкіри можуть залишитися шрами.

Використання засобів для відбілювання шкіри.

Процедуру відбілювання шкіри з використанням спеціалізованих речовин необхідно здійснювати під наглядом фахівця. Зазвичай, для цих цілей використовуються такі речовини як:

Її необхідно використовувати в концентрації не вище 3%, інакше можливий хімічний опік. Засіб слід наносити на пляму на 5-10 хвилин, після чого змити теплою водою. На ділянку шкіри піддався обробці потрібно нанести зволожуючий крем. Не рекомендується використовувати перекис водню для сухої і алергенної шкірі.

Так як він містить в своєму складі отруйний метал, то застосовувати його потрібно рідко і обережно. Цей засіб можна використовувати в період вагітності, грудного вигодовування, а також при наявності запальних процесів на поверхні шкіри особи.

Має підсушуючий ефект. Чудово відбілює шкіру, а також усуває прищі і розгладжує невеликі зморшки. При наявності сухої шкіри обличчя використовувати обережно, щоб не спровокувати виникнення роздратування. Після процедури нанесення обов’язково використовувати крем, для жирної шкіри цього робити не обов’язково, досить протерти обличчя лосьйоном.

Необхідно враховувати, що часто використовувати дані речовини не рекомендується, оскільки це може нашкодити шкірі обличчя. Побічними ефектами в цьому випадку можуть виступити наступні:

поява судинної сітки на обличчі.

З-за частого звуження і розширення судин під дією спеціальних засобів, тонкі капіляри особи починають лопатися і утворюються неприємні червоні «зірочки», які можна прибрати тільки в умовах салону.

Часто така проблема при виведенні пігментних плям виникає на сухій і комбінованій шкірі. У цьому випадку, процедуру необхідно припинити до зняття запалення, і скористатися альтернативними більш безпечними методами.

Не можна починати процес видалення пігментних плям, якщо на шкірі обличчя присутні запалення, травми і роздратування. Для того, щоб здійснити дану косметологічну процедуру, необхідно спочатку вилікувати епідерміс.

Найчастіше після регулярних процедур видалення плям шкіра обличчя набуває червонуватий або білястий відтінок. Це обумовлено зміною особливостей циркуляції крові в капілярній сітці на поверхні шкіри особи.

Жінки вважають за краще звертатися в салони за допомогою тільки в складних випадках. В іншому, для зведення плям можуть добре допомогти засоби народної медицини.

Народні засоби.

До найбільш поширених засобів лікування гіперпігментації шкіри на обличчі можна віднести наступні:

Лікувальні маски.

Існує велика кількість рецептів відбілюючих масок для обличчя. До найбільш популярних рецептів їх приготування можна віднести наступні:

Це найпоширеніша і найбільш корисний засіб для відбілювання обличчя. Овоч необхідно дрібно порізати або подрібнити на тертці, а потім нанести на шкіру обличчя. Її потрібно зняти через півгодини, для цього досить серветкою прибрати огіркову кашку, воду для зняття можна не використовувати. Завдяки великому вмісту вітамінів і мікроелементів, огірок є нешкідливим овочем.

Для неї слід використовувати живі дріжджі, ті, що продаються в супермаркетах розфасованими в пакетики не підійдуть. Розведіть їх теплою водою і залиште «рости» на деякий час, після чого накладіть на обличчя. Як тільки дріжджі трохи підсохнуть, можна знімати засіб з особи.

Кисломолочні продукти прекрасно відбілюють шкіру і знебарвлюють темні плями. Для цієї процедури можна використовувати густий кефір, сметану, сир, йогурт і т. п. При бажанні, можна додати інші складові, наприклад, петрушку і цитрусові. Тримати дану суміш на обличчі необхідно протягом чверті години, після це видалити прохолодною водою і нанести живильну мазь.

Чистий лимон застосовувати для приготування маски не рекомендується, оскільки він містить велику кількість аскорбінової кислоти, яка може викликати подразнення чутливої шкіри обличчя. Можна поєднувати лимон з вівсянкою, крохмалем, сиром. Дану маску необхідно накласти на обличчя на півгодини, а потім видалити прохолодною водою, а на обличчя покласти жирний крем.

Петрушка завжди цінувалася своїми відбілюючими властивостями. Вона не алергену і недорога за ціною. Потрібно дрібно нарізати листя цієї рослини і накласти на обличчя на півгодини, потім видалити маску теплою водою.

Крохмаль має прекрасні відбілюючі властивості. Сиру картоплю потрібно дрібно порізати, а потім накласти на обличчя. Також в засіб можна включити оливкову олію, висівки і горіхи, найкраще підійде мигдаль. Потім її необхідно видалити теплою водою.

Білок – це основа життя на Землі. Для підтримки молодості і краси нам необхідно ця речовина. Особливо, ця маска буде хороша в боротьбі зі старечими пігментними плямами. Білок яйця розмішати разом з лимонним соком, туди ж можна додати дрібно нарізану петрушку, а потім нанести на обличчя на чверть години. Після потрібно видалити засіб теплою водою і нанести спеціальний крем.

Краще використовувати для жирної шкіри. Зі спирту і молока готується лосьйон, яким протирається обличчя на ніч. Перед застосуванням потрібно перевірити на можливість виникнення алергічної реакції. Для цього невелика кількість лосьйону потрібно нанести на внутрішню частину зап’ястя і почекати, при наявності почервоніння лосьйон використовувати не рекомендується.

Трав’яні відвари.

Допоможуть при відбілюванні шкіри, як в комплексній терапії, так і окремо. Для даних цілей найбільш часто використовуються відвари з таких рослин як:

ромашка; обліпиха; пророщена пшениця; зелений чай; листя винограду; береза; алое.

Можна використовувати як відвари даних рослин окремо, так і в поєднанні один з одним. Їх можна додавати в якості складеного інгредієнта в маски або приготувати лосьйон. Також потрібно враховувати реакцію організму на відвари вищевказаних рослин, щоб не спровокувати алергічну реакцію.

Використовують для зведення плям, що виникли в результаті травм або мікропошкоджень шкіри. Являють собою розігріту тканину з цілющим відваром, яка накладається на проблемне місце. Після охолодження його необхідно прибрати з особи. Процедуру потрібно здійснювати не довше 15-20 хвилин, щоб не спровокувати виникнення капілярної сітки на обличчі з часом.

Застосовуються в основному для зняття сезонних загострень. Працює за принципом компресу, тільки для примочки можна використовувати теплу або прохолодну воду, і накладається вона на проблемну зону на більш короткий проміжок часу.

Не слід забувати про профілактичні процедури шкіри обличчя. Потрібно регулярно користуватися живильними кремами, уникати прямих сонячних променів і частого відвідування солярію, а також стежити за власним здоров’ям і режимом харчування. Набагато краще запобігти появи небажаної пігментації на обличчі, ніж потім лікувати наслідки.

Основними причинами виникнення пігментних плям на обличчі можуть бути гормональні порушення, травми шкіри, запальні процеси, генетична схильність, процеси старіння і т. п. До найбільш поширених типів пігментних плям можна віднести альбінізм, вітіліго, лентиго, веснянки та мелазми. До основним способам лікування можна віднести косметологічні процедури і народні засоби.

Як вивести пігментні плями з обличчя.

Видалення пігментних плям на обличчі.

Косметичні салони пропонують кілька видів відбілюючих процедур, в процесі яких відбувається видалення верхнього шару шкіри. Дерматолог або косметолог, проводить безпосередню чистку обличчя, сам визначає, який метод використовувати, виходячи з того, наскільки виражена пігментація, де вона локалізується, а також оцінює показання і протипоказання в кожному конкретному випадку.

Пілінги рекомендується робити восени або взимку, так як після них зазвичай радять протягом 2-3 місяців уникати прямих сонячних променів.

Лазерний. Незаперечними плюсами даного методу є його безпека і ефективність. А все завдяки тому, що він досить ефективно бореться з пігментацією шкіри, при цьому, не завдаючи шкоди шкірі. Під час процедури промені проникають в шкіру і випаровують вологу, що міститься в ній. Старі клітини гинуть, а замість них з’являються здорові, без будь-яких порушень.

Ультразвуковий. Процедура показана тим жінкам, у яких пігментні плями не яскраво виражені, так як в більш серйозних випадках метод малоефективний. В процесі процедури використовується апарат, який випромінює ультразвукові хвилі. Вони роблять позитивний вплив на шкіру: покращують кровообіг, позбавляють від пігментації і в той же час не травмують її.

Хімічний. З перерахованих видів косметичних процедур, цей найбільш небезпечний, хворобливий метод, що має ряд протипоказань. Під час проведення процедури на проблемну ділянку шкіри наносять розчин, що складається з різних кислот, які роз’їдають верхній шар шкіри разом з пігментним плямою.

Перш, ніж зважитися виводити пігментні плями на обличчі за допомогою пілінгу, необхідно порадитися з лікарем. Так як, незважаючи на популярність і ефективність процедури, у неї є ряд протипоказань, наприклад, таких, як параліч лицьового нерва, хронічні інфекційні захворювання, наявність гнійників та інші.

Як прибрати пігментні плями на обличчі?

Якщо шкірні покриви особи пігментовані, то з цією проблемою допоможе впоратися лікар-косметолог. Сучасна косметологія має значний арсенал засобів боротьби з пігментацією на обличчі, а саме:

фототерапія; пілінг; лазеротерапія та інші салонні процедури.

Застосування фототерапії при пігментних плямах на обличчі.

як вивести пігментні плями з особи

Фототерапія має на увазі усунення пігментації за допомогою фотоспалахів (імпульсів), які знищують меланін, тобто основу пігментних плям. Про ефективність фототерапії свідчать позитивні відгуки клієнтів, яким проводилася дана процедура.

Відразу ж після обробки імпульсами плям шкіра трохи темніша, але з часом з’являються лущення, які проходять безслідно. Ефект від фототерапії помітний після першої процедури.

Перевагами фототерапії можна назвати безболісність процедури, швидкий відновний період, відсутність рубців і висока ефективність.

Але в той же час існує ряд протипоказань до проведення фототерапії, а саме:

дуже чутлива шкіра обличчя; запалення шкіри в зоні пігментації; ураження шкіри особи вірусом герпесу; знижене згортання крові; наявність цукрового діабету; наявність рубців і шрамів в зоні пігментації.

Усунення плям пігментації за допомогою пілінгу.

Пігментні плями в області обличчя найбільш ефективно прибирає хімічний пілінг. Суть даного методу полягає в нанесенні на ділянки шкіри з пігментацією хімічних речовин, які знімають шар старих клітин епідермісу. За рахунок цього шкіра освітлюється.

Залежно від ступеня пігментації може застосовуватися поверхневий, серединний або глибокий пілінг.

При поверхневому пілінгу знімається тільки верхній шар епідермісу. Оптимальний курс даної процедури становить 4-10 разів з інтервалом 10 днів. Курс поверхневого пілінгу можна проводити один раз на рік.

Серединний хімічний пілінг проводять один раз у місяць, оскільки в даному випадку впливу піддаються більш глибокі шари шкіри.

Глибокий хімічний пілінг є найбільш травматичною процедурою, тому проводиться один раз у півроку.

Після пілінгу протягом доби може бути присутнім печіння і почервоніння шкіри обличчя. Якщо ж проводився глибокий пілінг, то зазначені наслідки можуть зберігатися до двох тижнів.

Видалення пігментації на обличчі лазером.

Лазеротерапія пігментації на обличчі є сьогодні найбільш безпечним і ефективним методом, оскільки лазер впливає тільки на пігментований ділянку шкіри. Здорові шкірні покриви при даній процедурі не зачіпаються.

Буквально через два тижні після закінчення курсу лазеротерапії пігментні плями прибираються повністю і безслідно.

Серед переваг лазеротерапії пігментації на обличчі слід зазначити такі як:

найвища ефективність; безболісність; атравматичність; швидко настає ефект, буквально після першої процедури.

Протипоказання до видалення пігментації лазером:

виношування дитини; годування грудьми; Онкологічні захворювання; засмагла шкіра обличчя; запальний процес на шкірі обличчя.

Істотним недоліком вищеописаних косметологічних процедур є досить висока ціна, тому не всі можуть собі дозволити подібні послуги. У такому випадку можна скористатися народними методами, про які ми поговоримо далі в темі.

Одна процедура фототерапії коштує в середньому 4000 рублів, хімічного пілінгу – 3000 рублів і лазеротерапії – 18000 рублів.

Чи можна прибрати плями пігментації на обличчі за допомогою косметичних засобів?

Для видалення пігментних цяток можна скористатися кремами, сироватками, масками, пілінгами і лосьйонами, які здатні відбілити шкіру і зняти ороговілі клітини епідермісу. Але перед застосуванням будь-якого косметичного засобу все-таки не завадить проконсультуватися з косметологом або лікарем-дерматологом, які допоможуть підібрати оптимальний варіант для вашого типу шкіри.

Найбільш популярними і ефективними в боротьбі в з пігментними плямами на обличчі є такі засоби:

крем Ахромин. У цього препарату дуже багато позитивних відгуків на різних форумах, а також його рекомендують фахівці. Крем Ахромін призначений для захисту шкірних покривів від ультрафіолетових променів, але в той же час він розкладає меланін і виводить пігментація. Вартість – 90 рублів; крем Меланатив. Цей крем є ліцензованим препаратом проти пігментації від англійського виробника. За допомогою Меланатива можна видаляти пігментні плями будь-якого походження (після акне, веснянки, вагітності, сенільні і т. д.). Вартість-150 рублів; крем Клірвін. Багато хто скаржиться на різкий запах і дуже жирну структуру цього крему, але в той же час відзначають його високу ефективність при боротьбі з пігментними плямами на обличчі. Ефект стає помітним буквально через тиждень після застосування, а через 8 тижнів регулярного застосування шкіра помітно світлішає. Вартість – 80 рублів; мазь Клотримазол – це офіційний протигрибковий препарат, який також має властивість освітлювати пігментні плями. Вартість – 40 рублів. Бадяга форте. Цей засіб можна ефективно використовувати вдома для видалення плям пігментації, але його не рекомендується застосовувати на гіперчутливої шкіри, оскільки може виникнути дискомфорт. Вартість – 90 рублів. крем Боро плюс. Цей крем не тільки захищає шкіру від прищів, роздратування і розтяжок, але і відбілює шкірні покриви на обличчі. Можливо, за ефективністю Боро плюс поступається вищеописаним кремам, тому його краще застосовувати для профілактики пігментації. Вартість – 95 рублів. сироватка Idealia Pro. Це засіб досить дороге, близько 2500 рублів, але вартість цілком компенсується його ефективністю. Препарат усуває будь-які пігментні плями і запобігає їх утворенню на шкірі будь-якого віку.

Як прибирати пігментні плями на обличчі в домашніх умовах?

Як ми вже говорили, більшості тих жінок, хто зіткнувся з пігментацією на обличчі, не по кишені салонні косметологічні процедури, тому вони користуються народними методами.

Розглянемо найбільш ефективні і популярні засоби народної медицини і косметології.

Лимонний сік. Процедура дуже проста і доступна, варто лише купити лимон і вичавити з нього сік, яким просочують ватний диск і змащують шкіру обличчя, де є пігментні плями. Після того як сік висохне, необхідно умити обличчя прохолодною водою без мила. Ефект від процедури з’явиться на четвертий день регулярного застосування, але для закріплення результату необхідно пройти курс – 10 днів. Кефір і кисле молоко. Ці кисломолочні можна не тільки вживати в їжу, але і використовувати для усунення пігментних плям. Шкіру обличчя змащують кефіром або кисляком і залишають таку маску на 15 хвилин, після чого змивають чистою водою. Процедуру проводять двічі на день. Кефір і томати. 2 столові ложки кефіру змішують з 1 столовою ложкою свіжовичавленого соку томатів. Отриману суміш наносять ватним диском на шкіру обличчя і залишають на 20 хвилин, після чого змивають водою без мила. Картопля. Вимитий і очищений сиру картоплю нарізують тонкими колами і викладають на проблемні зони обличчя на 5 хвилин, після чого їх знімають, шкіру промивають чистою водою без мила. Молоко і мед. 30 мл молока змішують з однією столовою ложкою рідкого меду. Маску наносять на пігментовані зони обличчя на 20 хвилин і змивають водою. Петрушка. Ця рослина має відбілюючу і відновлюючу дію. Для приготування настою знадобиться пучок свіжої зелені, який потрібно подрібнити і залити одним літром окропу. Наполягають настій під кришкою 2-3 години. Отриманий засіб можна використовують як Очищуючий лосьйон вранці і ввечері.

Як вивести пігментні плями на обличчі після вагітності?

Кожна друга вагітна жінка стикається з пігментними плямами на тілі, але найбільші проблеми приносять подібні дефекти на шкірі обличчя, оскільки їх не приховаєш одягом. Причина появи пігментації у вагітних безпосередньо пов’язана зі зміною гормонального балансу в організмі.

У більшості жінок пігментація пропадає самостійно після пологів, але що робити, якщо цього не сталося. В такому випадку можна скористатися вищеописаними процедурами і кошти. Тільки при виборі методу і засобу потрібно уважно вивчити протипоказання і побічні ефекти, щоб виключити негативний вплив на грудне молоко та не завдати шкоди своєму малюкові.

Засоби і процедури, які можна застосовувати після пологів:

крем Скінорен. Засіб наносять на проблемні ділянки шкіри вранці і ввечері протягом 1-3 місяців; саліциловий пілінг; маски з Бодягою або білою глиною. Процедуру проводять один раз в день протягом 10 днів. Ультразвукова чистка обличчя; лазеротарпія; вищеописані народні засоби;

Як прибрати старечі пігментні плями на обличчі?

Прибрати вікові пігментні плями на шкірі обличчя можна за допомогою відбілюючих кремів, мазей, лосьйонів, які містять в своєму складі гідрохінон або третіонін. Зазначені речовини ефективно відбілюють шкіру, усуваючи пігментацію.

Також можна скористатися послугами косметолога, який може виконати хімічний пілінг обличчя або лазерне шліфування проблемних зон. Салонні процедури, звичайно, дають найкращий результат, але якщо немає такої можливості, можна вдатися до народних засобів, про яких ми говорили раніше.

Боротьба з пігментацією на шкірі обличчя-це досить тривалий і трудомісткий процес і, на жаль, немає чарівного засобу, який би позбавив вас від даної проблеми за один день. Також потрібно пам’ятати, що перед тим, як почати видаляти пігментацію з особи, потрібно визначитися з причинами її появи, адже тільки усунувши причинний фактор, можна домогтися бажаного результату.

15 способів прибрати пігментні плями в домашніх умовах.

Причин для їх появи чимало: тривале перебування під сонячними променями, зловживання штучним сонцем» в солярії, порушення обміну речовин, вагітність, дефіцит вітамінів, порушення діяльності шлунково-кишкового тракту, вік старше 45 років. Пігментні плями не фарбують жіноче обличчя, проте це не привід відразу ж мчати за допомогою до косметологів. Адже є чимало способів відбілити пігментні плями або зовсім позбутися від них в домашніх умовах. Ми зібрали найбільш ефективні методи і готові ними з тобою поділитися.

1. Дрібно наріж свіжу петрушку, щоб вийшло півсклянки ароматної маси. Залий її склянкою окропу і залиш настоюватися приблизно на одну годину. Потім проціди, додай в рідину трохи молока і перед сном протирай обличчя.

2. Натри свіжий огірок на дрібній тертці або подрібни його в блендері. Нанеси масу на обличчя і залиш на 20-25 хвилин. Потім змий прохолодною водою. Протягом дня цю маску можна робити пару раз.

3. Промакивай пігментні плями свіжим соком грейпфрута.

4. Маска з зім’ятих ягід свіжої червоної смородини здатна поступово вивести пігментні плями з твоєї шкіри.

5. Приготуй маску з 1 столової ложки сиру, 15 крапель перекису водню і 15 крапель нашатирного спирту. Ретельно перемішай і нанеси на шкіру. Зверни увагу, що більше 15 хвилин цю маску тримати на обличчі не рекомендується. Змий теплою водою.

6. А ця маска рекомендується тим, хто готовий витримати легке печіння на обличчі заради краси. Робиться вона з гірчичного порошку. Розведи його в теплій воді до консистенції негустої сметани. Зверни увагу, що масу важливо наносити лише на пігментні плями щоб уникнути опіку непроблемних ділянок. Тримай на обличчі до появи легкого печіння, а потім змивай теплою водою.

Обов’язкова процедура після гірчичної маски-зволоження шкіри.

7. Розведи свіжий лимонний сік з водою в пропорції 1:10. Протирай цим лосьйоном пігментні плями, і з часом вони блідніють, а потім і зовсім пропадуть.

8. Щоденне умивання кефіром здатне відбілювати пігментні плями.

9. Лосьйон з чистотілу власного приготування також позбавить твою шкіру від пігментних плям. Завари 1 столову ложку чистотілу в 150 грамах води, дай настоятися протягом години — і лосьйон готовий.

10. У боротьбі з пігментними плямами ефективно допомагає косметична глина. Приготуй маску, що складається з 1 столової ложки білої косметичної глини, 1,5 чайної ложки харчової соди і 0,5 чайної ложки тальку. Додай трохи 3% розчину перекису водню. Нанеси маску на обличчя не більше ніж на 15-20 хвилин, потім змий теплою водою й уникнути пересихання шкіри змасти її живильним кремом.

11. Розведи трохи картопляного крохмалю свіжим лимонним соком до стану густої сметани. Нанеси її строго на ті місця, де підвищена пігментація шкіри і залиш на 25 хвилин. Потім змий теплою водою.

12. Ефективно освітлює пігментні плями сік з ягід калини. Можна заморозити його і щодня протирати обличчя ароматними кубиками льоду.

13. Помічником в позбавленні від пігментних плям може стати дріжджова маска. Для його приготування знадобиться 15-20 грамів дріжджів і 1,5 чайної ложки свіжовичавленого лимонного соку. Нанеси маску на обличчя на 20 хвилин, потім змий її теплою водою і змасти шкіру живильним кремом.

14. До твоїх послуг і мигдаль. Приблизно 20-25 горішків залий 100 грамами окропу, потім подрібни їх дуже дрібно, змішай з 2 столовими ложками свіжого лимонного соку і нанеси на шкіру обличчя на 20-25 хвилин. Після змий маску теплою водою і скористайся живильним кремом.

15. Річна маска для позбавлення від пігментних плям: змішай по 1 столовій ложці соку чистотілу і кульбаби. Дуже важливо змащувати цим розчином лише ділянки з підвищеною пігментацією, в іншому випадку здорова шкіра може обпектися.

Щоб лікування від пігментних плям принесло видимий ефект і жовті або коричневі цятки назавжди покинули тебе, не варто зловживати тривалим знаходженням під сонячними променями. Бажання позасмагати має стати під забороною, адже сонячні промені замість приємної шоколадної засмаги цілком можуть «прикрасити» шкіру непривабливими цятками. А другий раз позбавлятися від них якщо і не буде складніше, то вже точно сумніше.

У цій статті ми продовжуємо питання пігментації шкіри обличчя і описуємо всі відомі нам рецепти, як прибрати пігментні плями на обличчі в домашніх умовах.

1 . Обполіскуйте два рази на день обличчя коктейлем з соку огірка і лимона.

2 . Залишайте на обличчі маску з кислого молока, кисляку або йогурту хвилин на 15, знімаючи потім ватним тампоном, який змочений в соку лимона або у відварі з квіток липи.

3 . Умивайтеся настоєм з кульбаб або протирайте всі пігментні плями свіжовичавленим соком кульбаби.

4 . Протирайте пігментні плями соком смородини, грейпфрута або лимона.

5 . Зі свіжих огірків приготуйте просту маску: натріть їх на пластмасовій тертці і накладайте на обличчя три рази поспіль по 15 хвилин.

6 . Приготуйте маску з хріном: для цього змішайте ¼ склянки кислого молока з 1 ст. л. вівсянки і ½ ч. л. тертого хрону. Помістіть суміш між двома шарами марлі, залишивши на обличчі на 20 хвилин.

7 . Натріть на пластиковій тертці солодкий перець і тримайте кашку на обличчі як мінімум 30 хвилин. Змастіть обличчя після процедури живильним кремом. Крім відмінного відбілювання даний засіб насичує шкіру вітаміном C.

8 . Змішайте 1 стакан кислого молока і дрібно нарізаний пучок петрушки, дайте йому протягом 2-3 годин настоятися і протирайте рясно отриманою сумішшю обличчя не менше ніж 2-3 рази на день.

9 . Дрібно нарізану зелень петрушки залийте окропом і дайте їй добре відстоятися. Процідіть і остудіть відвар, після чого змочуйте їм якомога частіше особа.

10 . Для нормальної, а також для жирної шкіри добре підійде маска з гірчиці: розведіть теплою водою гірчичний порошок до сметаноподібного стану і нанесіть на шкіру. При перших ознаках печіння змийте маску і насухо витріть шкіру. Така маска заборонена при розширених судинах, а також в разі надлишку волосся на шкірі.

11 . Дріжджова маска — розводять до консистенції густої сметани свіжі дріжджі: a ) 3% розчином перекису водню у разі жирної шкіри, b ) кип’яченою теплою водою — для нормальної шкіри, c ) трохи підігрітим молоком — для сухої шкіри. Маску необхідно тримати до її повного висихання.

12 . Для жирної, а також для нормальної шкіри підійде маска з калини: змочену соком з сирих ягід серветку накладіть на 10 хвилин на шкіру, потім ще раз змочити в соку і накладіть ще на 10 хвилин. У тому випадку, якщо ягід замало, змішайте сік калини з яєчним білком, або з живильним кремом (1:1) і тримайте не менше півгодини.

13 . Для шкіри будь-якого типу підійде маска з кислої капусти: злегка відіжміть серветку, змочену в соку кислої капусти, і накладіть її на пігментні плями на 10 хвилин.

14 . Маска з цибулі: змішайте свіжий цибулевий сік з медом (1:1 або 2:1) і нанесіть хвилин на 15-20 на пігментовані ділянки шкіри. Знімати маску слід спочатку вологим ватним диском, а потім сухим. Для жирної шкіри змішайте цибульний сік в рівних пропорціях зі столовим оцтом. Накладайте серветку, змочену в даній суміші, на 15 хвилин на шкіру.

15 . Маска від веснянок: слід змішати відвар із зелені петрушки, 1 ст. л. натурального меду і 1 жовток. Нанесіть хвилин на 20 і змийте теплою водою. Маска дуже освіжає і в міру застосування поступово знищує веснянки.

16 . Прекрасно допомагає при пігментованій шкірі маска з редьки. Можна використовувати як свіжий сік, яким потрібно протирати обличчя, так і накладати терту редьку хвилин на 15 на обличчя, після чого обов’язково змивайте водою і змащуйте кремом.

17 . Картопляні маски. A. На жирну шкіру: змішати 2 ст. ложки картопляного борошна з 1 ч. л. перекису водню (3%). Нанести на обличчя, дочекатися повного висихання і змити потім теплою водою. B. На суху шкіру: натертому до картоплі додати по 1 ч. л. соку лимона і оливкової олії, розтерти суміш до отримання густої маси і на 20 хвилин нанести на обличчя, потім змити теплою водою і нанести живильний крем.

18 . Для відбілювання шкіри досить часто в маски для обличчя додають лимон: змішати 2 ст. ложки лимонного соку з 2-ма ст. ложками 3% перекису водню, змочити серветку з марлі і накласти на 15 хвилин на обличчя, потім змити теплою водою і нанести відразу ж крем.

19 . Білкова Маска: змішати по 1 ч. ложці лимонного соку, оливкової олії і один яєчний білок, збитий в піну. Нанести на шию і обличчя на 20 хвилин. Також змити теплою водою і нанести на шкіру живильний крем.

20 . Маска морквяна: з двох очищених і натертих морквин віджати сік і додати 1 ч. л. соку лимона. Протирати отриманою сумішшю обличчя двічі в день. Можна збагатити таку маску додавши до неї 1 ст. л. сметани і один жовток. Все змішати і нанести на 20 хв. на обличчя, змивши потім теплою водою. Така маска не тільки відбілить, але і освіжить шкіру.

21 . Оман також незамінний при позбавленні від пігментних плям на обличчі: прокип’ятити протягом 20 хвилин чайну ложку дрібно нарізаних не тільки коренів, але і листя оману, процідити відвар і змащувати потім 3 рази на день всі веснянки і темні плями.

22 . Відмінно знімає роздратування шкіри календула, відбілюючи при цьому і прибираючи вугри. Здатний вивести плями і веснянки свіжовичавлений сік з квіток і листя рослини. Слід змішати чайну ложку соку календули, по ½ ч. л. соку калини і лимона (можна замінити калину соком червоної смородини, малини або полуниці). Протирати цією сумішшю обличчя два-три рази на день.

23 . Відвар з квіток білої лілії змішати з ½ ч. л. гірчиці, 1 ч. л. натурального меду і 1 ч. л. картопляного борошна. Нанести приготовлену маску на 10-15 хвилин на обличчя, змити теплою водою і нанести на шкіру живильний крем.

24 . Змішати кефір з 1 ст. ложкою борошна і нанести на шкіру на 40 хвилин. Потім змити теплою водою. Така маска прекрасно відбілить і пом’якшить шкіру вашого обличчя.

25 . Маска мигдальна допоможе позбутися веснянок: склянкою окропу залити 0,5 склянки очищеного мигдалю, злити через 3-5 хвилин воду і пропустити мигдаль через м’ясорубку. Додати в кашку сік половинки лимона і 1 ст. л. кип’яченої води і все розтерти. Наноситься маска на півгодини, потім змивається. Застосовувати маску слід 2 рази на тиждень протягом як мінімум 4-5 місяців.

26 . Маска кавунова-дозволяє позбутися веснянок і відбілити шкіру: розтерту м’якоть кавуна нанести на обличчя на 10-15 хвилин. Протріть суху шкіру перед нанесенням маски рослинним маслом і зробіть на 5-6 хвилин компрес. Для цього змочіть в гарячій воді з розчиненою в ній содою (1 ч. л. на літр води) рушник. Змийте маску кімнатною водою і нанесіть живильний крем.

27 . Сирна Маска з перекисом водню (володіє хорошим відбілюючим ефектом і позбавляє від пігментних плям і веснянок): змішати 2 ч. л. сиру і 1 ч. л. сметани, додати в суміш 10-12 крапель перекису водню (2-3%). Наносити маску потрібно на попередньо очищену шкіру обличчя на півгодини і змивати потім водою.

28 . «Клеопатра» — це маска з суміші взятих в однакових пропорціях сметани, глини, лимонного соку та меду. Витримати суміш на обличчі не більше 15-20 хвилин і змити спочатку теплою, а потім холодною водою. Маска чудово освіжає і відбілює, а крім того розгладжує зморшки. Робити її можна два рази на тиждень.

29 . Від пігментації шкіри позбавить маска з білої глини. Для її приготування розвести водою білу глину до консистенції густої сметани і нанести на 15 хвилин на обличчя, змив після цього водою. Для сухої шкіри глину потрібно розводити вершками.

30 . Маска на меді і риб’ячому жирі (домашня) — відмінний засіб для пігментованої шкіри: змішати в рівних пропорціях мед і риб’ячий жир (купити його можна в аптеці), нанести на шию, обличчя і тильну сторону долонь тонким шаром хвилин на 15-20. Така маска дозволяє позбутися від зморшок і пігментних плям, допомагає вирішити юнацькі проблеми на обличчі. Шкіра буквально починає світитися. Маска чудово підходить для будь-якого віку: починаючи з 16 років і до самого похилого. Якщо ви не страждаєте алергією ні на один із зазначених продуктів — молодійте собі на здоров’я.

Робити відбілюючі маски слід вечорами, адже відразу після них не можна виходити на сонячне світло. Незалежно від типу шкіри кожен день протягом місяця використовуйте захисні креми.

Основні причини надмірної пігментації.

Надмірне перебування на сонці. Дисбаланс гормонального рівня. Неполадки в роботі внутрішніх органів. Стрес. Неправильне харчування.

Від такого виду плям цілком можна позбутися за допомогою обмеження перебування на сонці і використання крему з високим рівнем захисту від ультрафіолетових променів.

Не варто шукати способи позбавлення від пігментних плям до тих пір, поки не з’ясовані причини їх появи. Інакше можна спровокувати серйозні ускладнення внутрішніх органів, якщо лікувати ті плями, які вказують на їх захворювання.

Сверхпигментация може бути первинною і вторинною. Первинна – це, наприклад, веснянки, а вторинна – наслідок патології організму. Веснянки характерні для людей зі світлою шкірою і рудим або каштановим волоссям. Особливо яскраво вони проявляються в дитинстві, з віком або зменшуються або зовсім зникають.

Мелазма проявляється, коли є проблеми з гормональним фоном, в основному у жінок. Досить часто плями темного кольору можна спостерігати на обличчях жінок очікують дитину. Якщо ж пігментація з цим не пов’язана, то слід проконсультуватися з фахівцями в області ендокринології та гінекології.

Прибираємо пігментацію.

Будинки видалення пігментних плям можливо за допомогою різних кремів, які зараз виробляються всіма косметичними фірмами. Краще застосовувати ті креми, які в своєму складі містять арбутин – особлива речовина, синтезоване з рослин. Це досить безпечна речовина, воно за своїми відбілюючим властивостями схоже з похідними гідрохінону, проте більш щадяще впливає на шкіру.

Міститься подібна речовина в листі бадану, брусниці і мучниці. Арбутин пригнічує дію ферменту тирозинази і цим обумовлюється його відбілюючий ефект. Незмінною популярністю користуються крему на основі екстракту петрушки, кореня солодки.

1. Відбілюючий пілінг.

як вивести пігментні плями з особи

Для нього потрібно взяти 10 таблеток аспірину, така ж кількість таблеток вітаміну С і 100 грам кефіру. Таблетки слід подрібнити в порошок і розчинити в кефірі. Склад наносять на пігментовані ділянки шкіри буквально на кілька хвилин. З кожною процедурою слід збільшувати час утримання маски на обличчі. При використанні даного пілінгу під час процедури буде трохи пощипувати, проте якщо терпіти стає дуже важко, то слід негайно видалити склад з шкіри. Після подібного пілінгу слід нанести живильний крем. Відмінно підійде і звичайна жирна сметана, яка не тільки чудово підживить шкіру, але також посилить відбілюючий ефект.

2. На основі лимонного соку.

Досить ефективними вважаються і відбілюючі маски для обличчя із застосуванням лимонного соку. Це обумовлено тим, що лимонна кислота має ніжний властивість. Звичайно, простіше змащувати пляма свіжовичавленим лимонним соком, однак це досить агресивна засіб, який не підходить в чистому вигляді для чутливої і сухої шкіри. В такому випадку краще змішати рідкий мед і в нього капнути кілька крапель лимона. Якщо реакція шкіри буде нормальною, то з кожним новим застосуванням маски слід додавати по крапельці соку лимона.

3. З перекисом водню.

Як позбутися від пігментних плям на обличчі в домашніх умовах за допомогою перекису? Перекис має отбеливающими властивостями. Проте краще застосовувати її тільки власницям жирної шкіри, так як перекис дуже сильно висушує шкірний покрив.

Якщо ж застосовується подібна маска для шкіри схильної до сухості, то в кілька крапель перекису слід додати жовток яйця, столову ложку меду і ложку жирного сиру. Маска наноситься на пігментовані ділянки хвилин на 20, потім змивається за допомогою підігрітої води.

Якщо шкіра жирна, то цілком можна застосовувати наступний варіант маски. Необхідно збити білок одного яйця в міцну піну, додати кілька крапель лимонного соку і 10 крапель перекису водню (тривідсоткової). Наносять подібну маску за допомогою пензлика хвилин на 20.

Наведені рецепти сильно можуть пересушити епідерміс. Тому після видалення складу з особи відразу необхідно накладати жирний живильний крем для відновлення нормального гідробалансу.

4. З соком огірка.

Огірковий сік також здавна застосовується для додання шкірі більш світлого відтінку. До того ж шкірний покрив при цьому не тільки активно освітлюється, але і приводиться в хороший тонус. Можна просто наносити сік на шкіру або додавати його в сметану, молоко, а потім накладати маску на обличчя. Крім соку огірка, застосовується також і його бадилля. Її слід подрібнити, залити окропом і настоювати годин шість.

5. З бодягою.

Взимку можна застосовувати маски від пігментних плям з бодяги, коли активність ультрафіолетових променів знижена. Необхідно змішати порошок бодяги з рослинним маслом, щоб вийшла кашка. Її наносять на пігментовані ділянки.

Після двох-трьох днів шкіра може починати лущитися і її необхідно змащувати зволожуючими або живильними кремами. Подібну процедуру слід проводити не більше разу на тиждень до тих пір, поки повністю не відлущитися пігментований ділянку.

6. Допоможе петрушка.

Така проста рослина як петрушка чудово освітлює шкіру і при цьому ще надає їй бархатистість. Достатньо лише взяти один пучок прянощі, залити його гарячою водою і настояти протягом 3 годин. Отриманим настоєм слід протирати проблемні ділянки кожен день. Можна додавати сік петрушки в сметану, молоко, вершки і накладати подібну маску на обличчя. Також сік петрушки можна заморозити і протирати кубиками шкіру. Це чудово буде відбілювати, і тонізувати її.

7. Маска з чорною смородиною.

З недостиглих плодів чорної смородини вийти відмінна відбілююча маска. Невелика жменя ягід перетирається до кашкоподібного стану, розбавляється ложкою меду і накладається на обличчя. Через 30 хвилин маску видаляють за допомогою води, підкисленої лимонним соком.

Це важливо знати!

Варто знати, що відбілюванню піддаються тільки ті плями, які утворюються у верхніх шарах шкіри. В такому випадку найбільш ефективними вважаються різноманітні пілінги і шліфування. Однак, навіть знаючи як відбілити обличчя від пігментних плям і повністю видаляючи їх, не гарантія того, що шкіра знову не придбає коричневий відтінок.

Можна звернутися до професійного косметолога, щоб визначити, як глибоко залягає пігмент меланін. Для цього використовується лампа Вуда. Вона флуоресцентна і при її світлі поверхнева пігментація яскравіше починає визначатися на шкірі, а от якщо пляма залягає глибоко в шкірному покриві, то такого ефекту не буде спостерігатися. Після подібної процедури можна вже буде вирішувати, як прибрати з особи пігментні плями.

Ефективність відбілюючих масок проявиться тільки при наполегливості і терпіння. Проводити освітлюючі процедури необхідно постійно, бажано по кілька разів в день.

Повністю прибрати пігментні плями самостійно представляється можливим тільки в дуже рідкісних випадках. Однак знизити їх вираженість цілком можливо.

Посилена пігментація, особливо на обличчі, часто призводить до психологічних проблем, особливо у підлітків. Тому метою повинна стати не тільки ліквідація пігментних плям, але і з’ясування причини їх появи.

Вона може викликатися гормональним збоєм, стресом, неправильним харчуванням. Також може свідчити про нестачу міді в організмі. Тільки вирішивши проблеми зі здоров’ям можна позбутися подібного косметичного дефекту.

Причини появи пігментних плям.

Існує кілька причин появи пігментних плям на обличчі і на інших ділянках шкіри:

тривале перебування під сонячними променями, часте відвідання солярію; порушений обмін речовин в організмі; гормональні зміни у зв’язку з вагітністю; неправильна робота шлунково-кишкового тракту; авітаміноз; вікові зміни в шкірі (після 45 років); неправильний підбір косметичних засобів.

Виявивши такі плями у себе на шкірі, можна відвідати косметолога, який порадить, як можна позбутися від пігментних плям. Якщо немає такої можливості, спробуйте видалити їх самостійно.

Як прибрати пігментні плями в домашніх умовах?

Звичайно ж, з появою пігментних плям жінка не стає красивіше, але не варто впадати у відчай і бігти за порадою в салон краси. Є цілком ефективні способи для освітлення цяток – маски, лосьйони, відвари, компреси, протирання. Плюс цих методів в тому, що вони легко робляться в домашніх умовах.

Поради, як прибрати пігментні плями в домашніх умовах:

Подрібнити півсклянки петрушки, залити окропом і залишити настоюватися протягом години, потім процідити, додати трохи молока і ретельно розмішати. Протирати обличчя раз на добу (краще ввечері). Подрібнити огірок на дрібній тертці. Отриману масу нанести на обличчя і залишити на півгодини, потім змити холодною водою. Робити маску пару раз в день. Змочити ватний тампон в свіжому соку грейпфрута і протирати пігментні плями кілька разів в день. Допоможе прибрати пігментні плями маска зі зім’ятих ягід червоної смородини. У 1 столову ложку сиру додайте 15 крапель перекису і 15 крапель нашатирю, потім ретельно змішайте. Нанесіть на шкіру і потримайте не більше 15 хвилин. Змийте теплою водою. Розвести в теплій воді гірчичний порошок до консистенції йогурту. Нанести масу тільки на ділянки пігментних плям, потримати до невеликого печіння і змити теплою водою. Після маски обов’язково зволожите шкіру! Змішайте воду і лимонний сік в співвідношенні 10 до 1. Протирайте отриманою рідиною пігментні плями до тих пір, поки вони не пропадуть. Щоранку вмивайтеся кефіром, він допоможе відбілити пігментні плями. У 150 грам води додати 1 столову ложку подрібненого листя чистотілу, проварити і залишити на годину. Потім процідити і отриманим лосьйоном протирати пошкоджені ділянки. В лимонний сік додати картопляний крохмаль, зробити консистенцію густої сметани. Нанести тільки на пігментні ділянки, змити теплою водою через 25 хвилин.

Відео, як прибрати пігментні плями в домашніх умовах.

Швидкі способи видалення пігментних плям.

Як швидко прибрати пігментні плями – питання, що цікавить кожну володарку цяток. Якщо ви бажаєте дуже швидко позбутися від них, то крім протирань, потрібно ще робити маски для освітлення плям.

При цьому враховуйте, що маски накладаються строго на ділянки з плямами, а не на всю шкіру.

Ефективним відбілюючим засобом завжди були і залишаються свіжі огірки. Для приготування маски візьміть один невеликий огірок, обріжте з нього шкірку і подрібніть за допомогою самої дрібної терки або кухонного комбайна. Дочекайтеся, коли огіркова маса пустить сік, додайте в неї третю частину чайної ложки меду і добре розмішайте. Наносити таку маску потрібно на 15 хвилин і тільки на пігментні плями, потім змийте прохолодною водою.

Маска на основі кефіру.

Кефірна маска застосовується в разі дуже помітних пігментних плям. Для її приготування підготуйте знежирений кефір і нашатирний спирт. Змішайте три столові ложки кефіру і три краплі нашатирного спирту, ретельно змішайте і нанесіть на пігментні ділянки шкіри. Потримайте маску 10 хвилин і змийте теплою водою, під час цього ви можете відчувати легке печіння. Після зняття маски обов’язково зволожите шкіру.

Шкіра після кефірної маски деякий час буде почервонілий, тому краще її робити у вихідні дні, коли не плануєте нікуди йти. Також не варто старатися і робити її часто. Досить двох разів на тиждень, щоб позбутися від пігментних плям і не нашкодити шкірі.

Маска з сиру.

як вивести пігментні плями з особи

Сирна маска надає більш щадне дію на шкіру, але і часу на позбавлення від пігментації знадобиться більше. Для приготування маски візьміть три ложки сиру і додайте в нього третю частину чайної ложки перекису водню. Ретельно перемішавши, нанесіть суміш на проблемні ділянки і змийте теплою водою через 15 хвилин. Потім нанесіть на шкіру зволожуючий крем.

ДО РЕЧІ, крем можна замінити звичайною сметаною, вона відмінно справляється зі зволоженням і підживленням шкіри.

Періодичність нанесення сирної маски-не частіше трьох разів на тиждень.

Якщо ви не хочете морочити голову з приготуванням масок або лосьйонів, то можете скористатися косметичними засобами: кремами, пілінгами, тоніки, молочко і т. д. Різні косметичні марки використовують різні методи освітлення пігментних плям, найчастіше це кислоти, масло сої, масло паростків пшениці, альфагидрокислоты, екстракти огірка і лимона, екстракти коренів і листя шовковиці білої берези.

Роблячи процедури по освітленню пігментних плям, потрібно ретельно стежити за своїм харчуванням. Виключіть зі свого раціону жирні, пересмажені і «неприродні» продукти. Включіть в систему харчування овочеві салати, зелень, свіжі ягоди і фрукти, натуральні соки або морси. Ще важливий момент – для запобігання появи пігментних плям потрібно висипатися.

Як позбутися від пігментних плям від прищів?

Іноді трапляється так, що після видавлювання, прищ запалюється, а після розтину може залишитися помітне пігментна пляма. Від цього ніхто не застрахований, навіть ті, хто лікує свої прищики під ретельним наглядом косметолога або дерматолога.

У салонах краси фахівці порадять вам, як позбутися від пігментних плям від прищів. Але це зробити можна самостійно, зробивши маску з бодяги або зеленої глини, які ефективно відбілюють шкіру.

Відбілити пігментні плями від прищів можна за допомогою соку лимона або огірка, а також масла чайного дерева. Змащуйте ними проблемні ділянки і при систематичному протиранні плями стануть менш помітними.

Крім цих способів косметологи рекомендують ще один. Приготуйте лосьйон з яблучного оцту і води (в пропорції один до трьох), протирайте ним уражені ділянки шкіри двічі на добу.

Відео, як можна позбутися від пігментних плям.

З народних засобів з пігментними плямами відмінно справляється часник. Розріжте зубчик часнику навпіл і протріть їм пігментовані ділянки шкіри. Також можна приготувати лід з відвару петрушки і щоранку протирати їм обличчя.

Маска з бодяги.

Для приготування маски з бодяги підготуйте наступні інгредієнти:

Спосіб приготування і використання:

Додайте перекис водню в чотиривідсоткову бодягу і зробіть кашоподібну масу. Нанесіть маску на пігментні плями і дайте їй засохнути. Після цього злегка промокніть ватним диском, змоченим в перекису водню, масу втирайте в шкіру і через п’ять хвилин змийте теплою водою. Будьте готові до того, що після маски шкіра може почервоніти, тому заспокойте її маскою з білої глини.

Маска із зеленої глини.

Для приготування маски із зеленої глини приготуйте такі інгредієнти:

зелену косметичну глину; масло розмарину; воду. У невелику посудину покладіть одну столову ложку зеленої глини. У неї додайте три краплі олії розмарину і трохи води. Ретельно розмішайте суміш до кремоподібної маси і нанесіть на ділянки з пігментними плямами від прищів. Через 10 хвилин приберіть маску з особи за допомогою ватного диска.

Якщо ці кошти не приносять бажаного ефекту, то варто звернутися за допомогою в салон краси. Там вам запропонують процедури для видалення глибоких пігментних плям – хімічний пілінг, лазерне шліфування шкіри, фототерапію. Ці процедури допомагають назавжди забути про таку дрібної неприємності, як пігментні плями.

Як позбутися від білих пігментних плям?

Білі пігментні плями в основному з’являються на руках або плечах. Причинами їх появи можуть стати деякі захворювання, нестача в організмі вітамінів і мікроелементів, стреси і нервові зриви або ж внаслідок тривалого перебування під ультрафіолетовими променями.

Помітивши на шкірі пігментні плями білого кольору, відразу ж зверніться до дерматолога за консультацією, він допоможе поставити правильний діагноз. Тільки знаючи причину виникнення і ваш діагноз, дерматолог або косметолог порадить вам, як позбавитися від білих плям.

А Вам доводилося позбавлятися від пігментних плям? Що Ви для цього використовували? Поділіться своїм досвідом з нами в коментарях, багатьом буде цікаво.

З’явилися пігментні плями на обличчі: причини.

Пігментні плями з’являються під впливом різних причин. До найпоширеніших відносяться:

наявність внутрішніх хвороб (захворювання шлунково-кишкового тракту, печінки, нирок, статевих органів); вплив ультрафіолетових променів при тривалому перебуванні на сонці або частому відвідуванні солярію; застосування косметичних засобів, що збільшують фоточутливість шкіри (деякі компоненти мазей, кремів, парфуми, масло лайма, бергамоту та ін); травмування шкіри в результаті неправильного використання скрабів, пілінгів, видавлювання прищів, вугрів, невдалих салонних процедур і т. п.; порушення звичного балансу гормонів в організмі жінки внаслідок вагітності; вік понад 45 років; дефіцит вітамінів (вітаміну С, фолієвої кислоти); генетична схильність; зловживання ліками.

Виділяють кілька видів пігментних плям.

Веснянки – дрібні цятки жовтувато-коричневого кольору, з’являються в основному на відкритих ділянках тіла, найчастіше на обличчі, під впливом сонячних променів. Лентиго – пігментовані ділянки, що виникають у осіб похилого віку на тих частинах тіла (руках, обличчі, передпліччях), які регулярно піддавалися сонячному опроміненню. Хлоазма – плями неправильної форми, викликані гормональними коливаннями в організмі молодих жінок (вагітність, прийом оральних контрацептивів). Найчастіше такі дефекти шкірного покриву зникають після пологів або після припинення прийому таблеток, коли відновлюється гормональний рівень. Родимі плями (невуси) є невеликими пігментованими ділянками з чітко окресленими краями. Вони можуть бути вродженими або набутими протягом життя. Однак до них потрібна особлива увага, будучи доброякісними пухлинами, при несприятливих умовах можуть переродитися в злоякісні. Вітіліго – захворювання, імовірно обумовлене порушенням роботи ендокринної системи і характеризується зникненням на окремих ділянках шкіри меланіну і появою білих плям різної форми і величини. У одних людей ділянки, уражені вітіліго, можуть бути практично непомітні, у інших вони покривають все тіло.

Як позбутися від пігментації на обличчі?

Перш ніж намагатися самостійно позбутися від плям на обличчі, необхідно пройти комплексне медичне обстеження, т. к. гіперпігментація може бути обумовлена якою-небудь хворобою, лікування якої косметичні засоби не принесуть бажаного результату. Крім того призначення тих чи інших процедур залежить від фототипу шкіри і ступеня проникнення пігментного плями, що також визначається фахівцями.

Корекція пігментованих ділянок шкіри – процес тривалий, що вимагає комплексного підходу, що включає домашні лікування, використання фотозахисних коштів, відбілюючих кремів і салонних процедур, що підбираються лікарем залежно від фототипу шкіри, періоду року і рівня залягання пігменту.

Відбілювання обличчя від пігментних плям: способи.

В косметології використовують відбілюючі креми зі спеціальними медичними речовинами. Хорошим ефектом володіє гідрохінон, однак, будучи токсичною речовиною, при тривалому використанні він може викликати контактний дерматит і атрофію шкіри. Тривалість застосування кремів, що містять гідрохінон, не повинна перевищувати двох-трьох місяців. Використання коштів з цим елементом не рекомендуються вагітним і годуючим жінкам.

У поєднанні з іншими освітлюючими речовинами ефективна азелаїнова кислота – натуральний антиоксидант, який застосовується в лікуванні акне і розладів шкіри, пов’язаних з порушенням пігментації.

Третиноїн запобігає руйнівну дію вільних радикалів, знижує фоточутливість шкіри, але може викликати роздратування, тому його не рекомендується застосовувати вагітним. Атрибутин уповільнює синтез меланіну і запобігає пігментації шкіри.

Перешкоджати утворенню пігментації і відбілювати шкіру можуть речовини, що містяться в деяких рослинах . Особливою популярністю користуються петрушка, лимон і огірок, сік яких можна застосовувати в складі лосьйонів. Не менш ефективні і маски для обличчя, що включають різні компоненти.

Маски з петрушки. 2 ст. л. подрібненого листя петрушки накладають на очищену шкіру обличчя, уникаючи області очей, на 20 — 30 хв, потім змивають холодною водою. Суміш з 1 ст. л.подрібненого листя петрушки, 1 ст. л. меду і такої ж кількості лимонного соку наносять на обличчя на 15 хв. в рівних пропорціях змішують сік петрушки, молоко, сметану або кисле молоко, змащують отриманим складом обличчя, змивають через 15 хв. 2 ст. л. меду змішують з віджатим і процідженим соком 1 лимона, суміш накладають на обличчя на 15 — 20 хв. Огіркова маска. Свіжий огірок подрібнюють і змішують з 1 ст. л. будь-якого живильного крему. Креми і маски, що застосовуються в домашніх умовах, потрібно наносити на чисту шкіру обличчя, уникаючи ділянок навколо очей і губ. Проводити відбілюючі процедури найкраще ввечері, т. к. це дозволяє вберегти шкіру від дії сонячних променів. В кінці процедури корисно наносити живильний крем.

Видалення пігментних плям на обличчі: медичні методи.

Для видалення пігментних плям на обличчі можна скористатися пилингами. Пілінг-поверхневе контрольоване активне лущення шкіри, що приводить до вирівнювання шкіри і зменшення інтенсивності пігментації.

В основі процедури лежать різні речовини, що впливають на шкіру. Розрізняють поверхневий, поверхнево-серединний і серединний пілінги. При поверхневому відлущуються верхні шари епідермісу. До подібних пілінгів відносяться містять гліколеву кислоту, мигдальну кислоту та інші фруктові кислоти. Поверхневий застосовується 1 раз на тиждень протягом 1-2 місяців.

Поверхнево-серединні пілінги використовуються для видалення пігментації в серединних шарах епідермісу. Це склади, що містять саліцилову, молочну, ретинову кислоту.

Серединні пілінги проникають до базальних шарів епідермісу, тому їх необхідно використовувати 1-2 рази на рік, тому що в їх основі лежить трихлороцтова кислота.

Ін. спосіб видалення гіперпігментації — мезотерапія, що дозволяє доставити в дерму необхідні препарати, що володіють відбілюючим ефектом. При внутрішньошкірному введенні створюється запас таких речовин, що забезпечує тривале збереження результату. Однак, на думку косметологів ця процедура повинна проводитися до початку весняного періоду для профілактики появи пігментних плям.

Фототерапія – виборче вплив на біотканини інтенсивним імпульсним світлом, що дозволяє впливати на пігменти без ушкодження шкіри і навколишніх тканин. Спочатку пігментні плями темніють, а потім протягом тижня злущуються, і колір шкіри вирівнюється.

Лазерна шліфовка особи допомагає позбутися від пігментних плям за рахунок видалення поверхневих шарів шкіри і активізацію репараційних процесів у відпрацьованих зонах.

Кріотерапія застосовується, коли скупчення пігментних плям невеликі. Під час цієї процедури пігментні плями обробляють рідким азотом, що призводить до освітлення шкіри.

Профілактика пігментних плям.

Найкращим способом профілактики гіперпігментації є обмеження сонячного впливу на шкіру. Бажано уникати виходу на вулицю в години найбільшої сонячної активності (з 12 до 16 год дня). Якщо виникла необхідність вийти, не варто забувати про головні убори і одяг з довгими рукавами. Відкриті ділянки шкіри необхідно змащувати сонцезахисним кремом. У сонячну погоду треба їсти більше фруктів і овочів, що містять велику кількість вітамінів С і Е.

Щоб позбутися від пігментних плям на шкірі, Ви можете звернутися до лікаря-дерматолога або спробувати впоратися з проблемою за допомогою косметичних відбілюючих засобів або народних рецептів. Т. к. плями видалити досить складно, приділіть належну увагу профілактиці. Захищайте шкіру від агресивного впливу сонячних променів, стежте за правильним харчуванням.

Читайте також:

Як прибрати веснянки з особи в домашніх умовах? Відбілювання шкіри обличчя в домашніх умовах Червоні плями на обличчі лущаться – що робити?

Народна медицина проти пігментних плям на обличчі.

Як видалити пігментацію — кілька цінних порад.

Вітаємо вас, дорогі читачі. Не так давно ми вже розповідали про те, що являє собою пігментація і чому плями з’являються на шкірі. Почитайте цю статтю, якщо хочете дізнатися про різновиди пігментації. Існує маса способів позбутися від її. І зараз ми детально розповімо як видалити пігментні плями з особи .

Покличемо на допомогу косметологію.

Перш ніж вибрати ефективний спосіб боротьби з косметичними дефектами на шкірі, необхідно розібратися причинами їх появи. Від цього залежить, наскільки швидко недосконалості знову з’являться. Досвідчений косметолог складе індивідуальну програму. Для одних дівчат і молодих людей досить використання кремів. А для інших підійдуть лише косметичні процедури. Тривалість курсу і сеансу визначить професіонал.

Для боротьби з пігментацією косметологи пропонують кілька варіантів:

фототерапія. Переваги даного методу — виражений ефект, відсутність больових відчуттів і прискорений період відновлення шкірного покриву. Фототерапія є атравматичною процедурою. При проведенні її шкірний покрив зберігає цілісність. Процедура виключає виникнення рубців; хімічний пілінг. Досвідчений косметолог запропонує кілька варіантів — поверхневий, серединний і глибинний. Кожен з варіантів має свої переваги. Особливостями проведення хімічного пілінгу є поява відчуття печіння під час сеансу, яке зберігається до доби, а також гіперемія шкірного покриву. При відсутності досвіду у майстра або глибокому проникненні кошти в епідерміс, з’являться пухирі або рубці. Позбутися від них складно; видалення плям лазером. За відгуками даний метод є безпечним. При проведенні процедури вплив відбувається на певну ділянку, не травмують при цьому інші. Незаперечними перевагами лазерної терапії є безпека, безболісність і високий ступінь ефективності. Скористатися цим способом вийде тільки після пологів. Вагітність, період лактації, злоякісні новоутворення і наявність свіжої засмаги на шкірі є протипоказаннями до проведення процедур.

Крему і сироватки на сторожі білизни шкіри.

У магазинах і аптеках представлена величезна кількість всіляких засобів боротьби з пігментацією. Використовувати їх можна в домашніх умовах. Купуючи косметичні засоби, звертайте увагу на те, чи підходять вони типу вашої шкіри.

Популярними вважаються такі варіанти:

Клотримазол. Це аптечний засіб, яке ефективно бореться з декількома шкірними захворюваннями. Ахромин. Якщо пігментація виникла від сонця, то даний крем найбільш кращий. Він бореться з наслідками впливу ультрафіолетових променів на шкіру. Регулярне використання засобу дозволить запобігти повторному прояву плям. Біла глина. Це засіб прекрасно справляється з недосконалостями шкіри. Воно володіє відбілюючим властивістю. Якщо бажаєте посилити ефект, скористайтеся соком лимона. Крем від французької косметичної компанії Vichy. Він швидко усуває пігментацію на обличчі. Виробник рекомендує використовувати засіб при старечій брижі і веснянках.

Ми перерахували далеко не всі мазі і крему. Їх список величезний. Тому для правильного підбору краще звернутися до професійного косметолога.

Народна медицина.

Косметичні процедури і дорогі креми далеко не всі по кишені. Тому все частіше чоловіки і жінки звертаються до народних засобів. Пропонуємо кілька дієвих методів:

Зелений чай. Цей божественно смачний напій має здатність виводити токсини з організму. Посилити ефект здатне зовнішнє використання зеленого чаю. Рекомендується прибрати в холодильник кілька пакетиків з чаєм і потім прикладати їх до проблемних ділянок. Мигдаль. Для швидкого позбавлення від пігментних плям необхідно взяти склянку чистої води і помістити туди 6-7 горіхів. Залишити на ніч при кімнатній температурі. Потім разом з водою перемолоти горіхи в подрібнювачі до стану кашки. Рівномірно розподілити отриману суміш на обличчі. Маску витримати годину. Потім помасажувати шкіру і змити. Домогтися посилення ефекту можна додаванням меду або молока. Вода. Вживання достатньої кількості чистої води дозволить уникнути появи плям на обличчі і тілі. Лікарі рекомендують пити від 1.5 до 2 літрів на добу. Завдяки чому організм зможе вивести токсини за допомогою поту і сечі. Привчіть себе починати новий день зі склянки чистої прохолодної води. Ананас. У складі цього фрукта присутні корисні для шкірного покриву вітаміни і мікроелементи. До того ж у нього кисле середовище. Використовувати ананас проти пігментних плям слід так — в соку намочити тканину і закрити обличчя. Витримати маску протягом однієї години. Після закінчення цього часу слід обполоснути шкіру теплою водою.

У висновку відзначимо, що важливо правильно доглядати за шкірою. Використовуйте правильні засоби для вмивання. Застосовуйте крему, які підходять типу шкіри і уникайте попадання на неї ультрафіолетових променів. Прості поради допоможуть уникнути появи пігментних плям.

Підписуйтесь на оновлення сайту. Розкажіть своїм знайомим і друзям про цю статтю. Нехай кожен буде прекрасний. До швидкої зустрічі!