як з особи прибрати пігментні плями

Як надійно прибрати пігментні плями з обличчя.

Зовнішній вигляд жінки формується багатьма факторами, найважливішим з яких є особа. Веснянки, старечі зміни шкіри у вигляді пігментації, цятки від видушених прищиків і інші зміни шкіри на обличчі.

Зараз є величезна кількість косметологічних засобів для видалення пігментних плям. Косметологи застосовують нові технології, складну апаратуру, інноваційні методики, однак багато жінок вважають за краще користуватися перевіреними дідівськими способами. В основі цього лежить не тільки брак коштів, а тверда впевненість, що перевірені тисячоліттями способи набагато ефективніше, а головне безпечно.

Способи позбавлення від пігментних плям.

Перед початком лікування необхідно пройти повне, всебічне обстеження, оскільки плями на обличчі можуть бути викликані хронічними хворобами, наприклад порушенням функції печінки, і для їх видалення достатньо провести комплексне лікування хворого органу. Після чого плями зникнуть самі. При відсутності збоїв у роботі органів можна звернутися до косметичних засобів наших предків або відвідати косметичний салон, де знайдеться величезний арсенал способів, методів і технологій, що можуть вирішити цю проблему.

Як позбутися народними способами.

Знайшовши на обличчі кілька пігментних плям можна досить просто позбутися від них за допомогою рецептів наших бабусь. Способи ці перевірені і досить ефективні, головне абсолютно безпечні і не завдають шкоди організму.

Настої трав застосовують у разі необхідності видалити пігментні плями, що виникають на короткий період. Це можуть бути весняні веснянки, що проявляються тільки в певний період. Хоча багато хто вважає їх досить пікантною і своєрідною прикрасою.

Спеціальні маски, що видаляють пігментацію за допомогою компресів. Це світлі плями, що виникають в період надмірної активності сонця або незначних пошкоджень шкірного покриву.

Як прибрати пігментні плями сучасними методами.

Апаратура, наявна в будь-якому солідному салоні косметології, дозволяє швидко і безболісно позбавити жінку від некрасивих плям пігментації. До таких процедур можна віднести:

пілінг ультразвукомб фотоомолодження або видалення пігментації за допомогою лазерної технології, відбілювання, мікрострум.

В основі методу лежать хімічні процеси організму, в плями вводиться фруктова кислота, знебарвлює темні плями на обличчі. Хімічний пілінг-прекрасний засіб позбутися від плям, не пов’язаних з хронічними захворюваннями. Можна випалити рідким азотом яскраві плями пігментації, називається процес криоаппликацией.

Наскільки ефективні різні методи видалення пігментації.

Виявивши, що плями ніяк не пов’язані з внутрішніми відхиленнями, їх можна освітлити на кілька тонів, будь то веснянки або інші прояви весняних відхилень. Такі способи позбавлять від сезонних загострень і проявів пігментації, значно поліпшити колір обличчя, в деяких випадках можна домогтися повного видалення плям без можливості їх повторного виникнення.

Вибираючи методику, необхідно розуміти, що її ефективність залежить від особливостей організму конкретної людини і, якщо якийсь метод зміг комусь допомогти, це не є сто процентною гарантією усунення таких же плям у вас. Слід розуміти, що плями, що виникають під час вагітності, виводити не слід, вони зникнуть після відновлення нормальної роботи організму.

Плями, що залишилися після виведення вугрової висипки, легко видаляються за допомогою бабусиних рецептів.

Плями, які виникли внаслідок вікових змін, чудово виводяться за допомогою сучасних апаратів косметології.

Яким чином прибрати пігментні плями на обличчі безповоротно.

Для правильного вибору методології видалення плям необхідно точно з’ясувати причини їх появи. Тільки після цього можна підібрати ефективний спосіб лікування.

Домашні способи боротьби з пігментацією.

Збираючись використовувати ту чи іншу маску, уважно ознайомтеся зі складом. Необхідно точно знати, що в ній немає жодного інгредієнта, який може викликати алергію. Якщо після застосування, на обличчі з’являється висип або шкіра починає свербіти, слід негайно припинити процедури і після нетривалого періоду спробувати інший склад. Будь-яка маска тримається на обличчі не більше п’ятнадцяти хвилин, потім слід її зняти і протерти обличчя відфільтрованої або колодязної теплою водою.

Дріжджі з лимоном Двадцять п’ять грам дріжджів, чайна ложка соку лимона, столова ложка молока з-під корови або кози, ретельно перемішати до однорідного стану, використовувати в свіжому вигляді перед сном. Подібні маски допоможуть позбутися від будь-якої пігментації. Зникнуть навіть білі плями, особа прийме природний вигляд, шкіра, отримавши додаткове харчування, стане більш пружною і молодий.

Петрушка, мед, лимон Беремо дві столові ложки петрушки, опускаємо в блендер, додаємо туди стільки ж меду травневого або іншого, розігрітого до рідкого стану, і свіжого лимонного соку. Суміш цих компонентів ефективно використовували красуні стародавнього Єгипту, середньовічної Франції і наші бабусі та прабабусі. Після застосування коричневі пігментні плями зникають без сліду, не вимагаючи застосування лазерної технології, вона стає абсолютно непотрібною.

Маска з болгарського перцю Натерши стиглий перець на тертку, або перетворивши його в кашку за допомогою блендера, нанести кашку на обличчя. Спосіб відмінно освітлює пігментацію цілий рік.

Який би рецепт ви не вибрали, будьте послідовні, якщо маска допомагає, використовуйте її постійно і незабаром від плям не залишиться сліду.

Як прибрати пігментні плями з особи швидко.

Пігментні плями на обличчі – поширений косметичний дефект. Зазвичай він зустрічається у жінок, набагато рідше-у чоловіків. Плями з’являються, оскільки в організмі людини посилено виробляється меланін. Підвищена пігментація доставляє психологічний дискомфорт, візуально старить людину.

Плями виникають із зовнішніх і внутрішніх причин. Вони безпечні на своїй суті і не завдають шкоди організму, але якщо їх появі сприяють внутрішні захворювання, то варто звернутися до лікаря для лікування основної хвороби.

Пігментні плями, викликані зовнішніми факторами, можна видаляти в косметичних салонах. Вони піддаються освітленню при застосуванні лікувальних кремів, медичних препаратів і рецептів народної медицини.

Причини появи плям.

Гормональні збої в організмі. Пігментацію шкіри, пов’язану з гормональною перебудовою в медицині називають хлоазмою. Плями на обличчі виникають під час вагітності і після пологів. Появі хлоазм сприяє передчасне припинення лактації, тривалий прийом протизаплідних препаратів, повторна вагітність (якщо вона настає слідом за попередньою вагітністю). Алергічні реакції – пігментні плями можуть з’явитися на тлі прийому лікарських препаратів (антибіотиків), вживанні продуктів з хімічними добавками, використання неякісної та простроченої косметики. Вік – з часом шкіра втрачає свою пружність і зношується. Клітини-меланоцити місцями перестають виробляти меланін, тому з’являються пігментні плями. Генетична схильність – дитина вже народжується з рідною плямою або воно з’являється в дитячому або юнацькому віці. Травмування шкірних покривів-на місці порізу, садна або сонячного опіку накопичується меланін і утворюється пігментна пляма. Ця ситуація можлива в тих випадках, коли ранка довго не заживає. Появі плям сприяють хвороби шлунково-кишкового тракту і видільної системи. В даному випадку для ефективного лікування слід звернутися до лікаря. Якщо людина знаходиться в постійному стресовому стані, то нервове напруження може дати поштовх появі пігментованих ділянок шкіри обличчя. Виникненню плям сприяє нестача вітамінів і мінеральних речовин, зловживання сонячними ваннами або солярієм.

Види плям.

Веснянки-утворюються на світлій і чутливій шкірі. Вони з’являються в теплу пору року, оскільки сонячні промені починають впливати на шкірні покриви. Меланін накопичується, і з’являються плями. Їх можна знебарвити будинку, народними способами. Але багато людей не вважають веснянки косметичним дефектом. Вони можуть стати родзинкою і підкреслити зовнішній вигляд людини. Вітіліго – плями, що з’являються в тих випадках, коли меланоцити зовсім не виділяють барвний пігмент. Патологія досі не вивчена до кінця. Домашні методи знебарвлення не принесуть ніяких результатів. Лентиго – пігментні плями, що з’являються з віком. Вражають людей старше п’ятдесяти років. З’являються на відкритих ділянках шкіри, які часто піддаються впливу сонячного світла. Лентиго локалізуються на обличчі, плечах, передпліччях, шиї, декольте. Хлоазми – плями, що з’являються в результаті гормональних перебудов. Після того як гормональний фон стабілізується, пігментні ділянки зникають. Застосування косметичних засобів і рецептів народної медицини прискорять процес освітлення шкіри. Невуси-в повсякденному житті їх називають родимками. Невуси не можна видаляти самостійно. Від них позбавляються в косметичних салонах або шкірних диспансерах за допомогою лазера. Після видалення родимки лікарі беруть забір матеріалу і перевіряють його на наявність злоякісних клітин.

Як прибрати пігментні плями на обличчі.

Спочатку, при появі дефекту, варто звернутися до лікаря, щоб з’ясувати природу виникнення пігментації шкіри. Якщо мова йде про порушення з боку роботи внутрішніх органів, то лікувати належить основне захворювання. Після правильно підібраної терапії плями зникнуть.

Іноді дефект з’являється внаслідок механічних ушкоджень, вікових змін або в результаті надмірного впливу сонячних променів. У цих випадках можна позбутися від них в косметичних салонах або в домашніх умовах.

Видалення в косметичних салонах.

Існує кілька способів, використовуваних косметологами. З їх допомогою можна швидко позбутися від пігментних плям на обличчі.

Хімічний пілінг – полягає в тому, що на пошкоджені ділянки наносять слабкий розчин кислоти. Може бути використана фруктова, гліколева або трихлороцтова кислота. Це викликає несильний і контрольований опік, після якого видаляються верхні шари епідермісу. Ультразвуковий пілінг. У салоні шкіру обличчя ретельно очищають, потім на неї наносять косметичні речовини. На наступному етапі шкірні покриви обробляються ультразвуковим апаратом. Процедуру можна проводити не частіше разу на рік. Фототерапія – процедура, що впливає на шкіру обличчя світловими хвилями різної довжини. Хвилі діють на пігмент, він руйнується, поступово пляма стає світліше, а потім зовсім зникає. Під час процедури людина відчуває несильне поколювання. Остаточний результат видно через 2 – 3 процедури. Інтервал між ними повинен бути не менше трьох тижнів. Лазерне шліфування-процедура, при якій тон обличчя вирівнюють лазером. Промені акуратно видаляють пігментні плями і покращують тонус шкірних покривів. Кріотерапія – видалення пігментних ділянок за допомогою рідкого азоту. На пігментні плями наноситься рідкий азот, в результаті дефект заморожується. На його місці з’являється пухир, який відшаровується разом з верхніми шарами епідермісу.

Відео — як з особи прибрати пігментні плями (Відео)

Використання косметичних засобів.

Багато жінок не знають, як позбутися від пігментних плям на обличчі в домашніх умовах швидко і безболісно, не звертаючись до косметолога. Очистити обличчя допоможуть спеціальні медичні препарати (креми, лосьйони, гелі).

Зверніть увагу, щоб в них входив один з наступних компонентів:

як з особи прибрати пігментні плями

ретинол – оновлює шкіру обличчя, при постійному застосуванні, клітини з високим вмістом меланіну поступово відмирають і злущуються; гідрохінон – речовина блокує виробництво меланіну, руйнує пігментні плями. Але крему, що містять гідрохінон, слід використовувати акуратно. Активна речовина токсична, викликає свербіж і почервоніння; азелаїнова і гліколева кислоти сприяють освітленню шкірних покривів; арбутин і койевая кислота – альтернатива гідрохінон. Механізм дії такий же, але при цьому речовини безпечні для здоров’я і нетоксичні; аскорбінова кислота – засіб справляється з відбілюванням шкіри, допомагає регенерації клітин, покращує тонус шкірних покривів.

Якщо ви хочете купити крем від пігментних плям та інші препарати по відбілюванню обличчя, то звертайтеся в аптеки або косметичні салони. Перед придбанням ознайомтеся з протипоказаннями, враховуйте свій тип шкіри. До найпоширеніших кремів відносяться наступні: «Ахромін MAX», «Вітекс», «Vichy Idealia PRO»,» Orquid Vital of Garnier«,» Трініті М«,»KORA».

Народні способи.

Знавці нетрадиційної медицини, травники і натуропати здавна знали як легко і швидко позбутися від пігментних плям на обличчі, скориставшись народними методами. При домашньому лікуванні використовуються маски з овочів, рослин, цитрусів. Головною діючою речовиною є аскорбінова кислота.

Впливаючи на пігментні плями, вона освітлює меланін. Найчастіше використовується перекис водню, косметична глина (продається в аптеках) і тп. Якщо лікування народними методами не приносить ніяких результатів, то слід звернутися за допомогою до лікарів.

Використання петрушки.

Рослина зберігає молодість шкіри. За це петрушку прозвали «жіночою травою». Вона акуратно видаляє пігментні плями, не травмуючи шкіру обличчя. Ефект досягається завдяки аскорбінової кислоти, флавоноїдам і пектинам, що містяться в соку рослини. Вони впливають на меланоцити і знижують їх активність.

Візьміть великий пучок петрушки, поріжте його і перейдіть на блендері. Змочіть марлю в свіжовичавленому соку, додайте її на пігментні плями, через двадцять хвилин змийте теплою водою. Повторюйте процедуру щодня, протягом двох тижнів. Допомогти в боротьбі з шкірними дефектами може відвар з петрушки. Візьміть одну частину насіння або сушеного кореня рослини, залийте п’ятьма частинами води. Варіть на водяній бані протягом 15 хвилин. Змочіть в ньому марлю і на 20-30 хвилин прикладіть її до уражених ділянок на обличчі, потім вмийтеся теплою водою. Проводите процедуру щоранку, два тижні поспіль. Зберігайте відвар в холодильнику в скляному посуді. Візьміть кілька ложок відвару, додайте в нього пару крапель свіжовичавленого соку лимона. Змочіть в розчині ватний тампон і очистіть шкіру обличчя замість тоніка. Засіб, що залишився не можна зберігати, вилийте його. Щоранку робіть свіжий тонік і протирайте їм обличчя. Через два тижні шкіра обличчя очиститься.

Бодяга в допомогу.

Маску найкраще робити взимку, коли активність сонячних променів знижена. Візьміть порошок бодяги, додайте в нього перекис водню або рослинне масло, щоб вийшла рідка кашка.

Нанесіть на пошкоджені ділянки обличчя і залиште на п’ятнадцять хвилин. Поступово шкіра на плямах почне лущитися, тому користуйтеся поживними кремами. Наносите маску раз на тиждень, поки пляма не посвітлішає.

Застосування чистотілу.

Сік рослини використовується в лікуванні багатьох захворювань. Він допомагає вивести пігментні плями, робить шкіру світліше на 3 – 4 тони. Візьміть свіжий чистотіл і з стебел вичавіть 10 мілілітрів соку. Змішайте його з 50 грамами горілки. Обробляйте цим розчином шкірні дефекти від 3 до 5 разів на день протягом 3 діб. Даний спосіб досить агресивний. Якщо у вас чутлива шкіра, то наносите засіб 2 рази в день. Термін лікування – два тижні. Цей метод більш щадний.

Мед з лимоном.

Ця суміш надає м’яку і обережну дію на шкіру. Візьміть дві столові ложки натурального, рідкого меду. Додайте в них сік одного лимона і ретельно перемішайте інгредієнти. Змочіть в суміші шматочок марлі, прикладіть її на пігментні плями, тримайте протягом 15 хвилин. Використовуйте засіб раз в день, протягом двох тижнів. Готову суміш можна зберігати в холодильнику, але не більше 5 діб.

Скористайтеся огірком.

Якщо у жінки з’явилося пігментна пляма на обличчі, і вона не знає, як краще позбутися від нього, щоб не пошкодити шкіру, то можна сміливо використовувати маску з огірків. Цей овоч зарекомендував себе одним з кращих і дбайливих засобів, що освітлюють пігментні ділянки.

Візьміть стиглий огірок і натріть його на дрібній тертці, трохи з нього відіжмете сік. Нанесіть кашку на чисте обличчя, залиште на півгодини, потім змийте. Термін лікування – 30 днів, робіть маску з ранку і перед сном.

Як очистити шкіру при вагітності і після пологів.

Під час виношування дитини в жіночому організмі відбувається гормональна перебудова. На шкірі майбутніх мам з’являються пігментні плями. Найчастіше жінки не відбілюють шкіру при вагітності. Справа в тому, що косметичні процедури в цей час заборонені, використання медичних кремів теж протипоказано.

Щадні народні способи допоможуть трохи освітлити шкірні покриви. Перед використанням домашніх методів варто проконсультуватися з лікарем, а кращий варіант – почекати народження малюка, після цього зайнятися відбілюванням шкіри.

Після появи на світ малюка, можна зайнятися зовнішнім виглядом і станом шкіри. Багато молодих мам не знають, як безпечно позбутися від пігментних плям на обличчі. Процедура можлива навіть в домашніх умовах, але тільки після пологів.

Регулярне умивання вівсяним милом. Для його приготування подрібніть вівсяні пластівці в блендері, помістіть їх в капроновий носок і туго перев’яжіть. Використовуйте його в якості мила під час вмивання. Обтирання цибулею – ефективно допомагає в боротьбі з веснянками. Вимийте обличчя і натріть його соком цибулі, зверху намажте тонкий шар сметани. Через 15 хвилин змийте теплою водою. Використання масок – змішайте в рівних частинах мед і риб’ячий жир. Нанесіть на очищену шкіру. Вимийте обличчя не пізніше, ніж через п’ятнадцять хвилин.

Як позбутися від пігментних плям на обличчі в домашніх умовах.

Існує величезна кількість «бабусиних» методів лікування пігментних плям на обличчі, а все для цього необхідне постійно є в кожної жінки під рукою в достатніх кількостях.

Петрушка. Це відмінний лікар для лікування шкірних проблем. Як правило, використовується настій, приготований з пучка петрушки і 1 літра окропу. Зелень подрібнюють, заливають водою і настоюють три години. Настоєм протирають обличчя вранці і ввечері. З цього настою також можна робити відбілюючі маски. Для цього на нього накладається на 20 хвилин змочена і періодично зволожується серветка. Добре зарекомендував себе для протирання обличчя сік зі свіжої зелені петрушки. Також його можна змішувати з молоком або сметаною в рівних частках і накладати на обличчя. Це допоможе не тільки прибрати пігментацію, але і надати йому здоровий вигляд. Лимонний сік-одне з найефективніших засобів для відбілювання пігментованої шкіри. Столова ложка соку розводиться в 10 столових ложках води. Готовим розчином протирають обличчя кілька разів в день. Можна приготувати маску з крохмалю і лимонного соку. Для цього столова ложка крохмалю розлучається соком до кашоподібної консистенції. Таку маску потрібно накладати безпосередньо на ділянки утворення пігментації на 20 хвилин. Це треба робити дуже обережно, так як лимонний сік підходить не всім типам шкіри обличчя, і може спровокувати роздратування. Огірковий сік відмінно відбілює і тонізує. Також можна використовувати свіжу огіркову шкірку: склянкою окропу заварюється 50 грамів шкірки. Через 6 годин відвар готовий до використання. Молочні продукти чудово виводять пігментацію. З кефіру, молочної сироватки, йогурту або кислого молока роблять примочки. Час процедури – 15 хвилин. Маска з чорної смородини. Для її приготування знадобиться столова ложка меду і столова ложка не зовсім стиглих ягід смородини. Продукти ретельно перетирають і накладають у вигляді маски на пігментований ділянку обличчя на півгодини. Потім маску необхідно змити теплою водою і обполоснути обличчя розчином лимонного соку. Маска з бодяги. Цю процедуру краще проводити в зимовий час, коли знижена сонячна активність. Порошок бодяги змішують з перекисом водню або з рослинним маслом до кашоподібного стану, а потім на 15 хвилин втирающими рухами наносять на проблемні ділянки. Буде відчуватися невелике пощипування. Через пару днів шкіра починає сильно лущитися, а тому її необхідно постійно змащувати живильним кремом. Таку процедуру можна робити не частіше, ніж раз на тиждень до повного відлущування пігментованої шкіри. Маска з сирої картоплі. Подрібнену на терці сиру картоплину змішують з декількома краплями рослинного масла, столовою ложкою молока і мигдальними висівками. Приготовану суміш накладають на чисто вимите обличчя на 15 – 20 хвилин. Маска медова на риб’ячому жирі. Ця маска підходить практично для будь-якого віку. Вона чудово діє як на юну, так і на в’яне і старечу пігментовану шкіру. Мед з риб’ячим жиром змішується в однакових кількостях і наноситься на 15 хвилин. Цибульний сік є прекрасним засобом для знебарвлення пігментних плям і веснянок. Метод дуже простий: соком свіжо розрізаною цибулини необхідно протирати обличчя. Для запобігання роздратування зверху наноситься тонкий шар сметани на десять хвилин, а потім все змивається теплою водою. Такий метод підходить для сухої і нормальної шкіри. Вівсяне «мило» від пігментних плям. Вівсяні пластівці потрібно подрібнити на м’ясорубці, помістити в капроновий носочок і добре закріпити. Використовувати при вмиванні замість мила. Жовчогінний збір. Фахівці вважають, що причина появи пігментації часто пов’язана з надмірною кількістю жовчі в організмі, тому вирішити проблему допоможе легкий жовчогінний збір з кукурудзяних рилець, календули, м’яти, ромашки і листя берези.

За допомогою ось таких нехитрих рецептів практично кожна жінка зможе освітлити пігментні плями, роблячи їх менш помітними. Після проведення процедур шкіру рекомендується змащувати живильним кремом. Необхідно розуміти, що видимого ефекту можна досягти тільки за допомогою терпіння і наполегливості, роблячи дані процедури по кілька разів в день.

Видалення пігментних плям на обличчі.

Косметичні салони пропонують кілька видів відбілюючих процедур, в процесі яких відбувається видалення верхнього шару шкіри. Дерматолог або косметолог, проводить безпосередню чистку обличчя, сам визначає, який метод використовувати, виходячи з того, наскільки виражена пігментація, де вона локалізується, а також оцінює показання і протипоказання в кожному конкретному випадку.

Пілінги рекомендується робити восени або взимку, так як після них зазвичай радять протягом 2-3 місяців уникати прямих сонячних променів.

Лазерний. Незаперечними плюсами даного методу є його безпека і ефективність. А все завдяки тому, що він досить ефективно бореться з пігментацією шкіри, при цьому, не завдаючи шкоди шкірі. Під час процедури промені проникають в шкіру і випаровують вологу, що міститься в ній. Старі клітини гинуть, а замість них з’являються здорові, без будь-яких порушень.

Ультразвуковий. Процедура показана тим жінкам, у яких пігментні плями не яскраво виражені, так як в більш серйозних випадках метод малоефективний. В процесі процедури використовується апарат, який випромінює ультразвукові хвилі. Вони роблять позитивний вплив на шкіру: покращують кровообіг, позбавляють від пігментації і в той же час не травмують її.

Хімічний. З перерахованих видів косметичних процедур, цей найбільш небезпечний, хворобливий метод, що має ряд протипоказань. Під час проведення процедури на проблемну ділянку шкіри наносять розчин, що складається з різних кислот, які роз’їдають верхній шар шкіри разом з пігментним плямою.

Перш, ніж зважитися виводити пігментні плями на обличчі за допомогою пілінгу, необхідно порадитися з лікарем. Так як, незважаючи на популярність і ефективність процедури, у неї є ряд протипоказань, наприклад, таких, як параліч лицьового нерва, хронічні інфекційні захворювання, наявність гнійників та інші.

Причина.

Пігментні плями на шкірі можуть з’явитися в будь-якому віці. Для ефективної боротьби з аномальною пігментацією, необхідно з’ясувати, чим спровоковано це явище. Основні причини плям на шкірі:

гормональні зміни в жіночому організмі (вагітність, тривалий прийом гормонсодержащих ліків, використання гормональних засобів контрацепції, дисфункція яєчників, запальні захворювання статевої системи); старіння (клітини шкіри втрачають здатність блокувати продукування пігменту); захворювання щитовидної залози, жовчовивідних шляхів, печінки; робота у шкідливих для здоров’я умовах (висока температура повітря, контакт шкіри з вугільної або графітовим пилом, отруйні хімічні речовини); ослаблення імунітету з-за хронічних і гострих захворювань, постійного нервового напруження і стресу, дефіциту вітаміну С; травми шкіри через видалення новоутворень, частого використання прижигающих коштів, видавлювання вугрів, сильного тиску на шкіру предметів одягу; часте застосування подразнюючих мазей і кремів.

У багатьох пігментні плями з’являються влітку через вплив на шкіру ультрафіолетового випромінювання. Тому рекомендується перед виходом на вулицю наносити сонцезахисний крем, причому не тільки на обличчя, але і на відкриті ділянки рук, тіла, ніг.

Салон краси.

Прибрати пігментні плями на обличчі і тілі можна в салоні краси за допомогою хімічного або ультразвукового пілінгу, лазерного шліфування, фототерапії.

Хімічний пілінг допомагає боротися з пігментними плямами на шкірі обличчя і тіла. Процедура полягає в нанесенні на шкіру слабкого розчину трихлороцтової, гліколевої або фруктової кислот. Це викликає контрольований опік шкіри, в результаті якого видаляється верхній шар епідермісу. Глибина пілінгу залежить від концентрації і виду використовуваної кислоти. Для видалення пігментних плям, досить поверхневого або середнього пілінгу. Процедури поверхневого пілінгу проводяться з інтервалом 10-15 днів, їх кількість визначається індивідуально, в середньому необхідно від 4 до 10. При середньому пілінгу на шкіру наносять трихлороцтової кислоти (досить 1-3 сеансів з інтервалом 1-2 місяці).

Лазерне шліфування обличчя дозволяє вирівняти тон. Вона буває поверхневої і глибокої. Лазер не тільки видаляє пігментні плями, але і покращує тонус шкіри, оновлює її верхній шар.

Перед процедурою ультразвукового пілінгу на попередньо очищену шкіру наносяться спеціальні косметичні засоби. Потім за допомогою ультразвукового апарату обробляється шкіра. Проходити процедуру рекомендується не частіше, ніж раз на рік.

Для фототерапії використовується прилад, що випромінює світлові хвилі певної довжини. Вони впливають на пігмент, що знаходиться в шкірі. В результаті впливу пігмент руйнується, і пляма на шкірі світлішає або зовсім зникає. Під час процедури шкіра не пошкоджується, пацієнт відчуває лише легке поколювання і тепло, що виходить від приладу. Протягом 2-3 днів після фототерапії зона обробки може трохи почервоніти. Інтервал між процедурами 3-4 тижні. Для отримання стійкого результату необхідно 2-3 сеанси. Протягом 2 тижнів після фототерапії треба захищати оброблену ділянку шкіри від попадання прямих сонячних променів. Рекомендується наносити на нього крем з SPF 30.

Народні методи.

Невеликі пігментні плями можна прибрати в домашніх умовах за допомогою народних засобів: трав’яних настоїв, примочок, відбілюючих масок, компресів. Найбільш ефективні засоби – відбілюючі маски.

Маска готується безпосередньо перед використанням і наноситься на шкіру на 15 хвилин. Потім склад змивається теплою водою. Перед першим застосуванням маски проведіть алерготест. На внутрішню поверхню ліктя нанесіть невелику кількість засобу. Через 10-15 хвилин змийте. Якщо шкіра почервоніла або почала свербіти, то це означає, що якийсь компонент маски викликає алергічну реакцію. Застосовувати цю маску не можна.

Перерахуємо найбільш популярні склади відбілюючих масок:

Свіжий домашній кефір (2 ст. л.), оливкова олія (5 крапель) і лимонний сік (1 ч. л.). Натертий на дрібній тертці сиру картоплю (2 ст. л.), мигдальні висівки (1 ч. л.), свіже домашнє молоко (1 ст. л.), оливкова олія (5-10 крапель). Хрін, натертий на дрібній тертці, (1 ст. л.) і подрібнена м’якоть зеленого яблука (1 ст. л.). Сік цибулини (1 ст. л.) і 6% столовий оцет (1 ст. л.) для жирної шкіри або рідкий мед (1 ст. л.) – для сухої. Підігріте на водяній бані сік ягід калини і чорної смородини (2 ст. л.) і мед (1 ч. л.). В суміші вмочують бавовняну серветку і потім прикладають до особі. Очищена і подрібнена м’якоть огірка (3 ст. л.) і оливковою олією (1 ст. л.) для сухої шкіри або лимонний сік (1 ст. л.) – для жирної. Подрібнені свіже листя петрушки (2 ст. л.), свіжовичавлений лимонний сік (2 ст. л.), розтоплений на водяній бані рідкий мед (2 ст. л.).

Щоб назавжди вирішити проблему пігментних плям на шкірі, необхідно не тільки регулярно проводити процедури з видалення, але й, по можливості, усунути їх причину. Влітку захищайте шкіру від прямих сонячних променів і користуйтеся спеціальними косметичними засобами.

Причини, що викликають появу пігментації.

як з особи прибрати пігментні плями

Пігментація – це захисна реакція організму на негативний вплив на шкіру зовнішніми і внутрішніми факторами. Суперпигментация характерна для людей будь-якого віку, проте є групи ризику. Цей косметичний дефект найчастіше з’являється у вагітних, годуючих, літніх людей, а також в період менопаузи і в підлітковому віці. Пігментні плями утворюються в результаті збільшення вироблення і накопичення меланіну.

Ультрафіолетове випромінювання. Основна причина появи небажаних плям — негативний вплив сонця. Ультрафіолетові промені сприяють активному виробленню меланіну. Світлошкірі жінки більше інших схильні до пігментації. Але іноді ультрафіолет є не причиною, а провокуючим фактором. Патологічні процеси внутрішніх органів сигналізують про свої проблеми через пігментацію. Завжди необхідно звертати увагу на місце локалізації пігментації. При ураженні плямами щік і шиї можуть бути проблеми з печінкою; чола – з мозковими порушеннями і захворюваннями ЦНС. Якщо плямами покрита нижня частина обличчя (рот і підборіддя), то це говорить про збої травлення. Ендокринна система також говорить про неполадки в своїй роботі через шкіру. Епіфізарна недостатність, Базедова хвороба або пухлина гіпофіза можуть стати причиною появи темних плям. Період вагітності, менопаузи, підлітковий вік, лікування гормонами – все це може порушити гормональний фон жінки і викликати появу небажаних плям. Наявність алергічних реакцій, запалень, висипу, акне, порізів, ран, опіків, невдалого пілінгу може спровокувати гіперпігментацію. Лікарські та косметологічні засоби , що ведуть до підвищення фоточутливості шкірних покривів, сприяють появі посиленої пігментації. До них відносяться засоби, до складу яких входить лайм, бергамот, ретиноєва кислота. А також засоби з вмістом синтетичних ароматизаторів, антибіотиків, антигістамінних речовин. Стреси. Наявність стресових ситуацій, нервових зривів також можуть викликати гіперпігментацію. Гіповітаміноз. Наприклад, недостатня кількість вітаміну С може стати причиною підвищення вироблення меланіну.

5 найефективніших способів позбавлення від пігментації.

Пару косметологічних процедур в салоні краси позбавлять вас від неприємних плям. Але професійні послуги не всім по кишені.

Тому розглянемо п’ять найефективніших способів видалення пігментації в домашніх умовах.

Антипигментные маски.

Морквяна . Вона благотворно впливає на загальний стан шкіри і відмінно справляється з небажаними плямами.

1 ч. л. сметани 1 шт. жовтка 1.ч. л. морквяного соку.

Змішуємо сметану, жовток і морквяний сік. Даємо постояти і через п’ять хвилин наносимо на проблемну шкіру. Через 15-20 хвилин змиваємо. Маску наносимо протягом десяти днів.

Огірковий. Вона володіє відбілюючим і освітлюючим ефектом. Для її приготування натираємо половину огірка. Отриману масу змішуємо з медом і чайною ложкою лимонного соку.

1 ч. л. тертого огірка 1 ч. л. меду 1 ч. л. лимонного соку.

Всі інгредієнти, взяті в рівних кількостях, змішуємо і наносимо на очищене обличчя. Через десять хвилин видаляємо.

Розрізаним удвічі огірком протираємо проблемну шкіру протягом п’яти-семи хвилин. Таку процедуру повторюємо два рази на день.

Петрушка. Вона є наіеффектівнейшим засобом в лікуванні гіперпігментації. Її сік має регенеруючий і бактерицидний ефект, а також поживні і відбілюючі властивості. Видалення пігментації свіжовичавленим соком петрушки – це спосіб дбайливого нешкідливого лікування шкірних покривів з одночасним насиченням вітамінами і мінералами.

1 ст. л. кип’яченої води 1 ст. л. соку петрушки.

У рівних частинах змішуємо сік з кип’яченою водою. Наносимо ватним тампоном на проблемні ділянки на десять хвилин, потім прибираємо з обличчя і протираємо водою.

Подрібнюємо один пучок зелені в блендері або в соковижималці. Потім просочуємо соком ватний диск. Прикладаємо його до проблемних ділянок на 20-30 хвилин.

Чистотіл. Недоліки легко можна виправити за допомогою соку чистотілу. Він настільки ефективний, що може впоратися навіть з бородавками. Тому чистотілом прибирають яскраві, темні і застарілі пігментні плями.

Вичавлюємо сік чистотілу. Свіже отримане засіб наносимо ватною паличкою або ватним диском точково на проблемні місця, виключаючи області очей.

Лимон. Важко знайти засіб для освітлення шкіри, яке могло б зрівнятися за ефективністю з вітаміном С. Тому для позбавлення від небажаної пігментації слід вживати продукти з великим вмістом цього вітаміну. Включити в раціон харчування шипшина, сік лимона і апельсина. Хотілося б зупинитися докладніше на лимоні. Крім вітаміну С в лимоні містяться інші корисні речовини. У ньому велику кількість органічних кислот, вітамінів А, В, С і Р, пектинів, ефірних масел, мінералів, калію і міді. Маска з лимона і меду підходить жінкам з будь-яким типом шкіри.

Змішуємо 1 столову ложку меду з половинкою лимона. Отриману масу наносимо на шкіру обличчя і витримуємо 20 хвилин. Потім змиваємо водою.

Вичавлюємо сік з лимона і змішуємо з кип’яченою водою. Намочуємо ватку і змащуємо обличчя. Через 10 хвилин змиваємо.

Увага! Ніколи протирайте обличчя нерозбавленим лимонним соком. В іншому випадку можна отримати опіки.

Читайте також по темі:

Профілактика пігментації.

Скоротіть до мінімуму час перебування на сонці. Якщо це неможливо, покривайте голову крислатими капелюхами або шукайте тінь. Для запобігання негативного впливу ультрафіолету на шкіру, захищайте її спеціальними кремами. Для прискорення процесу регенерації та оновлення шкіри регулярно знімайте верхній ороговілий її шар. Цілорічно витаминизируйте себе. У зимово-весняний період рекомендується пропити курс полівітамінного комплексу. Аскорбінова кислота повинна бути в пріоритеті. Не зловживайте жирними, смаженими і солодкими стравами. Перевагу віддайте вегетаріанської кухні.

Здоров’я вашої шкіри в ваших руках!

Якщо ви стикалися з проблемою пігментації шкіри і ефективно позбулися від неї, будь ласка, поділіться своїми секретами в коментарях!

Для підтримки результату можливе застосування народних рецептів відбілювання шкіри – настоянок, примочок, масок, компресів.

Маски з соку і м’якоті фруктів, ягід і овочів – лимона, абрикоса, грейпфрути, яблука, ківі, кавуна, дині, перцю, петрушки, огірка, цибулі, хрону, картоплі, червоної і чорної смородини, калини – як однокомпонентні, так і в поєднанні з медом, дріжджами, молоком, вершками, висівками.

Рицинова олія. Рекомендується щодня втирати в області зайвої пігментації або робити примочки на ніч до отримання ефекту.

Маски з кисломолочної продукції-сметани, йогурту, кислого молока. Можна наносити в чистому вигляді на 20-30 хвилин або змішувати в пропорції 1:1 з соком лимона або подрібненою петрушкою. Рекомендується застосовувати 3-4 рази на тиждень.

Маска з сиру (1 ст. ложка) з перекисом водню і нашатирним спиртом (по 10 крапель). Рекомендується застосовувати 3-4 рази на тиждень.

Маски з білою і блакитною глиною. Придбати глину можна в аптеці або магазинах косметики. Глину потрібно розвести теплою водою до пастоподібної консистенції і наносити на очищену шкіру 2-3 рази в тиждень. Така маска рекомендується тільки для жирної або комбінованої шкіри.

Відлущуюча маска з бадягою і перекисом водню. На 1 ст. ложку порошку бадяги потрібно взяти 10 крапель 3% перекису водню, розвести теплою водою до пастоподібної консистенції і наносити на області зайвої пігментації на 20 хвилин 2 рази на тиждень. Для сухої шкіри рекомендується додати 1 ч. ложку оливкової олії.

Відвари і лосьйони з трав – петрушки, бузини чорної, золототисячника, чистотілу, огірковий лосьйон. Готувати відвар просто: 1 ст. ложку залити склянкою окропу, настояти годину, процідити. Потрібно щодня протирати шкіру відваром або кубиками льоду з нього. Це прекрасний спосіб освітлити шкіру і підвищити її тонус.

Протирання шкіри лимонним соком, розведеним водою в пропорції 1:10 або кубиками лимонного льоду;

Компреси з меду і лимона. По 2 ч. ложки кожного компонента змішати і наносити 2-3 рази в тиждень на проблемну область.

Видимий ефект по ослабленню пігментації з’явиться при регулярному застосуванні народних засобів не менше 2-3 тижнів.

Гіперпігментація шкіри викликається безліччю причин, тому боротися з нею потрібно комплексно – і зовні, і зсередини. Видалити невеликі темні плями допоможуть аптечні і народні засоби, з сильною пігментацією впораються салонні процедури.

Важливо також усунути дію негативних факторів – нестача вітамінів, захворювання, надмірний вплив сонячних променів, травматизацію шкіри – це допоможе не тільки вилікувати, але і попередити пігментацію.

Причини появи пігментних плям.

Існує кілька причин появи пігментних плям на обличчі і на інших ділянках шкіри:

тривале перебування під сонячними променями, часте відвідання солярію; порушений обмін речовин в організмі; гормональні зміни у зв’язку з вагітністю; неправильна робота шлунково-кишкового тракту; авітаміноз; вікові зміни в шкірі (після 45 років); неправильний підбір косметичних засобів.

Виявивши такі плями у себе на шкірі, можна відвідати косметолога, який порадить, як можна позбутися від пігментних плям. Якщо немає такої можливості, спробуйте видалити їх самостійно.

Як прибрати пігментні плями в домашніх умовах?

Звичайно ж, з появою пігментних плям жінка не стає красивіше, але не варто впадати у відчай і бігти за порадою в салон краси. Є цілком ефективні способи для освітлення цяток – маски, лосьйони, відвари, компреси, протирання. Плюс цих методів в тому, що вони легко робляться в домашніх умовах.

Поради, як прибрати пігментні плями в домашніх умовах:

Подрібнити півсклянки петрушки, залити окропом і залишити настоюватися протягом години, потім процідити, додати трохи молока і ретельно розмішати. Протирати обличчя раз на добу (краще ввечері). Подрібнити огірок на дрібній тертці. Отриману масу нанести на обличчя і залишити на півгодини, потім змити холодною водою. Робити маску пару раз в день. Змочити ватний тампон в свіжому соку грейпфрута і протирати пігментні плями кілька разів в день. Допоможе прибрати пігментні плями маска зі зім’ятих ягід червоної смородини. У 1 столову ложку сиру додайте 15 крапель перекису і 15 крапель нашатирю, потім ретельно змішайте. Нанесіть на шкіру і потримайте не більше 15 хвилин. Змийте теплою водою. Розвести в теплій воді гірчичний порошок до консистенції йогурту. Нанести масу тільки на ділянки пігментних плям, потримати до невеликого печіння і змити теплою водою. Після маски обов’язково зволожите шкіру! Змішайте воду і лимонний сік в співвідношенні 10 до 1. Протирайте отриманою рідиною пігментні плями до тих пір, поки вони не пропадуть. Щоранку вмивайтеся кефіром, він допоможе відбілити пігментні плями. У 150 грам води додати 1 столову ложку подрібненого листя чистотілу, проварити і залишити на годину. Потім процідити і отриманим лосьйоном протирати пошкоджені ділянки. В лимонний сік додати картопляний крохмаль, зробити консистенцію густої сметани. Нанести тільки на пігментні ділянки, змити теплою водою через 25 хвилин.

Відео, як прибрати пігментні плями в домашніх умовах.

Швидкі способи видалення пігментних плям.

Як швидко прибрати пігментні плями – питання, що цікавить кожну володарку цяток. Якщо ви бажаєте дуже швидко позбутися від них, то крім протирань, потрібно ще робити маски для освітлення плям.

При цьому враховуйте, що маски накладаються строго на ділянки з плямами, а не на всю шкіру.

Ефективним відбілюючим засобом завжди були і залишаються свіжі огірки. Для приготування маски візьміть один невеликий огірок, обріжте з нього шкірку і подрібніть за допомогою самої дрібної терки або кухонного комбайна. Дочекайтеся, коли огіркова маса пустить сік, додайте в неї третю частину чайної ложки меду і добре розмішайте. Наносити таку маску потрібно на 15 хвилин і тільки на пігментні плями, потім змийте прохолодною водою.

Маска на основі кефіру.

як з особи прибрати пігментні плями

Кефірна маска застосовується в разі дуже помітних пігментних плям. Для її приготування підготуйте знежирений кефір і нашатирний спирт. Змішайте три столові ложки кефіру і три краплі нашатирного спирту, ретельно змішайте і нанесіть на пігментні ділянки шкіри. Потримайте маску 10 хвилин і змийте теплою водою, під час цього ви можете відчувати легке печіння. Після зняття маски обов’язково зволожите шкіру.

Шкіра після кефірної маски деякий час буде почервонілий, тому краще її робити у вихідні дні, коли не плануєте нікуди йти. Також не варто старатися і робити її часто. Досить двох разів на тиждень, щоб позбутися від пігментних плям і не нашкодити шкірі.

Маска з сиру.

Сирна маска надає більш щадне дію на шкіру, але і часу на позбавлення від пігментації знадобиться більше. Для приготування маски візьміть три ложки сиру і додайте в нього третю частину чайної ложки перекису водню. Ретельно перемішавши, нанесіть суміш на проблемні ділянки і змийте теплою водою через 15 хвилин. Потім нанесіть на шкіру зволожуючий крем.

ДО РЕЧІ, крем можна замінити звичайною сметаною, вона відмінно справляється зі зволоженням і підживленням шкіри.

Періодичність нанесення сирної маски-не частіше трьох разів на тиждень.

Якщо ви не хочете морочити голову з приготуванням масок або лосьйонів, то можете скористатися косметичними засобами: кремами, пілінгами, тоніки, молочко і т. д. Різні косметичні марки використовують різні методи освітлення пігментних плям, найчастіше це кислоти, масло сої, масло паростків пшениці, альфагидрокислоты, екстракти огірка і лимона, екстракти коренів і листя шовковиці білої берези.

Роблячи процедури по освітленню пігментних плям, потрібно ретельно стежити за своїм харчуванням. Виключіть зі свого раціону жирні, пересмажені і «неприродні» продукти. Включіть в систему харчування овочеві салати, зелень, свіжі ягоди і фрукти, натуральні соки або морси. Ще важливий момент – для запобігання появи пігментних плям потрібно висипатися.

Як позбутися від пігментних плям від прищів?

Іноді трапляється так, що після видавлювання, прищ запалюється, а після розтину може залишитися помітне пігментна пляма. Від цього ніхто не застрахований, навіть ті, хто лікує свої прищики під ретельним наглядом косметолога або дерматолога.

У салонах краси фахівці порадять вам, як позбутися від пігментних плям від прищів. Але це зробити можна самостійно, зробивши маску з бодяги або зеленої глини, які ефективно відбілюють шкіру.

Відбілити пігментні плями від прищів можна за допомогою соку лимона або огірка, а також масла чайного дерева. Змащуйте ними проблемні ділянки і при систематичному протиранні плями стануть менш помітними.

Крім цих способів косметологи рекомендують ще один. Приготуйте лосьйон з яблучного оцту і води (в пропорції один до трьох), протирайте ним уражені ділянки шкіри двічі на добу.

Відео, як можна позбутися від пігментних плям.

З народних засобів з пігментними плямами відмінно справляється часник. Розріжте зубчик часнику навпіл і протріть їм пігментовані ділянки шкіри. Також можна приготувати лід з відвару петрушки і щоранку протирати їм обличчя.

Маска з бодяги.

Для приготування маски з бодяги підготуйте наступні інгредієнти:

Спосіб приготування і використання:

Додайте перекис водню в чотиривідсоткову бодягу і зробіть кашоподібну масу. Нанесіть маску на пігментні плями і дайте їй засохнути. Після цього злегка промокніть ватним диском, змоченим в перекису водню, масу втирайте в шкіру і через п’ять хвилин змийте теплою водою. Будьте готові до того, що після маски шкіра може почервоніти, тому заспокойте її маскою з білої глини.

Маска із зеленої глини.

Для приготування маски із зеленої глини приготуйте такі інгредієнти:

зелену косметичну глину; масло розмарину; воду. У невелику посудину покладіть одну столову ложку зеленої глини. У неї додайте три краплі олії розмарину і трохи води. Ретельно розмішайте суміш до кремоподібної маси і нанесіть на ділянки з пігментними плямами від прищів. Через 10 хвилин приберіть маску з особи за допомогою ватного диска.

Якщо ці кошти не приносять бажаного ефекту, то варто звернутися за допомогою в салон краси. Там вам запропонують процедури для видалення глибоких пігментних плям – хімічний пілінг, лазерне шліфування шкіри, фототерапію. Ці процедури допомагають назавжди забути про таку дрібної неприємності, як пігментні плями.

Як позбутися від білих пігментних плям?

Білі пігментні плями в основному з’являються на руках або плечах. Причинами їх появи можуть стати деякі захворювання, нестача в організмі вітамінів і мікроелементів, стреси і нервові зриви або ж внаслідок тривалого перебування під ультрафіолетовими променями.

Помітивши на шкірі пігментні плями білого кольору, відразу ж зверніться до дерматолога за консультацією, він допоможе поставити правильний діагноз. Тільки знаючи причину виникнення і ваш діагноз, дерматолог або косметолог порадить вам, як позбавитися від білих плям.

А Вам доводилося позбавлятися від пігментних плям? Що Ви для цього використовували? Поділіться своїм досвідом з нами в коментарях, багатьом буде цікаво.

Як прибрати пігментні плями з особи швидко.

Видалення пігментних плям на обличчі.

Косметичні салони пропонують кілька видів відбілюючих процедур, в процесі яких відбувається видалення верхнього шару шкіри. Дерматолог або косметолог, проводить безпосередню чистку обличчя, сам визначає, який метод використовувати, виходячи з того, наскільки виражена пігментація, де вона локалізується, а також оцінює показання і протипоказання в кожному конкретному випадку.

Пілінги рекомендується робити восени або взимку, так як після них зазвичай радять протягом 2-3 місяців уникати прямих сонячних променів.

Лазерний. Незаперечними плюсами даного методу є його безпека і ефективність. А все завдяки тому, що він досить ефективно бореться з пігментацією шкіри, при цьому, не завдаючи шкоди шкірі. Під час процедури промені проникають в шкіру і випаровують вологу, що міститься в ній. Старі клітини гинуть, а замість них з’являються здорові, без будь-яких порушень.

Ультразвуковий. Процедура показана тим жінкам, у яких пігментні плями не яскраво виражені, так як в більш серйозних випадках метод малоефективний. В процесі процедури використовується апарат, який випромінює ультразвукові хвилі. Вони роблять позитивний вплив на шкіру: покращують кровообіг, позбавляють від пігментації і в той же час не травмують її.

Хімічний. З перерахованих видів косметичних процедур, цей найбільш небезпечний, хворобливий метод, що має ряд протипоказань. Під час проведення процедури на проблемну ділянку шкіри наносять розчин, що складається з різних кислот, які роз’їдають верхній шар шкіри разом з пігментним плямою.

Перш, ніж зважитися виводити пігментні плями на обличчі за допомогою пілінгу, необхідно порадитися з лікарем. Так як, незважаючи на популярність і ефективність процедури, у неї є ряд протипоказань, наприклад, таких, як параліч лицьового нерва, хронічні інфекційні захворювання, наявність гнійників та інші.

Причини появи плям.

Гормональні збої в організмі. Пігментацію шкіри, пов’язану з гормональною перебудовою в медицині називають хлоазмою. Плями на обличчі виникають під час вагітності і після пологів. Появі хлоазм сприяє передчасне припинення лактації, тривалий прийом протизаплідних препаратів, повторна вагітність (якщо вона настає слідом за попередньою вагітністю). Алергічні реакції – пігментні плями можуть з’явитися на тлі прийому лікарських препаратів (антибіотиків), вживанні продуктів з хімічними добавками, використання неякісної та простроченої косметики. Вік – з часом шкіра втрачає свою пружність і зношується. Клітини-меланоцити місцями перестають виробляти меланін, тому з’являються пігментні плями. Генетична схильність – дитина вже народжується з рідною плямою або воно з’являється в дитячому або юнацькому віці. Травмування шкірних покривів-на місці порізу, садна або сонячного опіку накопичується меланін і утворюється пігментна пляма. Ця ситуація можлива в тих випадках, коли ранка довго не заживає. Появі плям сприяють хвороби шлунково-кишкового тракту і видільної системи. В даному випадку для ефективного лікування слід звернутися до лікаря. Якщо людина знаходиться в постійному стресовому стані, то нервове напруження може дати поштовх появі пігментованих ділянок шкіри обличчя. Виникненню плям сприяє нестача вітамінів і мінеральних речовин, зловживання сонячними ваннами або солярієм.

Види плям.

Веснянки-утворюються на світлій і чутливій шкірі. Вони з’являються в теплу пору року, оскільки сонячні промені починають впливати на шкірні покриви. Меланін накопичується, і з’являються плями. Їх можна знебарвити будинку, народними способами. Але багато людей не вважають веснянки косметичним дефектом. Вони можуть стати родзинкою і підкреслити зовнішній вигляд людини. Вітіліго – плями, що з’являються в тих випадках, коли меланоцити зовсім не виділяють барвний пігмент. Патологія досі не вивчена до кінця. Домашні методи знебарвлення не принесуть ніяких результатів. Лентиго – пігментні плями, що з’являються з віком. Вражають людей старше п’ятдесяти років. З’являються на відкритих ділянках шкіри, які часто піддаються впливу сонячного світла. Лентиго локалізуються на обличчі, плечах, передпліччях, шиї, декольте. Хлоазми – плями, що з’являються в результаті гормональних перебудов. Після того як гормональний фон стабілізується, пігментні ділянки зникають. Застосування косметичних засобів і рецептів народної медицини прискорять процес освітлення шкіри. Невуси-в повсякденному житті їх називають родимками. Невуси не можна видаляти самостійно. Від них позбавляються в косметичних салонах або шкірних диспансерах за допомогою лазера. Після видалення родимки лікарі беруть забір матеріалу і перевіряють його на наявність злоякісних клітин.

Як прибрати пігментні плями на обличчі.

Спочатку, при появі дефекту, варто звернутися до лікаря, щоб з’ясувати природу виникнення пігментації шкіри. Якщо мова йде про порушення з боку роботи внутрішніх органів, то лікувати належить основне захворювання. Після правильно підібраної терапії плями зникнуть.

Іноді дефект з’являється внаслідок механічних ушкоджень, вікових змін або в результаті надмірного впливу сонячних променів. У цих випадках можна позбутися від них в косметичних салонах або в домашніх умовах.

Видалення в косметичних салонах.

як з особи прибрати пігментні плями

Існує кілька способів, використовуваних косметологами. З їх допомогою можна швидко позбутися від пігментних плям на обличчі.

Хімічний пілінг – полягає в тому, що на пошкоджені ділянки наносять слабкий розчин кислоти. Може бути використана фруктова, гліколева або трихлороцтова кислота. Це викликає несильний і контрольований опік, після якого видаляються верхні шари епідермісу. Ультразвуковий пілінг. У салоні шкіру обличчя ретельно очищають, потім на неї наносять косметичні речовини. На наступному етапі шкірні покриви обробляються ультразвуковим апаратом. Процедуру можна проводити не частіше разу на рік. Фототерапія – процедура, що впливає на шкіру обличчя світловими хвилями різної довжини. Хвилі діють на пігмент, він руйнується, поступово пляма стає світліше, а потім зовсім зникає. Під час процедури людина відчуває несильне поколювання. Остаточний результат видно через 2 – 3 процедури. Інтервал між ними повинен бути не менше трьох тижнів. Лазерне шліфування-процедура, при якій тон обличчя вирівнюють лазером. Промені акуратно видаляють пігментні плями і покращують тонус шкірних покривів. Кріотерапія – видалення пігментних ділянок за допомогою рідкого азоту. На пігментні плями наноситься рідкий азот, в результаті дефект заморожується. На його місці з’являється пухир, який відшаровується разом з верхніми шарами епідермісу.

Використання косметичних засобів.

Багато жінок не знають, як позбутися від пігментних плям на обличчі в домашніх умовах швидко і безболісно, не звертаючись до косметолога. Очистити обличчя допоможуть спеціальні медичні препарати (креми, лосьйони, гелі).

Зверніть увагу, щоб в них входив один з наступних компонентів:

ретинол – оновлює шкіру обличчя, при постійному застосуванні, клітини з високим вмістом меланіну поступово відмирають і злущуються; гідрохінон – речовина блокує виробництво меланіну, руйнує пігментні плями. Але крему, що містять гідрохінон, слід використовувати акуратно. Активна речовина токсична, викликає свербіж і почервоніння; азелаїнова і гліколева кислоти сприяють освітленню шкірних покривів; арбутин і койевая кислота – альтернатива гідрохінон. Механізм дії такий же, але при цьому речовини безпечні для здоров’я і нетоксичні; аскорбінова кислота – засіб справляється з відбілюванням шкіри, допомагає регенерації клітин, покращує тонус шкірних покривів.

Якщо ви хочете купити крем від пігментних плям та інші препарати по відбілюванню обличчя, то звертайтеся в аптеки або косметичні салони. Перед придбанням ознайомтеся з протипоказаннями, враховуйте свій тип шкіри. До найпоширеніших кремів відносяться наступні: «Ахромін MAX», «Вітекс», «Vichy Idealia PRO»,» Orquid Vital of Garnier«,» Трініті М«,»KORA».

Народні способи.

Знавці нетрадиційної медицини, травники і натуропати здавна знали як легко і швидко позбутися від пігментних плям на обличчі, скориставшись народними методами. При домашньому лікуванні використовуються маски з овочів, рослин, цитрусів. Головною діючою речовиною є аскорбінова кислота.

Впливаючи на пігментні плями, вона освітлює меланін. Найчастіше використовується перекис водню, косметична глина (продається в аптеках) і тп. Якщо лікування народними методами не приносить ніяких результатів, то слід звернутися за допомогою до лікарів.

Використання петрушки.

Рослина зберігає молодість шкіри. За це петрушку прозвали «жіночою травою». Вона акуратно видаляє пігментні плями, не травмуючи шкіру обличчя. Ефект досягається завдяки аскорбінової кислоти, флавоноїдам і пектинам, що містяться в соку рослини. Вони впливають на меланоцити і знижують їх активність.

Візьміть великий пучок петрушки, поріжте його і перейдіть на блендері. Змочіть марлю в свіжовичавленому соку, додайте її на пігментні плями, через двадцять хвилин змийте теплою водою. Повторюйте процедуру щодня, протягом двох тижнів. Допомогти в боротьбі з шкірними дефектами може відвар з петрушки. Візьміть одну частину насіння або сушеного кореня рослини, залийте п’ятьма частинами води. Варіть на водяній бані протягом 15 хвилин. Змочіть в ньому марлю і на 20-30 хвилин прикладіть її до уражених ділянок на обличчі, потім вмийтеся теплою водою. Проводите процедуру щоранку, два тижні поспіль. Зберігайте відвар в холодильнику в скляному посуді. Візьміть кілька ложок відвару, додайте в нього пару крапель свіжовичавленого соку лимона. Змочіть в розчині ватний тампон і очистіть шкіру обличчя замість тоніка. Засіб, що залишився не можна зберігати, вилийте його. Щоранку робіть свіжий тонік і протирайте їм обличчя. Через два тижні шкіра обличчя очиститься.

Бодяга в допомогу.

Маску найкраще робити взимку, коли активність сонячних променів знижена. Візьміть порошок бодяги, додайте в нього перекис водню або рослинне масло, щоб вийшла рідка кашка.

Нанесіть на пошкоджені ділянки обличчя і залиште на п’ятнадцять хвилин. Поступово шкіра на плямах почне лущитися, тому користуйтеся поживними кремами. Наносите маску раз на тиждень, поки пляма не посвітлішає.

Застосування чистотілу.

Сік рослини використовується в лікуванні багатьох захворювань. Він допомагає вивести пігментні плями, робить шкіру світліше на 3 – 4 тони. Візьміть свіжий чистотіл і з стебел вичавіть 10 мілілітрів соку. Змішайте його з 50 грамами горілки. Обробляйте цим розчином шкірні дефекти від 3 до 5 разів на день протягом 3 діб. Даний спосіб досить агресивний. Якщо у вас чутлива шкіра, то наносите засіб 2 рази в день. Термін лікування – два тижні. Цей метод більш щадний.

Мед з лимоном.

Ця суміш надає м’яку і обережну дію на шкіру. Візьміть дві столові ложки натурального, рідкого меду. Додайте в них сік одного лимона і ретельно перемішайте інгредієнти. Змочіть в суміші шматочок марлі, прикладіть її на пігментні плями, тримайте протягом 15 хвилин. Використовуйте засіб раз в день, протягом двох тижнів. Готову суміш можна зберігати в холодильнику, але не більше 5 діб.

Скористайтеся огірком.

Якщо у жінки з’явилося пігментна пляма на обличчі, і вона не знає, як краще позбутися від нього, щоб не пошкодити шкіру, то можна сміливо використовувати маску з огірків. Цей овоч зарекомендував себе одним з кращих і дбайливих засобів, що освітлюють пігментні ділянки.

Візьміть стиглий огірок і натріть його на дрібній тертці, трохи з нього відіжмете сік. Нанесіть кашку на чисте обличчя, залиште на півгодини, потім змийте. Термін лікування – 30 днів, робіть маску з ранку і перед сном.

Як очистити шкіру при вагітності і після пологів.

Під час виношування дитини в жіночому організмі відбувається гормональна перебудова. На шкірі майбутніх мам з’являються пігментні плями. Найчастіше жінки не відбілюють шкіру при вагітності. Справа в тому, що косметичні процедури в цей час заборонені, використання медичних кремів теж протипоказано.

Щадні народні способи допоможуть трохи освітлити шкірні покриви. Перед використанням домашніх методів варто проконсультуватися з лікарем, а кращий варіант – почекати народження малюка, після цього зайнятися відбілюванням шкіри.

Після появи на світ малюка, можна зайнятися зовнішнім виглядом і станом шкіри. Багато молодих мам не знають, як безпечно позбутися від пігментних плям на обличчі. Процедура можлива навіть в домашніх умовах, але тільки після пологів.

Регулярне умивання вівсяним милом. Для його приготування подрібніть вівсяні пластівці в блендері, помістіть їх в капроновий носок і туго перев’яжіть. Використовуйте його в якості мила під час вмивання. Обтирання цибулею – ефективно допомагає в боротьбі з веснянками. Вимийте обличчя і натріть його соком цибулі, зверху намажте тонкий шар сметани. Через 15 хвилин змийте теплою водою. Використання масок – змішайте в рівних частинах мед і риб’ячий жир. Нанесіть на очищену шкіру. Вимийте обличчя не пізніше, ніж через п’ятнадцять хвилин.

Причини появи пігментних плям.

Існує кілька причин появи пігментних плям на обличчі і на інших ділянках шкіри:

тривале перебування під сонячними променями, часте відвідання солярію; порушений обмін речовин в організмі; гормональні зміни у зв’язку з вагітністю; неправильна робота шлунково-кишкового тракту; авітаміноз; вікові зміни в шкірі (після 45 років); неправильний підбір косметичних засобів.

Виявивши такі плями у себе на шкірі, можна відвідати косметолога, який порадить, як можна позбутися від пігментних плям. Якщо немає такої можливості, спробуйте видалити їх самостійно.

Як прибрати пігментні плями в домашніх умовах?

Звичайно ж, з появою пігментних плям жінка не стає красивіше, але не варто впадати у відчай і бігти за порадою в салон краси. Є цілком ефективні способи для освітлення цяток – маски, лосьйони, відвари, компреси, протирання. Плюс цих методів в тому, що вони легко робляться в домашніх умовах.

Поради, як прибрати пігментні плями в домашніх умовах:

Подрібнити півсклянки петрушки, залити окропом і залишити настоюватися протягом години, потім процідити, додати трохи молока і ретельно розмішати. Протирати обличчя раз на добу (краще ввечері). Подрібнити огірок на дрібній тертці. Отриману масу нанести на обличчя і залишити на півгодини, потім змити холодною водою. Робити маску пару раз в день. Змочити ватний тампон в свіжому соку грейпфрута і протирати пігментні плями кілька разів в день. Допоможе прибрати пігментні плями маска зі зім’ятих ягід червоної смородини. У 1 столову ложку сиру додайте 15 крапель перекису і 15 крапель нашатирю, потім ретельно змішайте. Нанесіть на шкіру і потримайте не більше 15 хвилин. Змийте теплою водою. Розвести в теплій воді гірчичний порошок до консистенції йогурту. Нанести масу тільки на ділянки пігментних плям, потримати до невеликого печіння і змити теплою водою. Після маски обов’язково зволожите шкіру! Змішайте воду і лимонний сік в співвідношенні 10 до 1. Протирайте отриманою рідиною пігментні плями до тих пір, поки вони не пропадуть. Щоранку вмивайтеся кефіром, він допоможе відбілити пігментні плями. У 150 грам води додати 1 столову ложку подрібненого листя чистотілу, проварити і залишити на годину. Потім процідити і отриманим лосьйоном протирати пошкоджені ділянки. В лимонний сік додати картопляний крохмаль, зробити консистенцію густої сметани. Нанести тільки на пігментні ділянки, змити теплою водою через 25 хвилин.

Відео, як прибрати пігментні плями в домашніх умовах.

Швидкі способи видалення пігментних плям.

Як швидко прибрати пігментні плями – питання, що цікавить кожну володарку цяток. Якщо ви бажаєте дуже швидко позбутися від них, то крім протирань, потрібно ще робити маски для освітлення плям.

При цьому враховуйте, що маски накладаються строго на ділянки з плямами, а не на всю шкіру.

Ефективним відбілюючим засобом завжди були і залишаються свіжі огірки. Для приготування маски візьміть один невеликий огірок, обріжте з нього шкірку і подрібніть за допомогою самої дрібної терки або кухонного комбайна. Дочекайтеся, коли огіркова маса пустить сік, додайте в неї третю частину чайної ложки меду і добре розмішайте. Наносити таку маску потрібно на 15 хвилин і тільки на пігментні плями, потім змийте прохолодною водою.

Маска на основі кефіру.

Кефірна маска застосовується в разі дуже помітних пігментних плям. Для її приготування підготуйте знежирений кефір і нашатирний спирт. Змішайте три столові ложки кефіру і три краплі нашатирного спирту, ретельно змішайте і нанесіть на пігментні ділянки шкіри. Потримайте маску 10 хвилин і змийте теплою водою, під час цього ви можете відчувати легке печіння. Після зняття маски обов’язково зволожите шкіру.

Шкіра після кефірної маски деякий час буде почервонілий, тому краще її робити у вихідні дні, коли не плануєте нікуди йти. Також не варто старатися і робити її часто. Досить двох разів на тиждень, щоб позбутися від пігментних плям і не нашкодити шкірі.

Маска з сиру.

Сирна маска надає більш щадне дію на шкіру, але і часу на позбавлення від пігментації знадобиться більше. Для приготування маски візьміть три ложки сиру і додайте в нього третю частину чайної ложки перекису водню. Ретельно перемішавши, нанесіть суміш на проблемні ділянки і змийте теплою водою через 15 хвилин. Потім нанесіть на шкіру зволожуючий крем.

ДО РЕЧІ, крем можна замінити звичайною сметаною, вона відмінно справляється зі зволоженням і підживленням шкіри.

Періодичність нанесення сирної маски-не частіше трьох разів на тиждень.

Якщо ви не хочете морочити голову з приготуванням масок або лосьйонів, то можете скористатися косметичними засобами: кремами, пілінгами, тоніки, молочко і т. д. Різні косметичні марки використовують різні методи освітлення пігментних плям, найчастіше це кислоти, масло сої, масло паростків пшениці, альфагидрокислоты, екстракти огірка і лимона, екстракти коренів і листя шовковиці білої берези.

Роблячи процедури по освітленню пігментних плям, потрібно ретельно стежити за своїм харчуванням. Виключіть зі свого раціону жирні, пересмажені і «неприродні» продукти. Включіть в систему харчування овочеві салати, зелень, свіжі ягоди і фрукти, натуральні соки або морси. Ще важливий момент – для запобігання появи пігментних плям потрібно висипатися.

Як позбутися від пігментних плям від прищів?

Іноді трапляється так, що після видавлювання, прищ запалюється, а після розтину може залишитися помітне пігментна пляма. Від цього ніхто не застрахований, навіть ті, хто лікує свої прищики під ретельним наглядом косметолога або дерматолога.

У салонах краси фахівці порадять вам, як позбутися від пігментних плям від прищів. Але це зробити можна самостійно, зробивши маску з бодяги або зеленої глини, які ефективно відбілюють шкіру.

Відбілити пігментні плями від прищів можна за допомогою соку лимона або огірка, а також масла чайного дерева. Змащуйте ними проблемні ділянки і при систематичному протиранні плями стануть менш помітними.

Крім цих способів косметологи рекомендують ще один. Приготуйте лосьйон з яблучного оцту і води (в пропорції один до трьох), протирайте ним уражені ділянки шкіри двічі на добу.

Відео, як можна позбутися від пігментних плям.

З народних засобів з пігментними плямами відмінно справляється часник. Розріжте зубчик часнику навпіл і протріть їм пігментовані ділянки шкіри. Також можна приготувати лід з відвару петрушки і щоранку протирати їм обличчя.

Маска з бодяги.

Для приготування маски з бодяги підготуйте наступні інгредієнти:

Спосіб приготування і використання:

Додайте перекис водню в чотиривідсоткову бодягу і зробіть кашоподібну масу. Нанесіть маску на пігментні плями і дайте їй засохнути. Після цього злегка промокніть ватним диском, змоченим в перекису водню, масу втирайте в шкіру і через п’ять хвилин змийте теплою водою. Будьте готові до того, що після маски шкіра може почервоніти, тому заспокойте її маскою з білої глини.

Маска із зеленої глини.

Для приготування маски із зеленої глини приготуйте такі інгредієнти:

зелену косметичну глину; масло розмарину; воду. У невелику посудину покладіть одну столову ложку зеленої глини. У неї додайте три краплі олії розмарину і трохи води. Ретельно розмішайте суміш до кремоподібної маси і нанесіть на ділянки з пігментними плямами від прищів. Через 10 хвилин приберіть маску з особи за допомогою ватного диска.

Якщо ці кошти не приносять бажаного ефекту, то варто звернутися за допомогою в салон краси. Там вам запропонують процедури для видалення глибоких пігментних плям – хімічний пілінг, лазерне шліфування шкіри, фототерапію. Ці процедури допомагають назавжди забути про таку дрібної неприємності, як пігментні плями.

Як позбутися від білих пігментних плям?

Білі пігментні плями в основному з’являються на руках або плечах. Причинами їх появи можуть стати деякі захворювання, нестача в організмі вітамінів і мікроелементів, стреси і нервові зриви або ж внаслідок тривалого перебування під ультрафіолетовими променями.

Помітивши на шкірі пігментні плями білого кольору, відразу ж зверніться до дерматолога за консультацією, він допоможе поставити правильний діагноз. Тільки знаючи причину виникнення і ваш діагноз, дерматолог або косметолог порадить вам, як позбавитися від білих плям.

А Вам доводилося позбавлятися від пігментних плям? Що Ви для цього використовували? Поділіться своїм досвідом з нами в коментарях, багатьом буде цікаво.

Причини пігментних плям.

Колір шкіри залежить від балансу трьох пігментів: каротину, меланіну і гемоглобіну. Каротин надає шкірі жовтий відтінок. Гемоглобін відповідає за рожевий відтінок. У людей з високим рівнем гемоглобіну на щоках красується рум’янець.

Якщо рівень гемоглобіну знижений, шкіра на обличчі і тілі має блідий відтінок. Меланін – темний пігмент. Він відповідає за тон шкіри. Від кількості меланіну залежить, з яким кольором шкіри ви народилися.

Фактори появи пігментації на тілі:

Ультрафіолет. Однаково небезпечний природний ультрафіолет, потрапляє на тіло з променями сонця, і штучний ультрафіолет, одержуваний під час відвідування солярію. Гормональний збій. Порушення гормонального балансу у жінки відбувається під час вагітності та грудного вигодовування після пологів, прийому оральних контрацептивів і менопаузи. Ще однією причиною дисбалансу гормонів може стати порушення роботи щитовидної залози. Хвороби внутрішніх органів. Порушення роботи шлунково-кишкового тракту і печінки часто відбивається на шкірі. Пігментні плями в носогубному трикутнику (на підборідді або над верхньою губою) повідомляють про проблеми з шлунком, підшлунковою залозою або стравоходом. Крім проблем роботи ШКТ і захворювань печінки (гепатит А) причиною гіперпігментації можуть бути хвороби жовчного міхура. Нестача вітамінів і мінералів. Причиною гіперпігментації шкіри є недолік фолієвої кислоти і вітаміну C. травми шкіри і неправильний догляд. Використання неякісних косметичних засобів, що підвищують чутливість шкіри до ультрафіолету. Дрібні травми (неправильне використання скрабів, грубий пілінг, видавлювання прищів) можуть привести до концентрації меланіну на місці ранки. Генетика. Часто родимі плями знаходяться на тілі з моменту народження. Люди з рудим волоссям мають більше веснянок. Вік. Після 40-50 років на тілі з’являються старечі пігментні плями. Вони можуть утворюватися, незважаючи на вищеописані фактори.

Боротьба з гіперпігментацією.

Піклуватися про здоров’я потрібно починати до появи хвороб. Якщо на тілі з’являються новоутворення, ви щось робите не так або в роботі внутрішніх органів з’явилися збої.

У більшості випадків веснянки і пігментні плями з’являються після відвідання морського курорту або тривалої роботи під палючим сонцем. Якщо ви не приймали сонячні ванни, але на тілі з’явилися новоутворення, потрібно провести обстеження організму і здати кров на гормони.

Якщо результати обстеження виявляться втішними, організму не загрожує небезпека, можна безслідно видалити родимі плями двома способами:

за допомогою народної медицини; за допомогою сучасних косметологічних засобів.

Вибір методу залежить від розміру і кольору пігментного освіти. Якщо світлі веснянки можна вивести в домашніх умовах, то з яскравими утвореннями впорається тільки фахівець.

Народні методи.

Вивести пігментні плями допоможуть настої трав, спеціальні відбілюючі маски з натуральних компонентів, примочки і компреси. Народні методи допомагають на 3 тони освітлити новоутворення і позбутися від цяток після видавлювання прищів. Косметологи радять не намагатися вивести пігментацію на обличчі, що з’явилася в період вагітності. Через деякий час гормональний фон жінки нормалізується, і плями зійдуть самі по собі.

Ефект будь-якої процедури залежить від індивідуальних особливостей. У рідкісних випадках на тілі може виникнути висип або почервоніння. Алергічна реакція може бути викликана непереносимістю одного з компонентів приготовленої маски або настою.

Кращими народними засобами вважаються:

як з особи прибрати пігментні плями

Настій петрушки. Мед. Лимонний сік. Огірковий сік. Кисломолочні продукти. Чорна смородина. Бодяга і перекис водню. Рицинова олія. Яблучний оцет.

Це неповний список дієвих продуктів, які використовують для приготування масок і настоїв. Ми розповімо про кращі рецепти, які допомагають вивести пігментні плями.

Петрушка і мед.

Для приготування маски в домашніх умовах необхідно взяти 2 столові ложки меду, 30 г рубаної зелені петрушки і видавити 1 столову ложку лимонного соку. Петрушку потрібно порізати якомога дрібніше (бажано потовкти в ступі). Всі інгредієнти потрібно змішати і нанести крем на обличчя. Така маска відбілить пігментні утворення, поліпшить колір шкіри і залишить приємне відчуття свіжості.

Відбілюючим компонентом служить суміш петрушки з лимоном, а мед додається для того, щоб маска не пересушивала шкіру. Результати помітні через 2 тижні щоденного нанесення. Навіть після позбавлення від новоутворень маску можна наносити на обличчя для харчування і відбілювання.

Огіркова маска.

Огірки – незамінний овоч в косметології. На основі огіркової води готують маски і лосьйони. Щоб очистити шкіру від пігментних плям, приготуйте крем. Один огірок (бажано домашній) натріть на дрібній тертці і додайте до нього чайну ложку оливкової олії. Нанесіть масу на обличчя на 20 хвилин. Огірковий сік відбілює шкіру, а оливкова олія живить.

Молочна маска.

Кефір – найкращий кисломолочний продукт для відбілювання обличчя. До двох столових ложок кефіру додайте пару крапель лимонного соку. Якщо у вас суха шкіра, не завадить пара крапель оливкової олії. Отриманий лосьйон наноситься на шкіру на 15 хвилин, потім змивається холодною водою.

Маска з меду і чорної смородини.

Зірвіть в саду недостиглі ягоди чорної смородини. Можна використовувати розморожений продукт, заготовлений про запас. Розімніть жменю ягід і змішайте з медом в рівних пропорціях. Отриману маску потрібно наносити тільки на новоутворення на тілі. Масу потрібно змити через півгодини, а ділянку шкіри протерти холодною водою з додаванням соку лимона.

Компрес з бодяги і перекису водню.

Порошок бодяги можна придбати в аптеці. Це вважається агресивним. Воно допоможе прибрати пігментні плями на руках, його небажано наносити на шкіру навколо рота і очей. Бодяга змішується в перекисом водню до утворення кашки. Отримана суміш наноситься тільки на проблемну ділянку і змивається через 15 хвилин. Через 2 дні шкіра в місці нанесення бодяги починає лущитися, її потрібно змащувати жирним кремом або вазеліном. Це один з небагатьох способів швидко досягти лікувального ефекту.

Яблучний оцет.

Застосування дуже просте: невелика кількість оцту наноситься на пігментну пляму на півгодини, потім змивається водою. Для посилення ефекту можна додати яблучний сік. Важливо пам’ятати, що цей засіб сушить шкіру, тому не рекомендується наносити його більше одного разу на день. Як правило, плями стають помітно блідіше через півтора місяці.

Рицинова олія.

Після нанесення масла на проблемні місця потрібно злегка масажувати шкіру, поки воно не вбереться – приблизно близько двох хвилин. При сухій шкірі можна додати до касторового трохи оливкового. Поліпшення будуть помітні через місяць регулярного використання по два рази в день – вранці і ввечері.

Медичне втручання.

Якщо відомі народні методи виявилися безсилі в боротьбі з пігментацією на тілі, є сенс звернутися до дерматологів. Однією з популярних косметичних процедур є косметичний Пілінг обличчя. Він допомагає освітлити пігментні утворення, прибирає шрами і рубці, розгладжує зморшки і складки.

хімічний, лазерний, ультразвуковий, гліколевий та ін.

Видалення новоутворень лазером вважається одним з найбільш безпечних і ефективних методів. Допомагає видалити плями будь-якої яскравості. Для досягнення ідеального результат потрібно провести від 1 до 3 сеансів. Періодичність між процедурами не повинна бути менше 1 місяця, щоб шкіра встигав відновитися.

При впливі на шкіру лазером відсутній ризик отримати інфекційне захворювання. На тілі не залишається шрамів або рубців. Під час процедури пацієнт не відчуває болю. Сучасна медицина надала багато можливостей підтримувати красу. Єдиним недоліком процедури є дорожнеча. Не кожна дівчина зможе дозволити собі лазерне видалення пігментних плям.

Сонцезахисний крем.

Поява пігментації нерідко обумовлено ультрафіолетовим випромінюванням, тому не забуваємо наносити спеціальний захисний крем на відкриті ділянки шкіри. Він, звичайно, на прибере вже наявні плями, але запобіжить появі нових і не дасть потемніти старим. Найкраще використовувати крем на основі оксиду цинку з SPF захисту не нижче 15.

Основні причини надмірної пігментації.

Надмірне перебування на сонці. Дисбаланс гормонального рівня. Неполадки в роботі внутрішніх органів. Стрес. Неправильне харчування.

Від такого виду плям цілком можна позбутися за допомогою обмеження перебування на сонці і використання крему з високим рівнем захисту від ультрафіолетових променів.

Не варто шукати способи позбавлення від пігментних плям до тих пір, поки не з’ясовані причини їх появи. Інакше можна спровокувати серйозні ускладнення внутрішніх органів, якщо лікувати ті плями, які вказують на їх захворювання.

Сверхпигментация може бути первинною і вторинною. Первинна – це, наприклад, веснянки, а вторинна – наслідок патології організму. Веснянки характерні для людей зі світлою шкірою і рудим або каштановим волоссям. Особливо яскраво вони проявляються в дитинстві, з віком або зменшуються або зовсім зникають.

Мелазма проявляється, коли є проблеми з гормональним фоном, в основному у жінок. Досить часто плями темного кольору можна спостерігати на обличчях жінок очікують дитину. Якщо ж пігментація з цим не пов’язана, то слід проконсультуватися з фахівцями в області ендокринології та гінекології.

Прибираємо пігментацію.

Будинки видалення пігментних плям можливо за допомогою різних кремів, які зараз виробляються всіма косметичними фірмами. Краще застосовувати ті креми, які в своєму складі містять арбутин – особлива речовина, синтезоване з рослин. Це досить безпечна речовина, воно за своїми відбілюючим властивостями схоже з похідними гідрохінону, проте більш щадяще впливає на шкіру.

Міститься подібна речовина в листі бадану, брусниці і мучниці. Арбутин пригнічує дію ферменту тирозинази і цим обумовлюється його відбілюючий ефект. Незмінною популярністю користуються крему на основі екстракту петрушки, кореня солодки.

1. Відбілюючий пілінг.

Для нього потрібно взяти 10 таблеток аспірину, така ж кількість таблеток вітаміну С і 100 грам кефіру. Таблетки слід подрібнити в порошок і розчинити в кефірі. Склад наносять на пігментовані ділянки шкіри буквально на кілька хвилин. З кожною процедурою слід збільшувати час утримання маски на обличчі. При використанні даного пілінгу під час процедури буде трохи пощипувати, проте якщо терпіти стає дуже важко, то слід негайно видалити склад з шкіри. Після подібного пілінгу слід нанести живильний крем. Відмінно підійде і звичайна жирна сметана, яка не тільки чудово підживить шкіру, але також посилить відбілюючий ефект.

2. На основі лимонного соку.

як з особи прибрати пігментні плями

Досить ефективними вважаються і відбілюючі маски для обличчя із застосуванням лимонного соку. Це обумовлено тим, що лимонна кислота має ніжний властивість. Звичайно, простіше змащувати пляма свіжовичавленим лимонним соком, однак це досить агресивна засіб, який не підходить в чистому вигляді для чутливої і сухої шкіри. В такому випадку краще змішати рідкий мед і в нього капнути кілька крапель лимона. Якщо реакція шкіри буде нормальною, то з кожним новим застосуванням маски слід додавати по крапельці соку лимона.

3. З перекисом водню.

Як позбутися від пігментних плям на обличчі в домашніх умовах за допомогою перекису? Перекис має отбеливающими властивостями. Проте краще застосовувати її тільки власницям жирної шкіри, так як перекис дуже сильно висушує шкірний покрив.

Якщо ж застосовується подібна маска для шкіри схильної до сухості, то в кілька крапель перекису слід додати жовток яйця, столову ложку меду і ложку жирного сиру. Маска наноситься на пігментовані ділянки хвилин на 20, потім змивається за допомогою підігрітої води.

Якщо шкіра жирна, то цілком можна застосовувати наступний варіант маски. Необхідно збити білок одного яйця в міцну піну, додати кілька крапель лимонного соку і 10 крапель перекису водню (тривідсоткової). Наносять подібну маску за допомогою пензлика хвилин на 20.

Наведені рецепти сильно можуть пересушити епідерміс. Тому після видалення складу з особи відразу необхідно накладати жирний живильний крем для відновлення нормального гідробалансу.

4. З соком огірка.

Огірковий сік також здавна застосовується для додання шкірі більш світлого відтінку. До того ж шкірний покрив при цьому не тільки активно освітлюється, але і приводиться в хороший тонус. Можна просто наносити сік на шкіру або додавати його в сметану, молоко, а потім накладати маску на обличчя. Крім соку огірка, застосовується також і його бадилля. Її слід подрібнити, залити окропом і настоювати годин шість.

5. З бодягою.

Взимку можна застосовувати маски від пігментних плям з бодяги, коли активність ультрафіолетових променів знижена. Необхідно змішати порошок бодяги з рослинним маслом, щоб вийшла кашка. Її наносять на пігментовані ділянки.

Після двох-трьох днів шкіра може починати лущитися і її необхідно змащувати зволожуючими або живильними кремами. Подібну процедуру слід проводити не більше разу на тиждень до тих пір, поки повністю не відлущитися пігментований ділянку.

6. Допоможе петрушка.

Така проста рослина як петрушка чудово освітлює шкіру і при цьому ще надає їй бархатистість. Достатньо лише взяти один пучок прянощі, залити його гарячою водою і настояти протягом 3 годин. Отриманим настоєм слід протирати проблемні ділянки кожен день. Можна додавати сік петрушки в сметану, молоко, вершки і накладати подібну маску на обличчя. Також сік петрушки можна заморозити і протирати кубиками шкіру. Це чудово буде відбілювати, і тонізувати її.

7. Маска з чорною смородиною.

З недостиглих плодів чорної смородини вийти відмінна відбілююча маска. Невелика жменя ягід перетирається до кашкоподібного стану, розбавляється ложкою меду і накладається на обличчя. Через 30 хвилин маску видаляють за допомогою води, підкисленої лимонним соком.

Це важливо знати!

Варто знати, що відбілюванню піддаються тільки ті плями, які утворюються у верхніх шарах шкіри. В такому випадку найбільш ефективними вважаються різноманітні пілінги і шліфування. Однак, навіть знаючи як відбілити обличчя від пігментних плям і повністю видаляючи їх, не гарантія того, що шкіра знову не придбає коричневий відтінок.

Можна звернутися до професійного косметолога, щоб визначити, як глибоко залягає пігмент меланін. Для цього використовується лампа Вуда. Вона флуоресцентна і при її світлі поверхнева пігментація яскравіше починає визначатися на шкірі, а от якщо пляма залягає глибоко в шкірному покриві, то такого ефекту не буде спостерігатися. Після подібної процедури можна вже буде вирішувати, як прибрати з особи пігментні плями.

Ефективність відбілюючих масок проявиться тільки при наполегливості і терпіння. Проводити освітлюючі процедури необхідно постійно, бажано по кілька разів в день.

Повністю прибрати пігментні плями самостійно представляється можливим тільки в дуже рідкісних випадках. Однак знизити їх вираженість цілком можливо.

Посилена пігментація, особливо на обличчі, часто призводить до психологічних проблем, особливо у підлітків. Тому метою повинна стати не тільки ліквідація пігментних плям, але і з’ясування причини їх появи.

Вона може викликатися гормональним збоєм, стресом, неправильним харчуванням. Також може свідчити про нестачу міді в організмі. Тільки вирішивши проблеми зі здоров’ям можна позбутися подібного косметичного дефекту.

15 способів прибрати пігментні плями в домашніх умовах.

Причин для їх появи чимало: тривале перебування під сонячними променями, зловживання штучним сонцем» в солярії, порушення обміну речовин, вагітність, дефіцит вітамінів, порушення діяльності шлунково-кишкового тракту, вік старше 45 років. Пігментні плями не фарбують жіноче обличчя, проте це не привід відразу ж мчати за допомогою до косметологів. Адже є чимало способів відбілити пігментні плями або зовсім позбутися від них в домашніх умовах. Ми зібрали найбільш ефективні методи і готові ними з тобою поділитися.

1. Дрібно наріж свіжу петрушку, щоб вийшло півсклянки ароматної маси. Залий її склянкою окропу і залиш настоюватися приблизно на одну годину. Потім проціди, додай в рідину трохи молока і перед сном протирай обличчя.

2. Натри свіжий огірок на дрібній тертці або подрібни його в блендері. Нанеси масу на обличчя і залиш на 20-25 хвилин. Потім змий прохолодною водою. Протягом дня цю маску можна робити пару раз.

3. Промакивай пігментні плями свіжим соком грейпфрута.

4. Маска з зім’ятих ягід свіжої червоної смородини здатна поступово вивести пігментні плями з твоєї шкіри.

5. Приготуй маску з 1 столової ложки сиру, 15 крапель перекису водню і 15 крапель нашатирного спирту. Ретельно перемішай і нанеси на шкіру. Зверни увагу, що більше 15 хвилин цю маску тримати на обличчі не рекомендується. Змий теплою водою.

6. А ця маска рекомендується тим, хто готовий витримати легке печіння на обличчі заради краси. Робиться вона з гірчичного порошку. Розведи його в теплій воді до консистенції негустої сметани. Зверни увагу, що масу важливо наносити лише на пігментні плями щоб уникнути опіку непроблемних ділянок. Тримай на обличчі до появи легкого печіння, а потім змивай теплою водою.

Обов’язкова процедура після гірчичної маски-зволоження шкіри.

7. Розведи свіжий лимонний сік з водою в пропорції 1:10. Протирай цим лосьйоном пігментні плями, і з часом вони блідніють, а потім і зовсім пропадуть.

8. Щоденне умивання кефіром здатне відбілювати пігментні плями.

9. Лосьйон з чистотілу власного приготування також позбавить твою шкіру від пігментних плям. Завари 1 столову ложку чистотілу в 150 грамах води, дай настоятися протягом години — і лосьйон готовий.

10. У боротьбі з пігментними плямами ефективно допомагає косметична глина. Приготуй маску, що складається з 1 столової ложки білої косметичної глини, 1,5 чайної ложки харчової соди і 0,5 чайної ложки тальку. Додай трохи 3% розчину перекису водню. Нанеси маску на обличчя не більше ніж на 15-20 хвилин, потім змий теплою водою й уникнути пересихання шкіри змасти її живильним кремом.

11. Розведи трохи картопляного крохмалю свіжим лимонним соком до стану густої сметани. Нанеси її строго на ті місця, де підвищена пігментація шкіри і залиш на 25 хвилин. Потім змий теплою водою.

12. Ефективно освітлює пігментні плями сік з ягід калини. Можна заморозити його і щодня протирати обличчя ароматними кубиками льоду.

13. Помічником в позбавленні від пігментних плям може стати дріжджова маска. Для його приготування знадобиться 15-20 грамів дріжджів і 1,5 чайної ложки свіжовичавленого лимонного соку. Нанеси маску на обличчя на 20 хвилин, потім змий її теплою водою і змасти шкіру живильним кремом.

14. До твоїх послуг і мигдаль. Приблизно 20-25 горішків залий 100 грамами окропу, потім подрібни їх дуже дрібно, змішай з 2 столовими ложками свіжого лимонного соку і нанеси на шкіру обличчя на 20-25 хвилин. Після змий маску теплою водою і скористайся живильним кремом.

15. Річна маска для позбавлення від пігментних плям: змішай по 1 столовій ложці соку чистотілу і кульбаби. Дуже важливо змащувати цим розчином лише ділянки з підвищеною пігментацією, в іншому випадку здорова шкіра може обпектися.

Щоб лікування від пігментних плям принесло видимий ефект і жовті або коричневі цятки назавжди покинули тебе, не варто зловживати тривалим знаходженням під сонячними променями. Бажання позасмагати має стати під забороною, адже сонячні промені замість приємної шоколадної засмаги цілком можуть «прикрасити» шкіру непривабливими цятками. А другий раз позбавлятися від них якщо і не буде складніше, то вже точно сумніше.

Причини, що викликають появу пігментації.

Пігментація – це захисна реакція організму на негативний вплив на шкіру зовнішніми і внутрішніми факторами. Суперпигментация характерна для людей будь-якого віку, проте є групи ризику. Цей косметичний дефект найчастіше з’являється у вагітних, годуючих, літніх людей, а також в період менопаузи і в підлітковому віці. Пігментні плями утворюються в результаті збільшення вироблення і накопичення меланіну.

Ультрафіолетове випромінювання. Основна причина появи небажаних плям — негативний вплив сонця. Ультрафіолетові промені сприяють активному виробленню меланіну. Світлошкірі жінки більше інших схильні до пігментації. Але іноді ультрафіолет є не причиною, а провокуючим фактором. Патологічні процеси внутрішніх органів сигналізують про свої проблеми через пігментацію. Завжди необхідно звертати увагу на місце локалізації пігментації. При ураженні плямами щік і шиї можуть бути проблеми з печінкою; чола – з мозковими порушеннями і захворюваннями ЦНС. Якщо плямами покрита нижня частина обличчя (рот і підборіддя), то це говорить про збої травлення. Ендокринна система також говорить про неполадки в своїй роботі через шкіру. Епіфізарна недостатність, Базедова хвороба або пухлина гіпофіза можуть стати причиною появи темних плям. Період вагітності, менопаузи, підлітковий вік, лікування гормонами – все це може порушити гормональний фон жінки і викликати появу небажаних плям. Наявність алергічних реакцій, запалень, висипу, акне, порізів, ран, опіків, невдалого пілінгу може спровокувати гіперпігментацію. Лікарські та косметологічні засоби , що ведуть до підвищення фоточутливості шкірних покривів, сприяють появі посиленої пігментації. До них відносяться засоби, до складу яких входить лайм, бергамот, ретиноєва кислота. А також засоби з вмістом синтетичних ароматизаторів, антибіотиків, антигістамінних речовин. Стреси. Наявність стресових ситуацій, нервових зривів також можуть викликати гіперпігментацію. Гіповітаміноз. Наприклад, недостатня кількість вітаміну С може стати причиною підвищення вироблення меланіну.

5 найефективніших способів позбавлення від пігментації.

Пару косметологічних процедур в салоні краси позбавлять вас від неприємних плям. Але професійні послуги не всім по кишені.

Тому розглянемо п’ять найефективніших способів видалення пігментації в домашніх умовах.

Антипигментные маски.

Морквяна . Вона благотворно впливає на загальний стан шкіри і відмінно справляється з небажаними плямами.

1 ч. л. сметани 1 шт. жовтка 1.ч. л. морквяного соку.

як з особи прибрати пігментні плями

Змішуємо сметану, жовток і морквяний сік. Даємо постояти і через п’ять хвилин наносимо на проблемну шкіру. Через 15-20 хвилин змиваємо. Маску наносимо протягом десяти днів.

Огірковий. Вона володіє відбілюючим і освітлюючим ефектом. Для її приготування натираємо половину огірка. Отриману масу змішуємо з медом і чайною ложкою лимонного соку.

1 ч. л. тертого огірка 1 ч. л. меду 1 ч. л. лимонного соку.

Всі інгредієнти, взяті в рівних кількостях, змішуємо і наносимо на очищене обличчя. Через десять хвилин видаляємо.

Розрізаним удвічі огірком протираємо проблемну шкіру протягом п’яти-семи хвилин. Таку процедуру повторюємо два рази на день.

Петрушка. Вона є наіеффектівнейшим засобом в лікуванні гіперпігментації. Її сік має регенеруючий і бактерицидний ефект, а також поживні і відбілюючі властивості. Видалення пігментації свіжовичавленим соком петрушки – це спосіб дбайливого нешкідливого лікування шкірних покривів з одночасним насиченням вітамінами і мінералами.

1 ст. л. кип’яченої води 1 ст. л. соку петрушки.

У рівних частинах змішуємо сік з кип’яченою водою. Наносимо ватним тампоном на проблемні ділянки на десять хвилин, потім прибираємо з обличчя і протираємо водою.

Подрібнюємо один пучок зелені в блендері або в соковижималці. Потім просочуємо соком ватний диск. Прикладаємо його до проблемних ділянок на 20-30 хвилин.

Чистотіл. Недоліки легко можна виправити за допомогою соку чистотілу. Він настільки ефективний, що може впоратися навіть з бородавками. Тому чистотілом прибирають яскраві, темні і застарілі пігментні плями.

Вичавлюємо сік чистотілу. Свіже отримане засіб наносимо ватною паличкою або ватним диском точково на проблемні місця, виключаючи області очей.

Лимон. Важко знайти засіб для освітлення шкіри, яке могло б зрівнятися за ефективністю з вітаміном С. Тому для позбавлення від небажаної пігментації слід вживати продукти з великим вмістом цього вітаміну. Включити в раціон харчування шипшина, сік лимона і апельсина. Хотілося б зупинитися докладніше на лимоні. Крім вітаміну С в лимоні містяться інші корисні речовини. У ньому велику кількість органічних кислот, вітамінів А, В, С і Р, пектинів, ефірних масел, мінералів, калію і міді. Маска з лимона і меду підходить жінкам з будь-яким типом шкіри.

Змішуємо 1 столову ложку меду з половинкою лимона. Отриману масу наносимо на шкіру обличчя і витримуємо 20 хвилин. Потім змиваємо водою.

Вичавлюємо сік з лимона і змішуємо з кип’яченою водою. Намочуємо ватку і змащуємо обличчя. Через 10 хвилин змиваємо.

Увага! Ніколи протирайте обличчя нерозбавленим лимонним соком. В іншому випадку можна отримати опіки.

Читайте також по темі:

Профілактика пігментації.

Скоротіть до мінімуму час перебування на сонці. Якщо це неможливо, покривайте голову крислатими капелюхами або шукайте тінь. Для запобігання негативного впливу ультрафіолету на шкіру, захищайте її спеціальними кремами. Для прискорення процесу регенерації та оновлення шкіри регулярно знімайте верхній ороговілий її шар. Цілорічно витаминизируйте себе. У зимово-весняний період рекомендується пропити курс полівітамінного комплексу. Аскорбінова кислота повинна бути в пріоритеті. Не зловживайте жирними, смаженими і солодкими стравами. Перевагу віддайте вегетаріанської кухні.

Здоров’я вашої шкіри в ваших руках!

Якщо ви стикалися з проблемою пігментації шкіри і ефективно позбулися від неї, будь ласка, поділіться своїми секретами в коментарях!